گفتگو رضا گلزار با روزنامه شرق:همكاري با فرمان آرا برايم لذت بخش بود+اسکن روزنامه

محمدرضا گلزار، در مسير جديد فعاليت هاي هنري خود، بازي در دو فيلم «دلم مي خواد» به کارگرداني بهمن فرمان آرا و «مادر قلب اتمي»به کارگرداني علي احمدزاده را انتخاب کرده است. البته پيش از اينها قرار بود در فيلم «لبه پرتگاه» به کارگرداني بهرام بيضايي بازي کندکه درنهايت ساخت آن فيلم منتفي شد.

او همچنين قرار بود در فيلم هايي همچون «سربازان جمعه»، «مهمان مامان»، «دعوت» و… بازي کندکه اين اتفاق نيفتاد. در سينماي ايران، محمدرضا گلزار به عنوان «ستاره» اي شناخته شده که مردم تمايل دارند با خريد بليت سينماهايي که فيلم هاي او رابه نمايش درمي آورند، نظاره گر فيلم هايش باشند؛ عنواني که در سينماي ايران بعد از پيروزي انقلاب کمترکسي توانست آن را از آن خود کند.

در ابتدا او يکي از نوازندگان گروه موسيقي «آريان» بود. از سال۱۳۷۶ به عنوان گيتاريست با اين گروه همکاري کرد؛همکاري اي که البته نافرجام بود و ادامه نيافت. گفته مي شود او به تازگي گروه موسيقي اي تحت عنوان REZZAR را به نام خود به ثبت رساندهو قصد دارد خوانندگي را هم تجربه کند. او در عين حال نخستين مردي است که بعد از انقلاب به عنوان «فتو مدل» فعاليت کرد.

با توجه به اينکه گلزار مدتي از سينما دور بود، فرصتي فراهم شد تا با او گفت وگويي کوتاه انجام دهيم که پيش روي شماست:

اين روزها مشغول چه کاري هستيد؟

به تازگي بازي در فيلم سينمايي «مادر قلب اتمي» را به پايان رسانده ام. اين فيلم فضاي بسيار متفاوتي دارد و فکر مي کنم اولين نمايش آن در جشنواره سي وسوم فجر باشد.

معمولاحضورتان در فيلم هاي سينمايي به شکل «ستاره» مطرح شده، اما اخيرا در فيلم «دلم مي خواد» به کارگرداني بهمن فرمان آرا در جايگاه بازيگر – نقش پسر رضا کيانيان- ايفاي نقش کرده ايد. دليل آن چيست؟

هر فيلم و کارگرداني شرايط خودش را دارد. بهمن فرمان آرا يکي از نسل طلايي موج نويي هاي دهه50 است که همچنان سرزنده و سرحال فيلم مي سازد. دنياي خاص خودش را دارد و هرگز به هر قيمت و هر
کيفيتي فيلم نمي سازد. همکاري با خالق «شازده احتجاب»،«بوي کافور عطر ياس» و «خانه اي روي آب» لذت بسياري برايم داشت که طعم شيرينش همچنان با من است.

اخيرا در خبرها خوانده ام که شما عازم کشور برزيل هستيد و مايليد به عنوان «يار دوازدهم»، مشوق و ياريگر عاطفي تيم ملي کشورمان در جام جهاني فوتبال باشيد. انگيزه و دليل اين همراهي تان چيست؟

تيم ملي افتخار هر ايراني در هرجاي دنياست. من هم از اين قاعده مستثنا نيستم. تيم ملي ايران امسال بدون دغدغه به جام جهاني صعود کرد،اما در گروه سختي قرار گرفته است. به عنوان يک ايراني دوست داشتم نقشي هرچند کوچک در موفقيت تيم ملي فوتبال کشورم داشته باشمو به عنوان يک هوادار در برزيل همراهشان باشم. البته تا اين لحظه حضورم در برزيل قطعي نشده و به دلايلي ممکن است فرصت همراهيبا تيم ملي را در جام جهاني از دست بدهم.

آقاي گلزار! شما را به عنوان ستاره اي مي شناسيم که مردم با خريد بليت سينما، فيلم هايتان را تماشا مي کنند. اما مي خواهم درنهايت بي رحمي سوالي را مطرح کنم. اگر از اين به بعد هر فيلمي بازي کنيد که ديگر نفروشد، واکنشتان چه خواهد بود؟

به عقيده من فروش يک فيلم به عوامل زيادي بستگي دارد که مهم ترينش فيلمنامه و بازيگر است. به عنوان يک بازيگر وقتي پيشنهاد بازيدر فيلم به من مي شود همه جوانب را در نظر مي گيرم. اين ديگر به هوش و انتخاب من برمي گردد که فيلم هايم پرفروش باشد يا نه.در کنار کيفيت، وجه تجاري فيلم هم برايم اهميت دارد. جدا از برخي اشتباهات که در کارنامه هر بازيگري وجود دارد من سعي مي کنماين شاخص ها را در انتخاب هايم رعايت کنم. به نظر من فروختن يا نفروختن يک فيلم شانسي و اتفاقي نيست.پخش کننده، شرايط اکران، تبليغات و… فقط در بيشتر يا کمترشدن فروش تاثير دارند. اما بخش اعظم گيشه از قبل قابل پيش بيني است.

تماشاگران سينما تا امروز فرصت داشته اند وجه ديگري از حضور شما را در فيلم هايي همچون «شام آخر»، «بوتيک» و«آتش بس» ببينند. نظرتان درباره اين نگاه چيست؟ اصلادوست داريد اين نوع فيلم ها را بازي کنيد؟

از پيشنهادهاي متفاوت استقبال مي کنم، اما اصراري به بازي در نقش هاي عجيب وغريب ندارم. اگر در راستاي يک قصه خوب نقش متفاوتيبه من پيشنهاد شود حتما مي پذيرم. من هميشه سعي مي کنم بهترين بازي ام را انجام دهم، طبيعي است اين بازي خوب در فيلمنامه اي منسجمبه چشم منتقد بيايد. نمونه اش فيلم «بوتيک» يا «آتش بس» است که يک تيم حرفه اي براي به سرانجام رسيدن آن تلاش کردند که خروجي آن،هم باب ميل تماشاگران بود و هم منتقدان.

 روزنامه شرق

NewsCrop.aspx

با تشکر از سانی برای اسکن روزنامه

scan0065

 
18 دیدگاه


 1.    zeinab - 14/05/25

  اخییی عزیزم ایشالا از این به بعد همه ی کارایی که بازی کنی هم باب دل مردم باشه هم منتقدا
  ممنون سپیده جان

  •     - 14/05/25

   ایشالا من که خیلی دلم می خواد اکران جشنواره داشته باشه

   •     - 14/05/25

    آی گفتی سپیده…این یکی از آرزوهامه ک سیمرغ امسال رو شونه سوپراستار بشینه :*

 2. editor4
     editor4 - 14/05/25

  ممنون سپیده.خیلی از ابهامات برطرف شد با این مصاحبه :)

  •     - 14/05/25

   خواهش عزیزم اره مخصوصا در مورد یار دوازدهم به نظرم هنوز باید منتظر بود

 3.    negin - 14/05/25

  خيلي ممنون سپيده جووووووووووووون!!!!!!!!!

 4.    تکتا - 14/05/25

  به بههههههه…..میسی کلی سپیده ی عزیییییییییییییییییییزمممممممم…دروووووود بر تووووووووو
  عمو رضا دمت گررررررررررممم…..شما هر جور که باشی مردم دوست دارننننن

  •     - 14/05/25

   دقیقا یه دونس سوپراستارمون

 5.     - 14/05/25

  سپیده عزیز بسی ممنون :*
  بیصبرانه منتظر هر دو فیلمشم خصوصا مادرقلب اتمی.ایشالا سیمرغ امسال جشنواره تو دستای سوپراستاره…فقط کاش کاراش روب راه شه ک ب برزیل بره جذابیت این مستند فقط ب خاطر حضور سوپراستاره و بس…

  •     - 14/05/26

   من که خیلی دلم می خواد تو جشنواره فیلم داشته باشن
   مرسی از توجهت

 6.    asal mashreghi - 14/05/25

  بسی لذت بردم ممنون سپیده عزیز…. @};-

  •     - 14/05/26

   مرسی از توجهت عزیزم

 7.    nastaran - 14/05/26

  مرسییییی سپیده ی عزیز.من یکی که خیلی وقت بود مصاحبه ای از آقای گلزار نخونده بودم خیلی از سوالامون رو جواب دادند

  •     - 14/05/26

   اره خیلی متقاوت بود و جذاب مرسی که توجه کردی

 8.     - 14/05/26

  مرسی سانی عزیزم بابت اسکن روزنامه

  •     - 14/05/26

   خواهش میکنم سپیده جون
   مررررسی از خودت برای خبر :*

 9.     - 14/05/28

  مرسی سانی وسپیده عزیز :*
  یه چیزی واسم عجیبه!!!! چرا روزنامه ها هر وقت میخوان از رضا مصاحبه بذارن..همش رزومه رضا رو از اول می نویسن!!! همه میشناسنش دیگه بچه فیلمی وارد سینما شد وگروه ریزار رو راه انداخت. خسته نمیشن از ایهمه تکرار!


نظر شما چیه ؟


کد امنیتی *


نظرات شما بعد از تایید در سایت نشان داده می شود.
۱- در دیدگاه های خود از کلمات زشت یا رکیک استفاده نکنید!
۲- لینک و تبلیغ دیگر سایتها (هر لینکی) در دیدگاه ها، حذف میشود.
۳- لطفا در صورت امکان دیدگاهتان را در بخش مربوطه بنویسید.
۴- از گذاشتن مطالب نامربوط شبیه به جوک، طالع بینی و شعر در دیدگاه ها خودداری کنید.
5- سوالات شخصی از نویسنده یا کاربران فقط با رضایت خودشان پاسخ داده می شود.
در صورت رعایت نکردن موارد بالا حق این را داریم که دیدگاهتان را منتشر نکنیم!
دوستانی که با نام کاربری خود وارد سایت شدند نیازی به وارد کردن ایمیل در بخش نظرات ندارند
و باقی دوستان باید ایمیل خود را وارد کنند تا نظرشان ثبت شود.
برای ثبت نام در سایت از این لینک استفاده کنید.