چطور شبکه نمایش خانگی با شهرزاد و عاشقانه گوی سبقت را از صدا و سیما ربود؟

۹۶/۴/۲۶

علی پاکزاد -احمد طالبی‌نژاد منتقد سینما٬ تامین نشدن خوراک فرهنگی مناسب را از سوی صداوسیما٬ دلیل گرایش جدی مخاطبان به سمت شبکه نمایش خانگی دانست.به گزارش سینماسینما، چند سالی است کارگردانان موفق سینما و تلویزیون به سمت ساخت سریال برای شبکه نمایش خانگی مایل شده‌اند. مخاطبان نیز به این سریال‌ها توجه ویژه‌ای دارند. احمد طالبی‌نژاد نیز به عنوان منتقد سینما این حرکت را روبه رشد ارزیابی کرده است و رقابت اصلی را بین تلویزیون و شبکه نمایش خانگی می‌داند.

طالبی‌نژاد درباره سریال‌های شبکه خانگی گفت: «سریال‌هایی که از شبکه خانگی پخش می‌شود را گاهی نگاه می‌کنم. «شهرزاد» و «عاشقانه» رقابت ویژه‌ای با هم دارند. البته این رقابت اکنون با تلویزیون بیشتر نمود پیدا کرده است. زیرا دیگر کسی به سریال‌های تلویزیون توجه نمی‌کند و این تولیدات مخاطب عمده‌ای ندارد.»
 
او ادامه داد: «یک زمان بحث سر این موضوع بود که شبکه خصوصی تلویزیون شروع به کار کند. اما هیچ‌کدام از دوستان نپذیرفتند که چنین کاری را انجام دهند. زیرا اعتقاد داشتند تاسیس شبکه خصوصی غیرقانونی است. به این دلیل هم بود که صداسیمای ما مردمی نیست بلکه حکومتی است. ما رسانه ملی نداریم. ممیزی شدیدی که در این سازمان وجود دارد اجازه نمی‌دهد که رقابتی این بین به وجود بیاید.»
 
طالبی نژآد درباره استقبال از سریال «شهرزاد» و «عاشقانه ها» افزود: «نکته مثبتی است که شاید تا امروز کمتر آن را دیده باشیم این است که مردم به این دو سریال توجه ویژه‌ای دارند و هر کدام طرفداران خاص خود را دارند. «شهرزاد» به حدی خوب عمل کرد که فصل دوم این سریال نیز اکنون در بازار وجود دارد و مخاطبین آن را دنبال می‌کنند. سریال «عاشقانه» نیز در فصل اول تا امروز بد عمل نکرده است.»
 نظر شما چیه ؟


کد امنیتی *


نظرات شما بعد از تایید در سایت نشان داده می شود.
۱- در دیدگاه های خود از کلمات زشت یا رکیک استفاده نکنید!
۲- لینک و تبلیغ دیگر سایتها (هر لینکی) در دیدگاه ها، حذف میشود.
۳- لطفا در صورت امکان دیدگاهتان را در بخش مربوطه بنویسید.
۴- از گذاشتن مطالب نامربوط شبیه به جوک، طالع بینی و شعر در دیدگاه ها خودداری کنید.
5- سوالات شخصی از نویسنده یا کاربران فقط با رضایت خودشان پاسخ داده می شود.
در صورت رعایت نکردن موارد بالا حق این را داریم که دیدگاهتان را منتشر نکنیم!
دوستانی که با نام کاربری خود وارد سایت شدند نیازی به وارد کردن ایمیل در بخش نظرات ندارند
و باقی دوستان باید ایمیل خود را وارد کنند تا نظرشان ثبت شود.
برای ثبت نام در سایت از این لینک استفاده کنید.