پولسازترین بازیگران سینما در دهه نود چه کسانی هستند؟

بازیگران زیادی در طول عمر سینما، آمدند؛ ستاره شدند؛ و بعد، رفتند. مردم در سال‌های قبل از انقلاب به شوق دیدن ستاره‌های مورد علاقه‌شان پا به سالن‌ها می‌گذاشتند و کم تر کسی به کارگردان یا باقی المان‌ها دقت می‌کرد.

با ظهور ساموئل خاچیکیان، _ فیلمسازی که وحشت و استرس را به سینمای دل‌خوش‌کرده به رقص و آواز و صحنه‌های گرفته شده از سینمای هالیوود باز کرد _ این رویه تغییر کرد و دیگر، تنها ملاک برای مخاطب بازیگر و ستاره نبود. با این حال و بعد از گذر دهه‌ها همچنان ستاره‌هایی در سینمای ایران ظاهر می‌شوند؛ گاهی ماندگار و گاهی کم‌افول و زود گذر…

به گزارش خبرنگار فرهنگی آنا، در این گزارش به پولسازترین بازیگران سینمای ایران پرداخته‌ایم و عملکردشان را در دهه نود خورشیدی بررسی کرده‌ایم:

هنرمندانی که صف گیشه را تضمین می‌کنند

رضا عطاران با فروش چهل‌ و نه میلیارد تومانی فیلم‌هایی که یکی از نقش‌های اصلی‌اش را برعهده داشته، همچنان پولسازترین بازیگر سینمای ما در دهه نود است. او در دوازده فیلم نقش اصلی را ایفا کرده، که در این میان سه تای‌شان را کارگردانی هم کرده است. هرچند فیلم‌های خودش جزو پرفروش‌های کارنامه‌اش نیست. اتفاقی که نشان می‌دهد عطاران در فیلم‌های شخصی‌اش دغدغه‌هایی دارد که شاید مخاطبی را که برای دیدن کمدی‌‌‎ای با بازی عطاران و به خاطر دیدن این بازیگر به سینما آمده را به وجد نمی‌آورد. پرفروش‌ترین فیلم با بازی عطاران، «من سالوادور نیستم» با فروشی نزدیک به ۱۵ میلیارد و کم‌فروش‌ترین‌شان، «کلاشینکف»، «دهلیز» و «بی‌خود و بی‌جهت» است که هر کدام فروشی نزدیک به ۱ میلیارد داشتند

محمدرضا گلزار تنها با سه فیلم اکران شده و فروش هجده میلیارد و پانصد میلیون تومان یکی از پرفروش‌های دهه اخیر است. «سلام بمبئی» پرفروش‌ترین و «تو و من» کم‌فروش‌ترین فیلم‌های کارنامه‌ بازیگری هستند که چند فیلم توقیفی در کارنامه دارد و این روزها با برگزاری کنسرت در تهران و دیگر شهرستان‌ها خودش را سرگرم می‌کند.

پ ن: به علت طولانی مطلب قسمت مربوط در سایت قرار گرفت

منبع خبر
نظر شما چیه ؟


کد امنیتی *


نظرات شما بعد از تایید در سایت نشان داده می شود.
۱- در دیدگاه های خود از کلمات زشت یا رکیک استفاده نکنید!
۲- لینک و تبلیغ دیگر سایتها (هر لینکی) در دیدگاه ها، حذف میشود.
۳- لطفا در صورت امکان دیدگاهتان را در بخش مربوطه بنویسید.
۴- از گذاشتن مطالب نامربوط شبیه به جوک، طالع بینی و شعر در دیدگاه ها خودداری کنید.
5- سوالات شخصی از نویسنده یا کاربران فقط با رضایت خودشان پاسخ داده می شود.
در صورت رعایت نکردن موارد بالا حق این را داریم که دیدگاهتان را منتشر نکنیم!
دوستانی که با نام کاربری خود وارد سایت شدند نیازی به وارد کردن ایمیل در بخش نظرات ندارند
و باقی دوستان باید ایمیل خود را وارد کنند تا نظرشان ثبت شود.
برای ثبت نام در سایت از این لینک استفاده کنید.