گلزار: سینمای هند از سینمای ایران جلوتر است

۹۵/۱۰/۱

دیا میرزا: علاقه به مردم ایران دلیل بازی در این فیلم شد/ گلزار: سینمای هند از سینمای ایران جلوتر است

گزارش صبا از نشست خبری «سلام بمبئی»:

عکسهای سری ششم نشست سلام بمبئی

نشست خبری فیلم سلام بمبی با حضور دیار میرزا بازیگر هندی ، محمدرضا گلزار، جواد نوروز بیگی تهیه کننده، قربان محمدپور کارگردان فیلم و علی ایرانی مشاور ارشد تهیه کننده به همراه محمد علی پخش کننده هندی فیلم در کشور هندوستان در پردیس کورش برگزار شد.

این نش خبری برخلاف نشست های قبلی که وقتی محمدرضا گلزار حضور دارد، خیلی شلوغ و بی نظم برگزار می شود و حضور اقشار مردم را نیز در این نشست ها می بینیم و محافظان شخصی گلزار نیز اجازه نزدیک شدن به وی را نمی دادند در یک فضای آرام و بدون هیچ شلوغی برگزار شد. حتی حضور دیار میرزا نیز باعث این شلوغی نشد و همه خبرنگاران توانستند همه سوالات خود را از بازیگران و عوامل بپرسند. فقط نکته منفی این نشست که شاید بتوان به آن اشاره کرد حضور نداشتن بنیامین بهادری و همسرش که از بازیگران این فیلم هستند بود که امید می رفت با حضور دیار میرزا در ایران آنها نیز به این نشست بیایند.

پیگیری های ما از کارگردان و تهیه کننده فیلم در مورد حضور نیافتن این دو نتیجه ای در بر نداشت و فقط گفتند این دو در اکران مردمی پردیس ملت یا آزادی شاید حضور یابند و کلا به نظر می آید که جمع کردن دو بازیگر مرد این فیلم محمدرضا گلزار و بنیامین بهادری برای تهیه کننده و کارگردان فیلم کار بسیار مشکل و سختی است.
این نشست ابتدا با سوالی در مورد کمپینی که در مورد نرگس کلباسی شروع شده است آغاز شد. علی ایرانی مشاور ارشد تهیه “سلام بمبئی” که خود پزشک ساکن کشور هند است و یکی از اعضای گروه پیگیری کننده پرونده نرگس کلباسی است درباره این پرونده گفت: ‌ نرگس کلباسی بد‌ترین جای هند را برای فعالیت خیرخواهانه خود انتخاب کرد، او از ۳۰ کودک نگهداری می‌کرد که ۱۲ کودک آن نابینا هستند.

وی در مورد چگونگی اتفاق و حادثه ای که برای نرگس کلباسی افتاد چنین گفت: در یکی از روز‌ها که اعضای این خیریه به همراه کودکان به پیک نیک رفته بودند در هنگام درست کردن غذا یکی از کودکان نابینا در رودخانه می افتد و فوت می‌کند بعد ۱۲ شاهد در دادگاه شهادت می‌دهند که نرگس کلباسی کودک مقتول را به درون رودخانه هل داده و مسبب مرگ وی بوده است.

ایرانی با اشاره به اینکه کلباسی هم اکنون با قید ضمانت تا ۵ ژانویه در حیدرآباد هند آزاد است گفت: ‌ کمپینی توسط هنرمندانی همچون دیارمیرزا، محمدرضا گلزار تشکیل شده است و به دنبال پیگیری حل پرونده نرگس کلباسی هستیم.

وی در ادامه با اشاره به موانع و چه کسانی در این پرونده دخیل هستند گفت: در بررسی‌های ما درباره این پرونده مشخص شد که گروه‌های خیریه مخالف تلاش داشتند تا از اتفاقی که برای نرگس کلباسی رخ داده به عنوان اهرم فشاری برای حذف وی استفاده کنند چون این گونه گروه های خیریه به باندی در هند تبدیل شده اند که به راحتی میتوانند پول اندوزی و ثروت اندوزی کنند.

در ادامه از نقشی که دیار میرزا در این کمپین دارد و چه کمکی میتواند کند پرسیدیم که وی گفت: من همیشه طرفدار حقوق بشر هستم و امیدوارم با کمک کردن به این پرونده، مشکلات حل شود.
دیارمیرزا بازیگر فیلم با اشاره به همکاری خود در پروژه “سلام بمبئی” گفت: ‌ خیلی دوست داشتم تا در یک فیلم ایرانی همکاری کنم البته من با فرهنگ ایران آشنا بودم و فیلم‌های ایرانی را می‌دیدم. پدرم نیز در سال ۱۹۷۰ که از آلمان میخواست به هند برود از طریق ایران به هند سفر کرد و چند ماهی در ایران اقامت داشته و همیشه در خانه ما از او در مورد ایران بسیار شنیده‌ام و با ایران غریبه نبودم.
دیا میرزا درباره حضورش در این فیلم مشترک با ایران گفت: به عنوان یک هنرمند دوست داشتم تجربه جدیدی را در حوزه فیلمسازی به دست بیاورم و علاقه ام به مردم ایران، انگیزه ام را برای حضور در این فیلم بیشتر کرد.
وی همچنین درباره تاسیس یک شرکت فیلمسازی خصوصی توسط خودش گفت: این شرکت را به این دلیل تاسیس کرده ام که حرف های دل و ذهنم را از طریق این رسانه قدرتمند مطرح کنم.

دیامیرزا درباره همبازی بودن با محمدرضا گلزار نیز افزود: تجربه بازی با هنرمندان بسیاری را دارم و گلزار پیش از اینکه یک هنرمند قابلی باشد انسان شریفی است و من از همکاری با او لذت بردم.

تهیه کننده فیلم سینمایی «سلام بمبئی» نیز در این نشست خبری، درباره آزادی نرگس کلباسی گفت: در تلاشیم تا با کمپینی که راه افتاده و در آن از رجال سیاسی گرفته تا هنرمندان ایرانی و هندی و ورزشکاران حضور دارند، تا زمان آزادی در کنار او باشیم.

جواد نوروز بیگی افزود: البته یک فرضیه ای هم درباره خانم کلباسی است که کلاً این اتفاق رگه های سیاسی دارد و اصلا این دختر بچه که عنوان شده کشته نشده است.

وی همچنین درباره پخش نشدن تیزر فیلم از صدا وسیما اظهار داشت: تمام تلاش خود را کردیم که تیزر «سلام بمبئی» از تلویزیون پخش شود حتی حاضر بودیم هزینه تیزر ها را هم پرداخت کنیم اما این اتفاق نیفتاد.
وی با بیان اینکه نهایت همکاری را با صدا وسیما کرده ایم و جلوی پخش تیزر فیلم را از سوی ماهواره‌ها گرفته‌ایم، گفت: حتی از شریک هندی نیز درخواست کرده ایم تیزر فیلم را به شبکه هایی مانند «جم» ندهد در حالیکه او به عنوان مالک بخشی از فیلم این حق را دارد که اثرش را در ماهواره تبلیغ کند اما درخواست ما را پذیرفت.

وی درباره برنامه های رسانه ای دیا میرزا در ایران نیز گفت: روز جمعه صبح برای برنامه های تلویزیونی وقت گذاشته ایم که اگر مایل باشند مصاحبه های خود با این بازیگر سینما هند داشته باشند.

در ادامه محمد رضا گلزار در مورد سینمای هند و تجربه اش از بازی در این فیلم چنین گفت: سینمای هند قطعا از سینمای ما جلوتر است و فیلم «سلام بمبئی» اولین تجربه مشترک ما است که باید از آن حمایت کنیم.

گلزار در پاسخ به خبرنگار صبا در مورد اینکه قرار بود قطعه ای موسیقی توسط وی در فیلم خوانده شود گفت : ابتدا به پیشنهاد کارگردان قرار بود در بخش هایی از تنهایی ام در فیلم قطعه ای توسط من خوانده شود که با آن مخالفت کردم. احساس کردم بهتر است فضای خوانندگی من در فیلم وارد نشود.

وی در مورد سوال دیگر خبرنگار صبا در مورد کنسرتش گفت :سه ماه است که مشغول تمرین برای اجرای کنسرت هستیم که قرار است به تهیه کنندگی رضا خانزاده و شرکت اکسیر دراسفند ماه برگزار خواهد شد.

گلزار درباره ممنوع التصویر بودن و حساسیتی که روی او است که فیلم هایش معمولا توقیف می شود، گفت: اتفاقا هیچ حساسیتی روی من وجود ندارد و اگر فیلمی توسط حوزه هنری و ارشاد مجوز اکران نمی گیرد مربوط به خود فیلم است.در آغاز فعالیتم حساسیت هایی روی بازی من وجود داشت اما در دوره جدید نزدیک به ۷ یا ۸ سال است که بدون مشکل در حال کار کردن هستم.

وی با بیان اینکه مدیران سینمایی اگر از بازیگر مشکلی می بیند قطعا می توانند جلوی نقش آفرینی او را بگیرند، گفت: بنابراین مشکلی برای بازی ندارم و اگر ایرادی است به خود فیلم برمی گردد.

بازیگر فیلم سینمای «بوتیک» درباره کیفیت فیلم «سلام بمبئی» افزود: «سلام بمبئی» در واقع یک فیلم تجاری آبرومند است و با توجه به اولین تجربه فیلم مشترک ایران و هند، ایرادهایی هم دارد. توقع فیلم هنری از «سلام بمبئی» داشتن تفکر غلطی است و باید به این فیلم با نگاه تجاری مواجه شد.

بازیگر فیلم سینمای «خشکسالی و دروغ» با بیان اینکه تمام قد از سینمای هند دفاع می کنم، گفت: در هندوستان دو نوع فیلمسازی وجود دارد، یک بخش تخیلی و نه چندان حرفه ای و دیگری بخش سینمای بسیار حرفه ای و تاثیر گذار .
وی همچنین در پاسخ به سوالی درباره کمپینی که برای آزادی نرگس کلباسی تشکیل شده، توضیح داد: خانم کلباسی از جمله بانوان خیری است که در هندوستان به کمک بچه های بی سرپرست اهتمام داشته است. ظاهرا در یکی از این گردش ها یک کودک هندی در آب غرق شده و دادگاه محلی هند حکم مجازات او را صادر می کند. تلاش کرده ایم با راه اندازی این کمپین از هنرمندان و ورزشکاران ایرانی و هندی کمک بگیریم تا خانم کلباسی شرایط بهتری پیدا کند و فقط به دنبال این هستیم که عدالت به صورت واقعی در مورد او اعمال شود.

کارگردان فیلم سینمایی «سلام بمبئی» نیز در این نشست خبری گفت: قصد دارم « سلام بمبئی ۲» را نیز بسازم که البته قصه آن کاملا متفاوت از این فیلم است .

قربان محمدپور درباره پخش بخش‌های حذف شده فیلم در فضای مجازی نیز توضیح داد: این تصاویر ارتباطی به ممیزی ندارد بلکه نسخه ابتدایی فیلم ۱۴۰ دقیقه بود که سینمای ایران ظرفیت این زمان فیلم در سینما را ندارد بنابراین فیلم را به ۱۰۴ دقیقه کاهش دادیم
پخش کننده بین المللی فیلم «سلام بمبئی» نیز در ادامه گفت: این فیلم اکران بین المللی خود را از انگلیس آغاز خواهد کرد که در هفته ۳۲ سانس و در آلمان نیز ۱۹۰ سانس اکران خواهد شد. البته مذاکراتی با سوئد و کشورهای دیگر اروپایی شده است که بزودی نهایی خواهد شد.

رضا نوری افزود: تا به حال پخش ۱۹۸ فیلم در هند را بر عهده داشته ام و قصد دارم «سلام بمبئی» را همزمان در یک هزار سینمای هند اکران کنم.

reza golzar – ekran hello mumbai – kourosh – dia mirza،reza golzar – ekran hello mumbai – kourosh – dia mirza،reza golzar – ekran hello mumbai – kourosh – dia mirza،reza golzar – ekran hello mumbai – kourosh – dia mirza،reza golzar – ekran hello mumbai – kourosh – dia mirza،reza golzar – ekran hello mumbai – kourosh – dia mirza،reza golzar – ekran hello mumbai – kourosh – dia mirza،reza golzar – ekran hello mumbai – kourosh – dia mirza،reza golzar – ekran hello mumbai – kourosh – dia mirza،reza golzar – ekran hello mumbai – kourosh – dia mirza،reza golzar – ekran hello mumbai – kourosh – dia mirza،reza golzar – ekran hello mumbai – kourosh – dia mirza،reza golzar – ekran hello mumbai – kourosh – dia mirza،reza golzar – ekran hello mumbai – kourosh – dia mirza،reza golzar – ekran hello mumbai – kourosh – dia mirza،reza golzar – ekran hello mumbai – kourosh – dia mirza،reza golzar – ekran hello mumbai – kourosh – dia mirza
2 دیدگاه


 1. goli276
     goli276 - ۹۵/۱۰/۰۱

  سلام دوستان میشه لطفا اعلام کنید که اقای گلزار برای فردا پنج شنبه کدوم سینما میند و چه ساعتی؟ خیلی ممنون :)

  • editor4
      editor4 - ۹۵/۱۰/۰۲

   سلام عزیزم واقعا مشخص نیس احتمال زیاد فیلمبرداری باشن اگه خبری شد حتما اعلام می کنیم


نظر شما چیه ؟


کد امنیتی *


نظرات شما بعد از تایید در سایت نشان داده می شود.
۱- در دیدگاه های خود از کلمات زشت یا رکیک استفاده نکنید!
۲- لینک و تبلیغ دیگر سایتها (هر لینکی) در دیدگاه ها، حذف میشود.
۳- لطفا در صورت امکان دیدگاهتان را در بخش مربوطه بنویسید.
۴- از گذاشتن مطالب نامربوط شبیه به جوک، طالع بینی و شعر در دیدگاه ها خودداری کنید.
5- سوالات شخصی از نویسنده یا کاربران فقط با رضایت خودشان پاسخ داده می شود.
در صورت رعایت نکردن موارد بالا حق این را داریم که دیدگاهتان را منتشر نکنیم!
دوستانی که با نام کاربری خود وارد سایت شدند نیازی به وارد کردن ایمیل در بخش نظرات ندارند
و باقی دوستان باید ایمیل خود را وارد کنند تا نظرشان ثبت شود.
برای ثبت نام در سایت از این لینک استفاده کنید.