سفر جنجالی هنرمندان به برزیل

انتشار تصاویر هنرمندان ایرانی که برای ایجاد روحیه و انگیزه به فوتبالیست های ایرانی به برزیل سفر کرده اند باعث بروز حاشیه هایی شده، از واکنش رسانه ها و مردم تا پاسخ برخی هنرمندان به این واکنش ها.

به گزارش عصرخبر، مارجرا از آن جا آغاز شد که در نشستی مطبوعاتی خبر از پروژه ای مطرح شد که علاوه بر ایجاد روحیه و انگیزه برای فوتبالیست های ایرانی و حمایت از تیم ملی ایران اقدامی متفاوت هنری صورت پذیرد .

فعالیت هنری ای که از همان ابتدای کار با حاشیه های بسیار همراه شد.

آغاز ماجرا
«یار دوازدهم» عنوان پروژه ای بود که در نشست خبری اش در موسسه فرهنگی هنری هنرآوا برگزار شد؛ این نشست با حضور محمدحسین لطیفی(کارگردان)، سید جواد هاشمی(تهیه‌کننده)، سردار علی‌ محمدی و محمدرضا گلزار (بازیگر) برگزار شد.

16536_543
 سید جواد هاشمی در نشست گفت: برای اولین بار است که در تاریخ کشورمان به حمایت از تیم ملی در جام جهانی که مهمترین تورنمنت ورزشی جهان است از تیم هنرمندان پرداخته می‌شود.

آغاز اختلافات
لطیفی از همراهی گروه انصراف داد و سیدجواد هاشمی با هزینه شخصی جمعی از هنرمندان را با خود به برزیل برد. از شماره ابتدایی مسابقه‌ای هم که هاشمی و طالبی قول آن را داده بودند که به شبکه نمایش خانگی بیاید و قرار بود مجری احتمالی‌اش محمدرضا گلزار باشد هم خبری نشد.

در همین زمینه جوان نوشت: «هومن طالبی پس از انتشار خبر انصرافش از این پروژه گفت: سیدجواد هاشمی به عنوان تهیه‌کننده، به صورت صوری با ما قرارداد بست تا مجوز فیلمبرداری برای ۶ مستند و یک مسابقه ۵۲ قسمتی را از وزارت ارشاد برای ما دریافت کند. قراردادی رسمی هم با ما امضا کردند که در آن تمام حق و حقوق مستندها را به ما واگذار کردند.

او ادامه داد: هاشمی بعد از این کار خود را با هنرمندان همراه کرد و در انتهای کار زمانی که دوستان قرار بود به جام جهانی اعزام شوند با اعلام انصراف من، خودش همراه آژانس «تعطیلات رویایی» هنرمندان را به جام جهانی برد. در حالی که ورزشکاران و جانبازانی هم که قرار بود در این کاروان همراه هنرمندان باشند، برده نشدند. ما تا روز چهارشنبه با آقای هاشمی در تماس بودیم و مشکلی وجود نداشت اما یک بامداد پنجشنبه با همه بازیگران تماس می گیرند که برای دریافت مدارک خود به آژانس مراجعه کنید.

طالبی درباره انصراف جمع زیادی از هنرمندان از این پروژه توضیح داد: محمدرضا گلزار و محمدحسین لطیفی و تعدادی از هنرمندان از این پروژه به دلیل همین موضوع کناره‌گیری کردند اما تعدادی از هنرمندان هماهنگ با سیدجواد هاشمی با هزینه شخصی وی عازم برزیل شدند. آقای هاشمی قرار است هزینه‌های سفر هنرمندان را خود پرداخت کند و چکی به آژانس تعطیلات رویایی داده تا منزل خود را بفروشد و هزینه را پرداخت کند.

او با بیان اینکه سردار عزیزمحمدی هم به این اتفاقات معترض است، تصریح کرد: ایشان الان در کنار من هستند و به این اتفاقات اعتراض دارند. ما به زودی شکواییه خود را به مجمع صنفی تهیه‌کنندگان، حراست صدا و سیما، حراست ارشاد و سازمان میراث فرهنگی می‌دهیم چرا که حق و حقوق این پروژه طبق قرارداد تا ابد در اختیار ماست و آقای هاشمی حقی در این‌باره ندارد و مبلغ ۴۰ میلیون تومان از قرارداد ۲۹۰ میلیونی خود را هم دریافت کرده است.

سرمایه‌گذار اولیه «یار دوازدهم» افزود: سام درخشانی و کامران تفتی شب اعزام با من تماس گرفتند که با ما تماس گرفته شده چه کنیم؟ من هم گفتم شما از سفر لذت ببرید. ما که نمی‌توانیم مقابل سفر شما به برزیل بایستیم و در واقع ما اجازه پخش فیلم را نخواهیم داد چون این حق در اختیار ماست. من برای چند مراسمی که پیش از رفتن هنرمندان برگزار شد و مبلغی که به برخی هنرمندان از جمله محمدحسین لطیفی، سیدجواد هاشمی و … پرداخت کردم بالای یک میلیارد تومان از دست دادم. مستند ما بلاتکلیف خواهد ماند چون باید با حضور پیشکسوتان داوری و ورزشی ساخته می‌شد، نه اینکه عده‌ای هنرمند برای خوشگذرانی به برزیل بروند.»

اعتراضات و واکنش ها
به دنیال واکنش رسانه ها  و مردم در شبکه های اجتماعی و اعتراضاتی که مردم به این ماجرا داشتند، اولین فرد امین حیایی بود که واکنش نان داد و با لحن تندی گفت : « ما به عشق مردم در این مملکت با همه محدودیت‌هایش ماندیم و اگر بدانیم آن‌ها ما را نمی‌خواهند یک درصد هم اینجا نمی‌مانیم و می‌رویم و به کفاشی و خیاطی می‌پردازیم.

هدف ما از سفر به جام جهانی حمایت از تیم ملی بود. اما مردم دوست نداشتند که ما حمایتی از تیم ملی انجام دهیم به همین خاطر دیگر به این سفر نمی‌روم و از پای تلویزیون از تیم ملی حمایت خواهم کرد. البته برخی از دوستان دیگر با هزینه اسپانسر جدیدی که گرفته‌اند، به این سفر خواهند رفت اما من قطعا به برزیل نمی‌روم. »

بدلیل طولانی بودن خبر فقط قسمتهای مربوط به محمدرضاگلزار در متن درج گردیده است.
25 دیدگاه


 1.    behnaz - 14/06/23

  مرسییییییییی فلورا جون :* از اطلاع رسانی ات ^:)^ ولییییییی خوشحالم که رضای گلم :* :* :-X :*
  انصراف داد و از حاشیه ها خودش را خلاص کرد ;;) والا هروقت رضا جونم :* :-X این جور سفرها رفت براش حاشیه درست شد X( :-W عزیزم >:D<
  ممنون گلم ;)

  • editor4
      editor4 - 14/06/23

   دقیقا خوب شد نرفتن. از اولم معلوم بود حواشی این پروژه زیاده

 2.    Melodika4 - 14/06/23

  ممنون فلورا جون

 3.    باران - 14/06/23

  خدا رو شکر که ایشون نرفتن که اگه رفته بودن یه تعداد از خواب و خوراک خودشون می زدن فقط برای ایشون حاشیه سازی می کردن حتی اگه دویستا هنرمند هم می رفتن همه گیر می دادن به همین یه نفر که بی تقصیر ترین

 4.    باران - 14/06/23

  فلورا جان ممنونم از شما

 5.    asal mashreghi - 14/06/23

  منم موافقم میرفتن دوباره هزارتا شایعه درست میشد

 6.    ساغر - 14/06/23

  این جانب روح ساغر : وااای خدا چقدر حاشیه داره این کار … انگار دردسراش تمومی نداره ….. این رفیقم عزرائیل میگه من برای اوردن کسی از زمین به این جا انقدر دردسر نکشیدم که اینا برای این کار کشیدن

 7.     - 14/06/23

  همون بهتر نرفت :/ اگه همه هم می رفتن ، ملت همههههه رو ول می کردن ، به رضا گلزار بیچاره گیر میدادن

  • editor4
      editor4 - 14/06/23

   دقیقا.

  •    zeinab - 14/06/23

   دقیقااااا…اگه می رفت همش به گلزار گیرمیدادن….ینی اصن هیشکیو نمیدیدن فقط گلزار..واقعا خیلی خوب شد نرفت

 8. nastaran
     nastaran - 14/06/23

  من اولش خیلی دوست اشتم آقا رضا هم برن ولی الان واقعا خوشحالم که نرفتن چون خیلی حرفا پشت سر کسایی ک رفتن زدن حالا درست یا غلطشو نمیدونم
  کلا اینجا هم هوش و ذکاوت سوپراستارمون معلوم شد لابد آقا رضا میدونست که قراره یه همچین حواشی درست شه ک نرفته
  بعله یه همچین سوپراستار باهوشی داریم ما… :))

 9.     - 14/06/23

  بهتر که گلزار نرفت به کلاسش نمیخورد

 10.     - 14/06/23

  بهترین اتفاق ممکن همین بود ک ب این سفر نرفت وگرنه تاحالا خدا میدونه چه شایعاتی واسه سوپراستار درنمیاوردن این ملت !!!!
  عاشق این هوش و تدبیرشم آخه :* ب موقع کناره گیری کرد از همه چی

 11.     - 14/06/24

  مررررررسی فلورا واسه خبر
  به نظر منم خیلی خوب شد که سوپراستار نرفتن
  حاشیه هایی که این سفر داشت هر لحظه آدم شاخ در میاره
  ولی از همه قسمتای خبر جالبتر اینه که آقای هاشمی میخواد برای هزینه سفر خونه ش رو بفروشه :-O

  • editor4
      editor4 - 14/06/24

   اره واقعا خوب شد.حالا سر هزینه این سفر حرف تا عمل زیاده

 12. ..... مریم
     ..... مریم - 14/06/24

  غیر از حاشیه و شایعه و کلاس و این داستان ها , برای ما هیچ فرقی نمیکرد!چون ما همچنان باید به عکس ها یا ویدئو ها یی که قرار بود منتشر بشه قانع می بودیم و بس!مثل الان

 13.     - 14/06/24

  مرسی فلورا جان بسی جای خوشحالیست که جناب گلزار هوشمندانه از این پروژه کنارهگیری کردند

 14.    fouroozan - 14/06/24

  چه بهترکه نرفت :-P

 15.    m - 14/06/24

  بگذیم که خیلی خوب شد آقای گلزار نرفت، ولی بعضی هنرمندان مثل همین که اسمشو آخر گزارش آوردید چقدر رو دارند! (البته ببخشیدها). اینکه مردم اعتراض داشتند و دارند به خاطر این نیست که مشکلی با بازیگران دارند یا نمی خوان از تیم ملی حمایت بشه! مشکل مردم خرج و مخارج سنگینی هست که با دروغِ تهیه کننده شخصی می خواستند انجام بدن. اون چند میلیارد هزینه واضح بود که همه اش از جیب تهیه کننده شخصی نبود و درر زمانی که مردم اینقدر در رنج مالی و اقتصادی هستند، وقتی این همه اصراف پول رو می بینند ناراحت میشن.
  حتی اگر با هزینه شخصی هم می بود، با توجه به اینکه من هیچ حمایتی توی عکسای هنرمندانی که رفتند به برزیل حس نکردم!!! این سفر و مخارجش بریز و بپاش الکی بود و می تونست بهتر و واقعا برای حمایت از تیم ملی خرج بشه.
  پس بهتره هنرمندانی مثل آقای حیایی بی خود خشمشون از نرفتن به سفر و خوشگذارنی رو سر مردم خالی نکنن و یادشون بیاد که با حمایت همین مردم به این جایی که هستند رسیدند.

 16.    bita etemadi - 14/06/25

  میسی ییییییییییییییییییییی

 17.    غزل - 16/02/03

  به نظر من این شایعه ها بی خودی بوده و اقای هاشمی خیلی تو طول سفر اذیت شدند :-X


نظر شما چیه ؟


کد امنیتی *


نظرات شما بعد از تایید در سایت نشان داده می شود.
۱- در دیدگاه های خود از کلمات زشت یا رکیک استفاده نکنید!
۲- لینک و تبلیغ دیگر سایتها (هر لینکی) در دیدگاه ها، حذف میشود.
۳- لطفا در صورت امکان دیدگاهتان را در بخش مربوطه بنویسید.
۴- از گذاشتن مطالب نامربوط شبیه به جوک، طالع بینی و شعر در دیدگاه ها خودداری کنید.
5- سوالات شخصی از نویسنده یا کاربران فقط با رضایت خودشان پاسخ داده می شود.
در صورت رعایت نکردن موارد بالا حق این را داریم که دیدگاهتان را منتشر نکنیم!
دوستانی که با نام کاربری خود وارد سایت شدند نیازی به وارد کردن ایمیل در بخش نظرات ندارند
و باقی دوستان باید ایمیل خود را وارد کنند تا نظرشان ثبت شود.
برای ثبت نام در سایت از این لینک استفاده کنید.