حواشی پروژه یار دوازدهم

به گزارش کافه سینما،  سیدجواد هاشمی، تهیه کننده پروژه یار دوازدهم در واکنش به حواشی این پروژه یادداشتی در بانی فیلم منتشر کرده است که در ادامه می خوانید:

از زماني که پروژه اعزام هنرمندان و پيشکسوتان فوتبال و مديران باشگاه ها به جام جهاني تحت عنوان پروژه يار دوازدهم «آغاز» شد، هجمه بي امان تهمت و افترا و توهين به حاميان و سرمايه گذاران اين پروژه به صورت کاملا برنامه ريزي شده رقم خورد و عده اي بي آن که بدانند هدف از اين سفر چيست و يا اينکه حتي اسامي مسافرين اعزامي را بدانند، شروع به تخريب اين مجموعه و مسافران آن كردند. گله بسيار است، از هنرمنداني که در ليست اعزام نبودند و شروع به مصاحبه هاي رنگين كردند که هيهات، ما به اين سفر نمي‌رويم، بي آنکه بگويند آيا واقعاً آنها به اين سفر دعوت شده بودند؟ از افراد متظاهري که خود را به اين پروژه چسبانده و در نهايت با مظلوم نمايي و نشر اکاذيب بيهوده و به قصد تشويش اذهان عمومي و بزرگ نشان دادن خود پس از گرفتن ميليون ها تومان از اين قطار پيدا شدند. آيا آنهايي که از رفتن هنرمندان به جام جهاني گله مي کنند از خود پرسيده اند هزينه اعزام آنها چقدر است؟ تعداد آنها چند نفر است؟ آيا مردم عزيزمان مي دانند هزينه اعزام 40 هنرمند ما به جام جهاني با هزينه قرارداد يک فصل يک فوتباليست ليگ برتري برابري مي کند؟ آيا پولي که با سرمايه گذاري بخش خصوصي جهت اعزام هنرمندان در نظر گرفته شده بيت المال است يا قراردادهايي ميلياردي با بازيکنان مصدوم؟ در حالي که همه براي عکس يادگاري گرفتن با اين هنرمندان در رقابت هستند، چگونه است که حضور اين افراد در جام جهاني براي توليد يک پروژه سينمايي به بزرگترين مشکل جامعه تبديل شده؟ چرا کسي نسبت به ليست مديران باشگاه ها و مربيان و پيشکسوتان که با همين گروه به جام جهاني اعزام مي‌شوند، حساسيتي ندارد؟ آيا آنجا ديگر بحث پول بيت المال نيست؟ آيا مردم مي دانند درآمدي که از حضور هنرمندان بدست مي آيد، صرف حضور مديران و پيشکسوتان فوتبال در جام جهاني مي شود؟ بياييد بپذيريم که هدف اين پروژه بسيار والاتر از اينگونه بحث هاست. ما به عنوان جزء کوچکي از اين جامعه و در راستاي نامگذاري سال جاري با عنوان سال اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملي و مديريت جهادي وارد اين کارزار شده ايم و از مردم عزيزمان و ارباب جرايد تمنا داريم که هر گله و شکايت و توهيني دارند آن را بسوي سرمايه گذار اين پروژه نشان بگيرند و حرمت هنرمندان خود را حفظ كنند و بدانند که آنها فقط و فقط به عشق پرچم مقدس و سه رنگ جمهوري اسلامي ايران قصد اين سفر را کردند و اين خواسته تمام و کمال سرمايه گذار است و شنيدن اين حرف ها را در راه سربلندي ايران سعادت خود مي داند.
حکايت خانمي هم که فرموده‌اند مرا بخاطر همراهي با ولايت طرد کردند، نه تنها عجيب نيست که مسبوق به سابقه نيز هست: يادم مي‌ آيد اولين روزي که ديدارشان کردم نشناختم، پرسيدم ايشان کيست؟ گفتند در شبکه خارجي و نه البته ضد انقلاب(!) فعاليت مي کردند و در چند کار تلويزيون هم بازي کرده‌ اند. عرض کردم مانعي نيست ايراني هستند و زير پرچم ولايت و کشور فعاليت کنند، خدا خيرشان دهد و الا تمامي ستاره هاي عضو پروژه ايراني و معتقد و مؤمنند و اگر از دست و زبان اين خانم رنجيده‌اند به جد من او را حلال کنند و چيزي نگويند تا به قول خودشان منزوي و کتک خورده به فعاليت هنري اشان ادامه ندهند، ضمنا ايشان مطرح کرده اند از مجري طرحي استعفاء داده‌اند و من نمي دانم کي به اين سمت رسيده بودند که استعفاء بدهند! مجري طرح توسط تهيه کننده انتخاب مي‌شود و بنده هرگز ايشان را انتخاب نکرده‌ام.
مردم بدانند که فرزندان اين خاک از قراردادهايي که روزي آنها را تامين مي کند گذشته اند تا در کنار تيم ملي حضور داشته باشند. مردم بدانند که ستارگان سينماي آنها نمايندگان و سربازان آنها هستند در جبهه فرهنگ که در برزيل به دفاع از ارزش هاي آنها خواهند پرداخت در پايان لازم است از همراهي همه ياران شماره 12 که در ليست سرمايه گذار محترم براي همراهي در سفر قرار گرفته‌ اند تشکر کنم و از ارباب و جرايد که همه گاه حتي وقتي ما را به ضرب تازيانه انتقاد نواختند، همراهي کرده‌اند سپاسگزاري كنم و عاجزانه درخواست کنم هيچ شايعه‌اي از سمت و سوي هيچکس صحيح نيست مگر به صورت رسمي از طرف اينجانب به عنوان تهيه کننده، بسيار شفاف در قالب بيانيه منتشر شود.
و در آخر اينکه، هرگاه کسي از اين قطار پياده شده، نه بخاطر مصلحت ديگران، که صرفا به دلائل شخصي خودش بوده است. به اميد روزي که بنده و هر که خواننده اين مقاله است، ريش و ريشه را با هم داشته باشند.

منبع : کافه سینما
26 دیدگاه


 1.     - 14/06/02

  خيلي طولانيه :)) خلاصشو يكي به منم بگه

 2.    Melodika4 - 14/06/03

  سلام دوستای من شنیدم تو تهران طوفان شدید شده حالتون خوبه؟ اقای گلزار خوبن؟

  •    ساغر - 14/06/03

   اره عزیزم طوفا شد البته نه به اون شدد ولی همه سالمیم

 3.    nastaran - 14/06/03

  ولی واقعا اگه میشه یکی خلاصه کنه٬کی حوصله داره همشو بخونه؟شهرزاد جان فک کنم از پس خودت بربیاد

 4.    ساغر - 14/06/03

  بچه ها یکی میشه به من جواب بده …. عکسا به دستتون رسید یا نه ؟؟؟

 5.     - 14/06/03

  مرسی شهرزاد جان

 6.    behnaz - 14/06/03

  از اولشم معلوم بود که نمی رن :)) :-| یک موجی بود راه افتاد خودش هم خوابید :-D :-??
  بگذریم
  ممنون شهرزاد جون از اطلاع رسانی ات عزیزم ^:)^

  •     - 14/06/03

   آره متاسفانه اطراف این پروژه حواشی زیادی ایجاد شد ک کاش نمیشد چون بدون این شایعات و حواشی. خیلی کار جذابی میشد واقعا
   خواهش بهناز عزیز :*

 7.     - 14/06/03

  بچه ها مطلبش راجب اینه ک تهیه کننده پروژه از یه سری از کسانی ک باعث ب وجود اومدن حاشیه واسه این پروژه شدن گلایه کروه و گفته ک یه سری از بازیگرا اصلا اسمشون تو لیست اعزام ب برزیل نبوده اما مصاحبه های رنگارنگ انجام دادن و گفتن ک ما ب برزیل نمیریم و حاشیه ایجاد کردن و یه سری دیگه هم پول خودشونو از سرمایه گذار گرفتن و بعدش ب دلایل خودشون از قطار پروژه پیاده شدن و بعضی دیگه هم خودشون رو ب این پروژه چسبوندن و بعدش با نشر اکاذیب باعث تشویش اذهان عمومی در مورد این پروژه شدن و یه خورده گلایه هم از رسانه ها و مطبوعات ومردم داشته…آخرش هم گفته هرچیزی ک تو این پروژه اتفاق بیفته فقط از طریق تهیه کننده ب رسانه ها اعلام میشه و فقط باید ب اون لیست نهایی ک تهیه کننده اعلام میکنه استناد بشه

  •    negin - 14/06/03

   مرسي گلم

  •     - 14/06/04

   خدا خیرت بده شهرزاد جون واقعا خوندنش خیلی وقت گیر بود
   مرررررررسی از اطلاع رسانیت عزیزم :*

   •     - 14/06/04

    خواهش سانی عزیر دلم :* آره متنش خیلی طویل بود.خدا آخروعاقبت این پروژه رو ختم بخیر کنه با این همه حاشیه اش :-D

 8.    Melodika4 - 14/06/03

  اخیش خدا رو شکر

 9.    fouroozan - 14/06/03

  من که سه خط اولشو فقط خوندم B-) بقیشو دیگه چون خیلی طولانی بودنخوندم :-D

  •     - 14/06/03

   خلاصه شو نوشتم میتونی سریع بخونیش :)

 10.    شیما - 14/06/03

  ممنون عزیزم از خبر رسانیت :-X

  •     - 14/06/03

   خواهش عزیرم :*

 11. editor4
     editor4 - 14/06/03

  ممنون شهرزاد عزیز اینجور که پیداست این پروژه به سرانجام نمی رسه. :/ :-Q

  •     - 14/06/03

   خواهش بانو فلورا…. :-X آره واقعا انگاری آخروعاقبت این پروژه چندان روشن نیست!

 12.    تکتا - 14/06/03

  جریان از این قرار است…خخخخخخخخووومرررررررسی کلی شهرزاد عزییییییز و فعاااال خود خودممممممم….ممنون ازت فدات شممممم

  •     - 14/06/04

   خواهش تکتای عزیر دلممممم :*

 13.    nastaran - 14/06/04

  اینا با خودشونم مشکل دارن٫خوب بگین نمیخوایم بریم.والله

 14.    ساغر - 14/06/04

  بچه ها یه سری از پست ها رو حذف کردین ؟؟؟ پس اپ عکسای والیبال کو ؟؟؟


نظر شما چیه ؟


کد امنیتی *


نظرات شما بعد از تایید در سایت نشان داده می شود.
۱- در دیدگاه های خود از کلمات زشت یا رکیک استفاده نکنید!
۲- لینک و تبلیغ دیگر سایتها (هر لینکی) در دیدگاه ها، حذف میشود.
۳- لطفا در صورت امکان دیدگاهتان را در بخش مربوطه بنویسید.
۴- از گذاشتن مطالب نامربوط شبیه به جوک، طالع بینی و شعر در دیدگاه ها خودداری کنید.
5- سوالات شخصی از نویسنده یا کاربران فقط با رضایت خودشان پاسخ داده می شود.
در صورت رعایت نکردن موارد بالا حق این را داریم که دیدگاهتان را منتشر نکنیم!
دوستانی که با نام کاربری خود وارد سایت شدند نیازی به وارد کردن ایمیل در بخش نظرات ندارند
و باقی دوستان باید ایمیل خود را وارد کنند تا نظرشان ثبت شود.
برای ثبت نام در سایت از این لینک استفاده کنید.