یادداشت محمدرضا گلزار درباره بی ستارگی سینمای ایران

متن کامل قرار گرفت.

cinema

cinema1

محمدرضا گلزار طی یادداشتی با اشاره به اینکه فیلمنامه های ایرانی فاقد قهرمان هستند می نویسد: مدتی است که ستاره ای در سینمای ما ظهور نکرده است.
به اعتقاد او بخشی از عدم ظهور ستاره در این دهه را باید در فقدان ظرفیت فیلمنامه ها برای پرورش شخصیتهای چشم گیر و طراخی یک قهرمان برای قصه ها جست و جو کرد.
این بازیگر سینما در ادامه تاکید می کند: دیگر بازیگری نداریم که نزد مردم محبوبیت خاصی داشته باشد و بر خلاف دهه های قبل که مردم برای دیدن ستاره های محبوبشان به سینما می رفتند در این روزگار کسی وجود ندارد که تا این مقدار محبوب و مقبول باشد. گویی روندی ایجاد شده تا شمایل ستاره از سینمای ایران حذف شود.
گلزار از رضا عطاران به عنوان ستاره دوران بی ستاره گی سینمای ایران یاد می کند.
منبع:سوره سینما به نقل از روزنامه سینما
10 دیدگاه


 1. Behnaz 4
     Behnaz 4 - ۹۴/۰۸/۰۹

  مرسییییییی سانی جون از اطلاع رسانی ات عزیزم :*
  ممنون گلم ;)

  •     - ۹۴/۰۸/۰۹

   خواهش میکنم عزیزم :)

 2.     - ۹۴/۰۸/۰۹

  واییی چقدر منتظرم مرسی سانی جونی

  •     - ۹۴/۰۸/۰۹

   متنش رسید ;)
   خواهش عزیزم :*

 3. editor4
     editor4 - ۹۴/۰۸/۰۹

  مرسی سانی جان

  •     - ۹۴/۰۸/۰۹

   خواهش عزیزم :*

 4.     - ۹۴/۰۸/۰۹

  مرسی

 5.    یسنا - ۹۴/۰۸/۱۰

  مرسی از شما,عالی بود

 6.    zahra - ۹۴/۰۸/۱۱

  مرسی از اطلاع رسانی خوبتان.

 7.    نگار ریاحی - ۹۴/۰۸/۱۵

  با عرض سلام و پوزش از اینکه در این سالهای اخیر قادر به رسیدگی به امور سینما در کشور نبودم. خیلی باعث شرمندگی است که یک سری قوانین بشر دوستانه در دنیا رعایت نشد تا من بتوانم از سلامتی کامل برخوردار باشم و پا به پای دیگران از زندگی درستی در کنار بزرگترین چهره سینمای ایران که مادبزرگ و پدر بزرگ خودم بودند بهره ببرم. درست است که هر کاری روال خاصی دارد و باید روابط و ضوابطی برای معروف شدن را طی کرد. ولی من چند سالی است که فعالیتهای بسیار مثبتی در زمینه انسان دوستی و درمان از طریق درست و انسانی را مطالعه کردم و با خیلی از قوانین جدید در سوئد آشنا شدم که هنوز هم که هنوز است در خود سوئد درست اجرا نشده است. دلیل این امر از بین بردن رشته دندانسازی در طی ۲۰ سال اخیر رونق و اقتصاد دنیا را به هم زده اند تا بیماری را رواج دهند و ایجاد بازار مقرون به صرفه از نطر شرکتهای داروسازی باشند. حال همه به توبه کردن افتاده اند و از اینکه راه حل برای درمان کل دنیا بیابند حاضرند تکنیک یا مواد سرامیکی جدید را ارائه دهند. در این میان باید سینما دخالت در این امر حیاتی داشته باشد و مایل باشد سوژه های جدیدی را نشان دهد و مطرح کند که سازندگی به همه جای دنیا اصابت کند و فقر و بیچارگی که جملگی گریبانگیر حتی بهترین خانواده هاو معروفترین هنرمندان هم می تواند بشود، از آن جلوگیری خاص بعمل آید. به امید روزی که فرق بین تمام مواد و تکنیک را در دنیا همه بفمند باید باشیم. برای تسریع در این امر باید از هنر جدید استقبال کنیم و روشهای بیان و زیبایی هایی را به شکل علم و دانش نوین به بازار عرضه کنیم. من همه افکار خودم را همیشه به روش خودم مکتوب می کنم و امیدوارم جواب این همه نامه نگاری هایم در سوئد باعث نوشته های جدیدی و تفکر درست از خیلی نظرها شود.
  با کمال احترام برای همه انسانهای درست اندیش!
  خانه سینمای ایران در طهران باید باعث افتخار همه ما ایرانیان باشد و انشالله من هم تا زنده ام رنگ زندگی در شهر زادگاه خودم را با رنگین کمانی از دانش بشر دوستی مطلق ببینم و این امر فقط بر می گردد به دانش دندانسازی و بس.


نظر شما چیه ؟


کد امنیتی *


نظرات شما بعد از تایید در سایت نشان داده می شود.
۱- در دیدگاه های خود از کلمات زشت یا رکیک استفاده نکنید!
۲- لینک و تبلیغ دیگر سایتها (هر لینکی) در دیدگاه ها، حذف میشود.
۳- لطفا در صورت امکان دیدگاهتان را در بخش مربوطه بنویسید.
۴- از گذاشتن مطالب نامربوط شبیه به جوک، طالع بینی و شعر در دیدگاه ها خودداری کنید.
5- سوالات شخصی از نویسنده یا کاربران فقط با رضایت خودشان پاسخ داده می شود.
در صورت رعایت نکردن موارد بالا حق این را داریم که دیدگاهتان را منتشر نکنیم!
دوستانی که با نام کاربری خود وارد سایت شدند نیازی به وارد کردن ایمیل در بخش نظرات ندارند
و باقی دوستان باید ایمیل خود را وارد کنند تا نظرشان ثبت شود.
برای ثبت نام در سایت از این لینک استفاده کنید.