یک کارگردان سینما، آرزوی نجات ایران از خشکسالی و دروغ را مطرح کرد

کارگردان خشکسالی و دروغ در گفت‌وگو با فیلم‌نت‌ نیوز، درباره تحریم فیلمش توسط حوزه هنری واکنش نشان داد.

پدرام علیزاده کارگردان فیلم در حال اکران «خشکسالی و دروغ» اعتقاد دارد که با تحریم‌های یک شبه نهادهایی مثل حوزه هنری، نوعی قانون‌گریزی در جامعه اعمال می‌شود. او که ابتدا در صفحه اینستاگرام خود به این تحریم واکنش نشان داد در گفت‌وگو با فیلم‌نت نیوز عنوان کرد: «فیلم من بارها از سوی وزارت ارشاد اصلاحیه خورده و بارها این اصلاحیه‌ها را رفع کردیم و بالاخره پروانه نمایش گرفته و از طریق قانونی در حال نمایش است. چطور حوزه هنری فیلمی که تمام مراحل قانونی زیر نظر وزارت ازرشاد را طی کرده از سینماهای خودش حذف می کند. مشکل اصلی اینجا است که نمی‌دانیم مشکل فیلم از سوی این نهاد چیست؟ در این فیلم سعی کرده‌ام به خرده مشکلات زن و شوهری بپردازم که منجر به طلاق عاطفی و پنهان می‌شود که متاسفانه در جامعه ما آمار وحشتناکی دارد و با نمایش چینین فیلم‌هایی می‌تواند به استحکام کانون خانوده کمک کند. چطور چنین مضمون و موضعی از طرف حوزه هنری نایدده گرفته می‌شود؟»
reza golzar – khoshksali

او در ادامه درباره مستقل بودن فیلمش اظهار داشت: «چرا باید برای ما جوانان فیلمساز که سرمایه فیلم را نه از طریق وام‌های دولتی و اسپانسر بلکه با هزینه شخصی و به سختی تهیه می‌کنیم باید این موانع ایجاد شود؟ من کارگردان جوان احتیاج به حمایت نهادهایی مثل حوزه هنری دارم تا با انگیزه بیشتر به کارم ادامه دهم اما با این بی‌اعتنایی‌ها عملا من و امثال من انگیزه خود را از دست خواهیم داد. مثلا در نظر بگیرید با این تحریم عملا یک سوم سینمای‌های کشور فیلم «خشکسالی و دروغ» را نمایش نمی‌دهند. یعنی مثلا در شهرستان‌هایی مثل تبریز فیلم من هیچ وقت نمایش نخواهد داشت. پس تاثیر و هدف چنین فیلم‌هایی که مشکلات اجتماعی را مطرح می‌کنند، چه می‌شود؟»

اما واکنش یکی از مدیران حوزه هنری هم در این زمینه جالب توجه بود.  غلامرضا فرجی مدیر پخش حوزه هنری بحث تحریم فیلم پدرام علیزاده از سوی این نهاد را رد کرد و در این باره به رسانه‌ها گفت: «حوزه هنری هم اکنون مسئولیت پخش دو فیلم «هیهات» و «کربلا جغرافیای یک تاریخ» را به عهده گرفته و برای اکران این دو فیلم در سینماهای خود حساب ویژه‌ای باز کرده است و به همین دلیل و به خاطر پر شدن سانس‌‌های سالن‌های سینمایی حوزه «خشکسالی و دروغ» نتوانسته در سینماهای این نهاد به نمایش درآید و حوزه هنری قصد تحریم این فیلم را ندارد. با پایان زمان نمایش این دو فیلم، ممکن است فیلم «خشکسالی و دروغ» در سینماهای حوزه هنری اکران­­­­­ شود.
این در حالی است که احمد مختاری مدیر پخش «هدایت فیلم»  از تحریم قطعی فیلم «خشکسالی و دروغ» توسط حوزه هنری صحبت و اعلام می‌کند که مدیران سینماهای تحت نظر حوزه هنری، از جمله پردیس سینمایی آزادی حاضر به عقد قرار داد با این فیلم نشدند.
نظر شما چیه ؟


کد امنیتی *


نظرات شما بعد از تایید در سایت نشان داده می شود.
۱- در دیدگاه های خود از کلمات زشت یا رکیک استفاده نکنید!
۲- لینک و تبلیغ دیگر سایتها (هر لینکی) در دیدگاه ها، حذف میشود.
۳- لطفا در صورت امکان دیدگاهتان را در بخش مربوطه بنویسید.
۴- از گذاشتن مطالب نامربوط شبیه به جوک، طالع بینی و شعر در دیدگاه ها خودداری کنید.
5- سوالات شخصی از نویسنده یا کاربران فقط با رضایت خودشان پاسخ داده می شود.
در صورت رعایت نکردن موارد بالا حق این را داریم که دیدگاهتان را منتشر نکنیم!
دوستانی که با نام کاربری خود وارد سایت شدند نیازی به وارد کردن ایمیل در بخش نظرات ندارند
و باقی دوستان باید ایمیل خود را وارد کنند تا نظرشان ثبت شود.
برای ثبت نام در سایت از این لینک استفاده کنید.