اگر مجوز بدهند، آيشواريا راي را به تهران مي‌آورم

بانی فیلم آنلاین: فعالیت هنری بدون توجیه اقتصادی معنی ندارد

بانی فیلم – گروه سینمای ایران ـ حسن دادخواه از تهیه کنندگان سینمای ایران که تولید فیلم «جیب بر خیابان جنوبی» را در کارنامه دارد، مدتی است در تدارک تولید فیلم «سلام بمبئی» است. پروژه ای که شاید در نگاه اول کمی بلندپروازانه به نظر برسد ولی سینمای ایران برای ارتقاء سطح کیفی و کمی خود باید جسارت بیشتری به خرج دهد. وقتی از تولید مشترک سخن به میان می آید و هنگامی که از هند نام برده می شود، کسانی که به تاریخ سینمای ایران تسلط و احاطه دارند یاد پروژه بلندپروازانه «همای سعادت» می افتند.  فیلمی که عباس شباویز در آن تا توانست ریخت و پاش کرد و از وحیده رحمان مهم ترین ستاره زن بالیوود در آن زمان، کنار فردین بهره گرفت. هر چند «همای سعادت» در اکران شکست خورد و همه آنچه که شباویز با فروش چشمگیر «قیصر» اندوخته بود با این تولید مشترک ایران و هندوستان بر باد رفت.
حالا اما زمانه ای دیگر است. هم سینمای ایران تحولات گسترده ای را پشت سر گذاشته و هم روش های تولید و تهیه از راهکارهای سنتی پیشین فاصله گرفته است.
برای خروج از بازار محدود داخلی، کمی بلندپروازی الزامی به نظر می رسد و در کنارش شناخت ظرفیت هایی که تاکنون کمتر جدی گرفته شده اند می تواند چراغ راه باشد. با حسن دادخواه درباره تولید مشترک، موضوع سرمایه گذاری در سینما و مسائل تولید و تهیه گفت و گویی کرده ایم که متن آن را پیش رو دارید.

*به عنوان تهیه کننده ای که می خواهد فیلمی را در هند بسازد، آیا تجربه زندگی در خارج از کشور را هم دارید؟
-در ایران ساکنم اما برای کارهای اقتصادی به کشورهای دیگر در رفت و آمدم که ربطی هم به مشغولیت های سینمایی ام ندارد.

*قبل از اینکه درباره «سلام بمبئی» صحبت کنیم کمی به عقب برگردیم. از کی به سینما وارد شدید؟
-از سال 87 از طریق علی سرتیپی وارد سینما شدم. ایشان دوست و همسایه من است و زمانی که داشت «نیش زنبور» را تولید می کرد سرمایه گذاری در فیلم را به من پبشنهاد داد. اولین تجربه ام اینچنین حاصل شد و چون با سود هم همراه بود ادامه دادم.

*علاقه شخصی شما چه ژانری از سینماست؟
-میل شخصی ام به سمت کارهای اجتماعی و سینمای دفاع مقدس است اما به طور کلی هدف من از فعالیت سینمایی، تاثیرگذار بودن است. برای مثال اگر بخواهم برای نشان دادن خوشحالی یا عصبانیت شخصیت فیلم عکس العملی غیر از سیگار کشیدن نشان دهیم و با این کار ده نفر جوان را هم به سمت سیگار نکشیدن سوق دهیم، کار خودم را انجام داده ام.

*آخرین تجربه ساخته شده شما به کارگردانی قربان محمدپور بود و گویا آنقدر رضایت بخش بوده که فیلم جدیدتان را هم می خواهید با او شروع کنید.
-بله «آنچه مردان درباره زن ها نمی دانند» که به گفته کارشناسان و صاحب نظران اکران خوبی خواهد داشت. قبل از آن «جیب بر خیابان جنوبی» را ساختم به تهیه کنندگی مشترک من و آقای سرتیپی که برای شش بخش مختلف جشنواره حافظ کاندید شد. فیلم های «پل چوبی»  و «بغض» را هم سرمایه گذاری کردم. فیلم «من مادر هستم» نیز با سرمایه من ساخته شد.

*اغلب این فیلم ها، سوژه های ملتهبی دارند.
-بله اما فکر می کنم دارم به اهدافم نزدیک می شوم. سال گذشته کمدی «خواب زده ها» را هم در جشنواره داشتم که بخشی از سرمایه گذاری اش را من انجام دادم. به نظرم کار خاص و متفاوتی شد.

*تحصیلات شما در فعالیت های سینمایی تان تاثیر داشته؟
-در تصمیم گیری هایم بله. من دکترای حقوق دارم اما از سینما هم دور نیستم. به مدت دو سال و چند ماه شاگرد آقای سمندریان بودم. در کلاس های کارگردانی ایشان شرکت کردم و دوره بازیگری را هم گذراندم. البته از ابتدا برای کسب فن بیان به سمت این کلاس ها رفتم. اوایل دهه 80 بود و از همکلاسیانم شاخصم نیز می توانم به پوریا پورسرخ اشاره کنم.

*و اما پروژه پر سر و صدای این روزها. چطور شد که خواستید دو نفر از ستارگان ایرانی و هندی را کنار هم بگذارید؟
-ما ابتدا به دنبال این بودیم که بفهمیم کدام بازیگر ایرانی را می‌ شود کنار آیشواریا قرار داد. ابتدا با آقای اومش مهرا وارد صحبت شدیم و ایشان خانم آیشواریا را به ما پیشنهاد داد. افراد مختلف را بررسی کردیم و فکر کردیم آقای گلزار مناسب ترین گزینه است. صحبت های اولیه هم با ایشان انجام شد و خلاصه ما قراردادمان را به صورت شفاهی با ایشان بسته ایم و قرارداد کتبی را به پس از سفرمان به هند موکول کرده ایم. ابتدا قرار بود اواخر خرداد به آنجا برویم اما با توجه به نزدیک بودن ماه مبارک رمضان، این سفر را تا عید فطر به تعویق انداختیم. جالب است بگویم در مرحله ای از کار از آقای آمیتا باچان پدرشوهر آیشواریا نیز صحبتی به میان آمد. ما می دانستیم که می توانیم دو نفر از بزرگان هند را در اختیار داشته باشیم. یکی آقای اومش مهراز که خودش به سراغ ما آمد و دیگری باچان که قرار شد برای بخشی از هزینه هایمان با ایشان وارد مذاکره شویم.

*آیشواریا رای برای بازی در فیلمی از ایران چه مبلغی را درخواست کرده است؟
-در بالیوود دستمزد بازیگران مرد خیلی بالاتر از بازیگران زن است و این چیزی است که همه پذیرفته اند و با آن کنار آمده اند. دستمزدی که الان خانم آیشواریا می گیرد به پول ما می شود سه میلیارد تومان. از ما هم همین مبلغ را درخواست داشته است.

*فکر می کنم بازیگر نقش مقابلش یعنی گلزار اگر از این رقم مطلع شود، توقعاتش از شما بالا می رود!
-نه ما این قیمت را به ایشان اعلام نکرده ایم ضمن اینکه دستمزد بازیگر هندی ما را تهیه کننده هندی می پردازد و دستمزد بازیگر ایرانی را تهیه کننده ایرانی. با این حساب کمی بار ما سبک تر شده و به همین دلیل هم توانستیم جلو برویم وگرنه برای ما خیلی سخت بود.

*تمام فیلمبرداری در هند می گذرد؟
-نود درصد در هند و ده درصد در ایران . ما یک تهیه کننده ایرانی-فرانسوی هم خواهیم داشت. به ما گفته اند تولید ما در هند بین 45 تا 80 روز طول می کشد که به نظر ما منطقی نیست.

*آیا بازیگران هندی را به ایران هم می آورید؟
-در سکانسی لازم است که آیشواریا به ایران بیاید و محقق شدن همه چیز به پروانه ساختی بستگی دارد که درخواست داده ایم.

*ماجرای این فیلم چیست؟
-یک قصه عاشقانه است. پسری به هند رفته و دارد درس می‌ خواند که ناگهان عاشق دختری هندی می شود. اتفاقاتی رخ می‌دهد و پدر و مادر این آقا به هند می آیند، اما والدین این خانم راضی به ازدواجش با یک ایرانی نیستند.

*قرار است «سلام بمبئی» یک فیلم هندی باشد به معنای مصطلح آن؟
-من فکر می کنم متفاوت باشد. اثری مي‌سازيم که با فیلمفارسی یا کارهای بالیوودی فرق دارد.

*برای اکران های خارجی فیلم چه فکرهایی دارید؟رقص و آواز را نمی توان از فیلم هندی گرفت با این حساب نسخه ای که در ایران اکران می شود، متفاوت خواهد بود؟
– ما حتما اکران خارجی خواهیم داشت که تنها سینمای هند را در بر نمی گیرد. درباره رقص و آواز نیز باید بگویم مشکل خاصی نمی تواند وجود داشته باشد، چون ارشاد با آواز مشکلی ندارد و رقص سنتی مربوط به فرهنگ آن ملت نیز چیزی است که در کشور خودمان هم وجود دارد. به هر حال ما به اکران جهانی فکر می کنیم و این امکان وجود دارد که برای نمایش عمومی در کشور خودمان برخی صحنه ها حذف شود، اما نویسنده آقای قربان محمدپور دارد به گونه ای کار را انجام می دهد که تا جایی که ممکن است با این اتفاق رو به رو نشویم.

*چه شرکت هایی قرار است حمایت مالی پروژه را بر عهده داشته باشند؟
-برای جذب اسپانسر هم در کشور خودمان صحبت هایی شده و هم در هند اما اجازه دهید تا قطعی نشدن، فعلا نامی از آنان نبرم.

*به طور کلی تولیدهای مشترک ایران با کشورهای دیگر را چگونه ارزیابی می کنید؟
-تا به حال چنین اتفاقاتی کمتر رخ داده اما اگر تعداد تهیه کنندگان ایرانی که جرات پذیرش چنین ریسکی را دارند بالاتر برود، اتفاقات خوبی شکل می گیرد چون در حال حاضر بسترهای رشد فراهم است. الان حتی با برخی کشورهای اروپایی و امریکایی هم می توان کار کرد.

*ممکن است در ادامه با کشورهای دیگر جهان هم همکاری کنید؟
-بله اگر فیلمنامه ای باشد که با اصول اعتقادات من منافاتی نداشته باشد چرا که نه؟

*«سلام بمبئی» به زبان انگليسي تولید می‌ شود؟
-بله. به زبان انگلیسی تولید می کنیم . در مورد آقای گلزار هم بسته به تصمیم خودش یا از دوبلور استفاده می کنیم یا اینکه خودش صحبت با همان زبان بازی می کند.

*فکر می کنید کار را کی شروع کنید؟
-ما در این سفر که گفتم قرار است امکانات را بررسی کنیم و قراردادهایمان را کتبی کنیم. پس از بازگشت از این سفر است که تاریخ پیش تولید معین می شود. البته فیلمنامه مان نیز تا آن موقع هنوز آماده نیست. فکر می کنم اواخر تابستان فیلمنامه تکمیل شود.

*و پیش بینی شما از اقبال عمومی؟ فکر می کنید بازتاب این اتفاق میان بازیگران خودمان چگونه است؟ آیا گلایه نمی کنند که چرا از ما استفاده نکرده اید؟
-به نظرم با استقبال خوبی مواجه می شویم. تک تک بازیگران کشور خودمان برای ما عزیز هستند چه کسی که نقش اول دارد و چه او که تنها پلانی را در فیلمی بازی کرده است. ضمن اینکه این یک پروژه مشترک است و ما پیشنهاد را از هند دریافت کرده ایم. اینکه به خاطر حل مشکلات مربوط به حجاب یا … یک بازیگر خارجی را به ایران بیاورند می تواند برای دوستان محل بحث باشد، اما شرایط فیلم ما اینگونه نیست.

*درباره برنامه های کاری خودتان در آینده بیشتر صحبت کنید.
-من در ایران هم دوستان خوبی دارم و هم شرکای خوبی. اساتید خوبی هم دارم مثل علی سرتیپی. قرار گرفتن این دوستان سر راه من امکانات خوبی را برای پیش آورده است. جالب است بگویم من با شهاب حسینی هم قراردادی بسته ام و بناست بعد از ماه مبارک تولید فیلم را شروع کنیم. این پروژه «دوربرگردان» نام دارد. شهاب حسینی قرار بود آن را بازی و کارگردانی کند، اما الان مایل است تنها بازی داشته باشد. من و آقای سرتیپی مشترکا تهیه کننده این کار هستیم.

*به نظر می رسد برای همکاری با کارگردانان جوان بیشتر تمایل دارید.
-جوانان ایده های خوبی دارند. حدود سه سال قبل فیلمنامه ای را پیش من آوردند به نام «ماموریت تهران». این فیلمنامه درباره مسائل هسته ای بود اما به صورت کمیک و کاملا طنز. آن زمان من هنوز تهیه کننده مستقل نشده بودم و تنها اشتراکی کار کرده بودم. مهدی مظلومی نویسنده این فیلمنامه تا پیش از این کار سینمایی انجام نداده بود و هر دو کار اولی به حساب می آمدیم. این پروژه به دلایلی کنسل شده بود تا اینکه اخیرا دوباره درباره اش فکر کردیم و من درخواست پروانه ساخت دادم و به محض صدور، شروع می کنیم. فیلمنامه خیلی زیبایی دارد. ایشان از عهده نگارش کار به خوبی بر آمده و به نظر می رسد کارگردانی نیز به درستی انجام شود. من سعی می کنم همیشه تعامل صحیح برقرار شود. نظر و نقد و پیشنهادم را حتما ارائه می کنم. همیشه یک برخورد منطقی باعث می شود امور به درستی جریان پیدا کند.

*ایده هایی که ارائه می کنید از نظرگاه های اقتصادی بر می خیزد یا هنری؟
-هیچ فعالیتی از صنعتی و هنری گرفته تا دیگر کارها بدون توجیه اقتصادی اصلا معنی ندارد. اگر بیشترین ثروت تان را هم به صرف اینکه دارید در راه هنر قدم بر می دارید از دست بدهید، دیگر چیزی برای ادامه کارتان باقی نمی ماند! رعایت انصاف و رفتار متعادل سرلوحه کار من است.
با تشکر از زینب عزیز برای خبر

 

 

 

 
34 دیدگاه


 1. goli276
     goli276 - 14/06/22

  از این فیلم خوشم نمیاد به هیچ وجه. چون از همین الان معلومه که چی می خواد از اب دربیاد. و یه نظر شخصی دارم اینکه برای اقای گلزار این فیلم باعث نمی شه که ایشون کار جهانی پیدا کنه. بلکه کاملا عکس جواب خواهد داد. گزینه های بهتری هم خواهد بود برای اقای گلزار اگه کمی بیشتر دقت کنن. در هر حال این نظر شخصی من بود.

  • editor4
      editor4 - 14/06/22

   ای وای من.مطمئن باشید تصمیم نادرست نمی گیرن.

 2.    zeinab - 14/06/22

  فک کنید بچه ها رقص سنتی!!!!موندم با خبرای این فیلم بخندم یاگریه کنم!
  سه میلیارد؟!!!!درسته دستمزداشون خیلی بالاس ولی اخه 3میلیارد؟! دقت کنیدبچه ها رضا هنوز ازاین قضیه بی خبره :-D
  طفلک رضا :-D من می گم بربم بهش بگیم :-D

  •    bita etemadi - 14/06/22

   آرررررررررررررره ه ه ه طفلک عمو :(
   اگه قراره دست مزد آیشواریا 3 میلیارد باشه باید دست مزد آقای گلزار بیشتر از اون باشه مهم نیست اون کی هست اگه این فیلم ایرانی هست باید دست مزد عمو بیشتر باشه
   8-|

  • editor4
      editor4 - 14/06/22

   چی رو بگیم عزیزم؟ می گن با هم مذاکره شفاهی کردن.در ضمن احتمالا خودشون در جریان همه چیز هستن.مطمئن باش

 3.    باران - 14/06/22

  انشاالله فیلم خوبی بشه و ستاره کشور ما از همه خوشتر بدرخشه ممنون زینب و فلورای نازنینم

 4.    bita etemadi - 14/06/22

  میسی فلورای عزیزم از اطلاع رسانیت :*
  من بی صبرانه منتظرم این کار آقای گلزار رو ببینم برای این کار ایشون خیلی مشتاقم ;;) ;;)

  • editor4
      editor4 - 14/06/22

   این پروژه هم شده عین یار دوازدهم هر روز یه چیزی ازش درمیاد!

   •    bita etemadi - 14/06/25

    آره ه ه
    ولی خدا کنه هرچی باشه آخرش خوب بشه

 5.    تکتا - 14/06/22

  مرررررررررررررررررررسی فلورای عزییییییزمممم بابت اطلاع رسانیت گلمممم
  آقا من عمراااااااا با این فیلم کنار نمیاااااااامممم..ایییییییی خداااااااااااا….خب چرا نمیره با کییریستین استوارت کار کنه؟؟؟چذا با تیلور لاتنر کار نمیکنه یا رابرت پتنسون؟؟؟؟آخه بالیوووووود؟؟؟؟؟ای خدااااااااااااااااااااااا.اصلا جرا فیلم ترسناک بازی نمیکنه؟؟؟مثلا در مورد زامبی یا خون آشاااااااااممممم…هعیییییییی

 6.    باران - 14/06/22

  گلی عزیز حرفت یه کوچولو تنم لرزوند اگه فیلم بی محتوا باشه چی ؟ فیلمهای این مدلی دهه 80 رو مد بود الان بک مقدار سلیقه مردم تغییر کرده خدا کنه مثل خروس جنگی و داماد خجالتی نباشه این قدر بی محتوا از طرفی فکر نمی کنم یکی مثل امیتا باچان و ایشواریا اگر فیلم بی محتوا بود قبول می کردن سوپر استار کشور ما هم بعد از توومن و دو خواهر دیگه این اشتباه نمی کنن که هر فیلمی بپذیرن حتماً فیلم خوبی که این قدر اصرار به بازی توی این فیلم دارن ااااااای با با دچار خود درگیری شدم در حد تیم ملی

 7.    ساغر - 14/06/22

  خوب این جانب روح ساغر هستم که طی اون خود کشی که جسمم انجام داد برای ارتباط نداشتن ایرانسلی ها به اقای گلزار الان در برزخ سرگردانم …. خودایش دمشون گرم سرعت اینترنت این جا خیییییییلی بالاست … همه ی اموات سلام میرسونن و میگن مشتاقن هر چه زود تر سلام بمبئی رو ببینن اخه واسه ما برزخی ها هر پنجشنبه سینما مجانیه ….. دوستان پیغامی دارید بگید به دست ارواح و اموات برسونم

  • editor4
      editor4 - 14/06/22

   :)) دور از جونت ایشاالله سالم باشی.یه کم صبرم بد پیزی نیستا

 8.    Melodika4 - 14/06/22

  یعنی این همونی که من میگم. به نظر شما اگر دستمزد اقای گلزار رو کم تر از ایشواریا بدن چی میشه؟ خدایش به غیرت گلزاریتون بر نمیخوره که دستمزد یه هندی از تنها سوپراستار ایران بیشتر باشهo_O :-O :-Q

 9.    behnaz - 14/06/22

  مرسیییییییی فلورا جون :* از اطلاع رسانی ات عزیزم ^:)^ می دونی چیه اگر قرار رضا جونم :* :* :-X تو این فیلم بازی کنه لابد خودش تمام جوانب کار رو در نظر گرفته
  تازه کلا هنر پیشه های خارجی دستمزدهای بالا دارند لابد کارگردان یک کاری میکنه که نه سیخ بسوزنه نه کباب ;;) ولی کلا با یک خارجی بازی کردن
  اون هنر پیشه زن سخته :-S :-??
  ممنون گلم ;)

  •     - 14/06/22

   دقیقا بهناز :-BD
   ولی در مورد سختی کار قطعا آقای گلزار از پس این کار برمیان :-BD

  • editor4
      editor4 - 14/06/22

   کاملا درسته. :)

 10.     - 14/06/22

  به نظرم سلام بمبئی فیلم جالبیه
  خیلی منتظر نتیجه کارم و امیدوارم بهترین نتیجه رو داشته باشه
  مطمئنا تصمیم آقای گلزار هم بهترین تصمیم هست
  مررررررسی زینب جون مرررررسی فلورا :*

  • editor4
      editor4 - 14/06/22

   منم دقیقا همینو می گم.خواهش :* دوستان عزیز هم اگه آرامش خودشونو حفظ کنن خوبه.قطعا هر چی صلاحه اتفاق میفته

 11.    shahrzad - 14/06/22

  فلورای عزیز بسی ممنون برای مصاحبه …
  ب نظرمن خانواده باچان یه چیزی تو این فیلمنامه دیدن ک قبول کردن، ب هرحال سالهاست جشنواره های مختلف میرن اگه فیلمنامه اش خوب نبود قبول نمیکردن، پس بهتره از حالا فاز منفی ندیم و بذاریم شاید اینقدراهم فیلم بدی نبود، سوپراستار ما قطعا خیلی چیزارو سنجیده ک اوکی داده
  بچه های مخالف لطفا خونسردی خودتو نو حفظ کنین بیاین خوش بین باشیم ب اکران جهانی این فیلم

  • editor4
      editor4 - 14/06/23

   خواهش.منم موافقم بهتره ما هم به سلیقه و انتخابای جناب گلزار احترام بذاریم. :)

 12. ..... مریم
     ..... مریم - 14/06/23

  …حرفهای تهیه کننده و کارگردان جالبه ولی نمی تونه تا زمان شروع فیلم برداری قطعی باشه…بعدش هم شماها چرا اینقدر جبهه می گیرین؟کلاس آیشواریا خیلی بالاست مثل آمیتا باچان و شاهرخ خان بالیوود رو با اون تو دنیا میشناسن, حالا اگه به نظر شما عشق و عاشقی قدیمی شده ( اونم به سبک هندیش) این تقصیر فیلم سازهای ماست که دنبال داستان های آبکی می رن!
  ما ایرانی ها چرا اینقدر به فیلم های رئال علاقه داریم آخه! چقدر سیاهی ؟ خشونت؟ فقر ؟طرز تفکرتون رو یه کم تغییر بدین دریچه قلبتون رو به روی عشق نبندین!فیلم هایی مثل ” جدایی نادر از سیمین” به خاطر تلخ بودنش یک بار بیشتر نمیشه دید!!!!به خاطر خدا یه کم دیدتون رو تغییر بدین!شما ها پوستر های منو لایک می کنین , پس رنگ دوست دارین , گلزارو دوست دارین , عشقم دوست دارین , رقص و آواز هم که خوراک ما ایرانی هاست… پس چرا می گین ” نه”؟

  • editor4
      editor4 - 14/06/23

   :-D رقص و اواز کجا بود تو فیلمای ما ؟ :)

  •    zeinab - 14/06/23

   اره باهات موافقم این تیپ روشن فکری که این روزا مد شده همه تظاهر می کنن فیلم تلخ دیگه حتما فیلم خوب و روشن فکرانه ایه! اکثر کارگردانا هم پارسال تو جشنواره فجر سعی کرده بودن یه کاری شبیه کارای اقای فرهادی بسازن که خوب ظاهراهیچ کدوم موفق نشده بودن
   جدایی درسته فیلم تلخی بود اما تلخیش واقعی بود وکاملا تو جامعه ملموس، مثه تلخی بوتیک؛ولی بعضیافیلم تلخ میسازن که ادای روشنفکرا رو دربیارن که خوب نتیجش این میشه که فیلم غیر قابل باوروبی مزه میشه وفقط یه نمایشه از یه عده که یا معتادن یادارن به خودکشی فک میکنن ویا تو زندگی خانوادگیشون مشکل دارن، درهرصورت دارن به خاک سیاه میشینن :-D
   من یکی اصن نمی گم فیلم باید تلخ باشه با سبک واقه گرایانه داشته باشه(فیلم میتونه طنزهم باشه اما موفق مثه اتش بس…میتونه عاشقانه باشه اما خوش ساخت مثه”چندمتر مکعب عشق”که البته من ندیدم ولی میگن پارسال یکی از بهترینای فجر بوده).اما مطمئن م شماهم قبول داری فیلم در اولین قدم باید فیلم نامه خوبی داشته باشه،خوب حتما میگید ازکجا میدونی فیلم فیلمنامش خوب نیس….نمیدونم شما کارنامه کاری اقای محمدپور مشاهده کردی یانه اگه نکردی پیشنهاد میکنم برید حتماببینید؛فیلمنامه های ایشون(به جز خروس جنگی) یه چیزایی درحد فاجعن!!!!…البته زی زی یه نکته رو هم گفت که من قبول دارم وقتی کیمیایی ومهرجویی با یکی دوتا فیلم گذشته کاریشون خراب میشه یا وقتی پیمان معادی یه شبه با همون فیلمای اقای فرهادی ره صد ساله رو طی میکنه چرا نیاید امیدوار بود که قربان محمدپور هم بتونه یه دفه یه فیلم موفق جهانی بسازه که همه انگشت به دهن بمونن!!!!….اما تجربه میگه تو هشتاد درصد مواردنمیشه یه شبه ره صدساله رورفت…
   به هر حالا که به احتمال زیاد اقای گلزاراین فیلم نامه رو می پذیرن باید دعا کنیم که فیلم خوبی از اب در بیاد….انشاالله
   یه نکته دیگم هس، ارزوی همه مااینه که اقای گلزارتو هرعرصه ای که فعالن علی الخصوص سینما به بهترین ها برسن، پس هممون یه هدف داریم منتها با سلیقه ها وعقاید متفاوت…این خیلی عالیه که ما میتونیم نظراتمونو ازادانه بیان کنیم و باهم مخالف یا موافق باشیم وبرای موافقت یا مخالفتمون باهم بحث وتبادل نظر داشته داشته باشیم در حالی که میتونستیم متعصبانه برخورد کنیم وبگیم نه همه چی خیلی عالیه هیچ کم کاستی هم نیس!
   پس مریم جون خیلی خوبه که “نه” و “آره” هاهستن چون نشون میدن طرفدارای اقای گلزار به قول بعضیایه مشت دختر بچه نیستن….همونقدر که تشویق میکنن انتقاد هم میکنن وبرعکس طرفدارای خیلی از بازیگرا به انتقاد به چشم توهین نگا نمی کنن :)
   اینم یه نکته بود که تو دلم مونده بود گفتم بگم :*
   انگشتام بی حس شد :-|

   •     - 14/06/23

    زینب جان کلا قشنگ گفتی ولی تیکه آخر که در مورد طرفدارا گفتی و خیلی حال کردم جدا خیلی خوشحالم تو این مدت سر این 2 پروژه یاردوازدهم و سلام بمبیی با بحثایی که پیش اومده وقتی می بینم همه به غیر از طرفدار بودن واسشون مهم که ستارشون درگیر چه پروژه ای می خواد بشه در موردش بحث می کنن نقد می کنن خیلی خوشم میاد واقعا گاهی ترقیب می شم مطالعه کنم حس می کنم رسانه به غیر از یه جایی واسه طرفدارا تبدیل به یه کلاس درس شده و این خیلی خوب که از هم چیز یاد می گیریم

    •    غزل و غنچه - 14/06/23

     دقیقا ولی توجه کردین به جز ماها کسی نیست و یه گروه دوستانه داریم ما هم به این اعتقاد داریم اقای گلزار عزیز بعد از اینکه از خارج برگشتن دیگه به همین سادگیا یه فیلمنامه قبول نمیکنن اگه هم قبول کنن لابد خیلی خوب بوده ولی بچه ها راستشو بگم با این حرفا هرچی بگیم خوبه یا عالیه یه حسی نسبت به این فیلم دارم نمیدونم چرا نمیتونم باهاش کنار بیام هنوز برام جا نیوفتاده که گلزار عزیز بره هند اخه چجوری دوریشو تحمل کنیم بعدشم این بازیگر رو بیارن ایران چرا این همه خرج کنن یه نکته دیگه هم که باید بگم اینکه کجا ما تو فیلمامون رقص و اواز داریم ؟؟ به جز فیلم های بچه گونه بعد فیلمی که توش همش سانسور باشه که به درد نمیخوره فیلم هندی هم همش توش رقصه و نمیشه جلوشو گرفت یه چیزر دیگه هم هست اگه اقای گلزار میخواد نقش روبروی اون خانوم رو بازی کنه پس باید رقص هندی هم یاد بگیره چه باحال :-D :-D ایشا الله با این حرفا فیلم خوبی باشه

 13.    آزاده - 14/06/23

  میشه بدونم چرا نظم تایید نشد؟؟؟

  • editor4
      editor4 - 14/06/23

   چون کامنتتون لینک داشت ما کامنت با لینک تایید نمی کنیم.در مورد کامنت هم باید منتظر باشیم ببینیم چی به سر این فیلم میاد تفاوت سنی دو بازیگر با گریم حل میشه.تونم تازه این نقش که قرار دانشجو باشن و قطعا باید سن جناب گلزار هم کمتر نشون داده شه.(البته ایشون کلا بیبی فیسن :) )مورد بعد اینکه تا سر میز مذاکره با طرفای هندی نشینن حتی اگه الان همه چیز قطعی هم باشه،بازم هیچی مشخص نیست.مسلما اقای گلزار بعد دو فیلمی که باری کردن انتخابشون سخت گیرانه تره.به هر حال جهانی شدن ایشون به بهترین شکل آرزوی همه ماست.ممنون از شما دوست عزیز

 14.     - 14/06/23

  مرسی زینب جان و فلورا عزیز بابت اطلاع رسانی اقا فیلم هندی فیلم هندی والا بیشتر فیلم های ایرانی هم هندی شدن اینجوری که دیگه به توان 2 می رسه نمی دونم پیش داوری و قضاوت درست نیست همه ایده هاشون خوبه خوب حرف می زنند امیدوارم بتونن حداقل 70 80% حرفاشونو عملی کنن باید صبر کرد و امیدوار بود تنها گزینه ای که در حال حاضر دلگرم کنندس اکران بین المللی است با این حال یه موضوع دیگه ای که خیلی تاسف انگیزه خوردن ممیزی اکران ایران خیلی زشت که محصول ایران که خودش سازنده فیلم واسه بینندگان خودش سانسور شه اونوقت کل دنیا نسخه اصلی و اکران کنند در هر صورت امیدوارم اتفاق خوبی بیفته واسه تک سوپراستارمون و سینمای کشورمون

  • editor4
      editor4 - 14/06/23

   ننم امیدوارم اگه قرار ممیزیهاش زیاو باشه انجام نشه چون ستون فیلم از بین می ره که هیچ کلا محتواشم نابود میشه.مثهوساخت ایران که خیلی ممیزی خورد

 15.    valilnina@yahoo.com - 16/02/28

  با اینکه فلیمش رو ندیدم:می دونم؟که قشنگه؟منم هنرجوی تاتر هستم

 16.    roya - 16/03/08

  سلام من بی صبرانه منتظر این فیلمم
  امیدوارم موفق باشید :-X


نظر شما چیه ؟


کد امنیتی *


نظرات شما بعد از تایید در سایت نشان داده می شود.
۱- در دیدگاه های خود از کلمات زشت یا رکیک استفاده نکنید!
۲- لینک و تبلیغ دیگر سایتها (هر لینکی) در دیدگاه ها، حذف میشود.
۳- لطفا در صورت امکان دیدگاهتان را در بخش مربوطه بنویسید.
۴- از گذاشتن مطالب نامربوط شبیه به جوک، طالع بینی و شعر در دیدگاه ها خودداری کنید.
5- سوالات شخصی از نویسنده یا کاربران فقط با رضایت خودشان پاسخ داده می شود.
در صورت رعایت نکردن موارد بالا حق این را داریم که دیدگاهتان را منتشر نکنیم!
دوستانی که با نام کاربری خود وارد سایت شدند نیازی به وارد کردن ایمیل در بخش نظرات ندارند
و باقی دوستان باید ایمیل خود را وارد کنند تا نظرشان ثبت شود.
برای ثبت نام در سایت از این لینک استفاده کنید.