گفت‌وگوی «همدلی» با منوچهر هادی به بهانه سریال «عاشقانه»

۹۵/۱۰/۲۶

این روزها با پول انجام هرکاری ممکن است
همدلی | سعید قاضی‌نژاد- منوچهر هادی کارگردان پرکاری است. جوان و پرانرژی. از دسته کارگردان‌هایی که وقتی تولید فیلم‌شان به پایان می‌رسد به سرعت سراغ پروژه دیگری می‌روند و به اصطلاح خودشان را گرفتار می‌کنند. هادی که از ابتدای نوروز با «من سالوادور نیستم» گیشه سینماهای کشور را به آتش کشیده بود درست در ایام شروع جشنواره فیلم فجر پارسال، فیلم «کارگر ساده نیازمندیم» را کلید زد. فیلمی که از همان ایام آن را بهترین کار خود می‌دانست. بعد از آن امسال درگیر تولید سریال «عاشقانه» شد که یکی از پرستاره‌ترین سریال‌های چند سال اخیر شبکه نمایش خانگی است. به بهانه سریال «عاشقانه» و «کارگر ساده نیازمندیم» با او گفت‌وگویی انجام داده‌ایم.

reza golzar – serial asheghane

این‌روزها درگیر ساخت سریال «عاشقانه» هستید.کار به کجا رسید؟ توزیع کی انجام خواهد گرفت؟
از هفته‌های اول بهمن‌ماه سریال توزیع خواهد شد. تا چند روز آینده هم ارشاد مجوز سه قسمت ابتدایی را صادر خواهد کرد. به نظرم «عاشقانه» یکی از سریال‌های ماندگار خواهد بود. نه به دلیل اینکه من کارگردان آن هستم بلکه بخاطر گروه بازیگرانش. تیم بازیگری بی‌نظیری در آن جمع شده‌اند که کمتر می‌توانید آن‌ها را در یک کار کنار هم ببینید. مثلا ساره بیات در سال‌های اخیر سخت‌گیرتر شده است. یا هومن سیدی و پانته‌آ بهرام و محمدرضا گلزار و مهناز افشار. از این نظر تیم بازیگری بی‌نظیری در این سریال در کنار هم جمع شده‌اند که «عاشقانه» را تبدیل به سریال بی‌نظیری خواهد کرد.
جدا از بحث تیم بازیگری، از نظر داستان کار چطور پیش رفته است؟
تیم نویسندگی کار یعنی آقایان علیرضا کاظمی‌پور و سعید جلالی متن جسورانه‌ای نوشته‌اند. چون سریال در شبکه نمایش خانگی توزیع خواهد شد سختگیری‌های معمولی که برای مثلا تلویزیون وجود دارد اینجا نبود و آنها هم سعی کردند تا بی‌پرواتر بنویسند. از این نظر هم سریال امتیاز خوبی خواهد داشت.
بحث تولید سریال ناگهان مطرح شد و به جریان افتاد. همه چیز زود رسانه‌ای شد و پیش رفت.
به این صورت نبود. مدت‌ها یا ماه‌ها ما به دنبال جذب سرمایه بودیم که در سکوت خبری اتفاق افتاد. بعد از آن مسئله پروانه نمایش بود که برای آن بسیار اذیت شدیم.
گیر پروانه سر چه چیزی بود؟
بیشتر بخاطر موضوع و اتمسفر سریال بود. سریال فضای شیکی دارد. اساس داستان مربوط به طبقه مرفه جامعه است و در طول سریال هم تمام لوکیشن‌ها شیک بودند و گروه بازیگری هم با سرولباس مرتب حاضرند. کروات زده و شیک. البته این بخاطر الزامات قصه است که این شکل طراحی انجام گرفته است.
در مورد حضور بازیگران ستاره در سریال صحبت کردیم. جنس بازی‌ها به چه شکل بود؟
بازی‌ها بی‌نظیر و یک‌دست است. سه قسمت اول سریال آماده توزیع شده، فکر می‌کنم با توزیع این سه قسمت استقبال خوبی از آن به عمل بیاید. تلاش کردیم در صورت استقبال از سریال فصل دوم آن را هم آماده کنیم.
لوکیشن سریال در تهران بود؟
بخشی در شمال فیلم‌برداری شد. که در قالب قسمت‌های چهار و پنج سریال آن‌ها را خواهید دید.
نظر شما چیه ؟


کد امنیتی *


نظرات شما بعد از تایید در سایت نشان داده می شود.
۱- در دیدگاه های خود از کلمات زشت یا رکیک استفاده نکنید!
۲- لینک و تبلیغ دیگر سایتها (هر لینکی) در دیدگاه ها، حذف میشود.
۳- لطفا در صورت امکان دیدگاهتان را در بخش مربوطه بنویسید.
۴- از گذاشتن مطالب نامربوط شبیه به جوک، طالع بینی و شعر در دیدگاه ها خودداری کنید.
5- سوالات شخصی از نویسنده یا کاربران فقط با رضایت خودشان پاسخ داده می شود.
در صورت رعایت نکردن موارد بالا حق این را داریم که دیدگاهتان را منتشر نکنیم!
دوستانی که با نام کاربری خود وارد سایت شدند نیازی به وارد کردن ایمیل در بخش نظرات ندارند
و باقی دوستان باید ایمیل خود را وارد کنند تا نظرشان ثبت شود.
برای ثبت نام در سایت از این لینک استفاده کنید.