وقتی بیرنگ صدای همه را در آورد

روزنامه ۷ صبح
افشاگری جدید علیه بیرنگ
هنوز یک هفته از مصاحبه جنجالی و پر از حاشیه بیژن بیرنگ کارگردان سریال نمی گذرد که صدای سرمایه گذار ،بهنوش بختیاری و شهرام حقیقت دوست بازیگران دیگر سریال عشق تعطیل نیست هم درآمد.این در حالی بود که کارگردان تمام مشکلات ،ضعف و زمین گیر شدن سریال را بر گردن نقش اصلی و رضاگلزار انداخته بود.

بعد از صحبت‌های جنجالی محمدرضا گلزار درباره “عشق تعطیل نیست” و واکنش شدید بیژن بیرنگ به این گفته‌ ها، حالا بهنوش بختیاری، شهرام حقیقت دوست بازیگران و محمدرضا شهبازی، سرمایه‌گذار سریال در گفت‌وگو با هفت صبح ناگفته‌های زیادی را در رابطه با همکاری با بیرنگ رو می‌کنند

گلزار به شدت نسبت به ضعف فیلمنامه “عشق تعطیل نیست” صحبت کرده و گفته بود که از ابتدا مدام این مسئله را به بیرنگ گوشزد می‌کرده اما او توجهی نداشته و حرف خودش را می‌زده. این صحبتهای گلزار با واکنش جدی بیرنگ روبه‌ رو شد. بلافاصله مصاحبه‌ای انجام داد و تا توانست ضعف کار را گردن گلزار انداخت و از بازیگری او به شدت انتقاد کرد. بعد هم گفت که گلزار توسط سرمایه‌گذار به او تحمیل شده اگرنه تمایلی به دعوت از او نداشته. حالا در جریان این مسائل، بهنوش بختیاری، شهرام حقیقت‌دوست و محمدرضا شهبازی، سرمایه‌گذار سریال به میدان آمده‌اند تا ناگفته‌های زیادی از پشت پرده سریال را در گفت‌وگو با هفت صبح فاش کنند

عشق تعطیل نیست
بهنوش بختیارى می‌گوید: همه با خوشحالی وارد پروژه شدیم اما کمی که گذشت متوجه شدیم متن برای ما نامتعارف است. همه ما به نوعی ریسک کردیم و جلوی دوربین رفتیم. من اصولا آدم امیدواری هستم و سعی کردم از ابتدا نگاه مثبتی داشته باشم. اما کمدی‌هایی از این دست، چیزی نیست که قبلا در ایران تجربه شده باشد

حقیقت دوست هم در این باره متن ضعیف و شوخی‌های بی‌مزه آن میگوید: من از روز اول با تهیه‌کنندگان درباره ایراد اساسی متن حرف زدم و به دستیار تولید و برنامه‌ریز پروژه، همایون ایزدپناه گفتم که ایراد متن جدی است. گفتند آقای بیرنگ برای نوشتن آن ۵ قسمت یک سال وقت گذاشته، بنابراین این ۵ قسمت را به صورت کجدار و مریز جلو برویم تا بعدها تیم جدید نویسنده اضافه شود. من هم با چنین تعهدی بر سر کار حاضر شدم. ایراد متن اما جدی بود و شوخی‌ها به قدری بی‌مزه که من در طول کار حالم بد می‌شد. من تلاش می‌کردم همان شوخی‌های موجود را سر و شکل بدهم و شخصا به اتفاق گلزار جلساتی را تشکیل دادیم تا کار را شیرین‌تر جلو ببریم اما باز در آن چارچوب ضعیف فیلمنامه شکست می‌خوردیم

حتی سرمایه‌گذار سریال هم می‌گوید که نسبت به جنس کمدی آن از ابتدا معترض بوده: تمام کسانی‌که با این پروژه در ارتباط بودند به من می گفتند مسیری که این سریال در پیش گرفته اشتباه است، در واقع این جنس کمدی جواب نمی دهد من هم این مسائل را منتقل کردم اما متاسفانه در نهایت اتفاقات دیگری افتاد

روزنامه هفت صبح امروز شنبه هفتم شهریور به این موضوع می پردازد.
برای دیدن تصویر روی عکس کلیک کنید.

اسکن روزنامه

۷SOBH2

پی نوشت:

پیش از این بیژن بیرنگ در گفت و گو با تماشاگران امروز گفته بود:«نه خانم مهناز افشار مشکلی داشت و نه باقی دوستان. این مشکل را آقای گلزار به وجود آوردند و سرمایه‌گذار.»

او گفته: «آقای گلزار از طرف سرمایه‌‌گذار به من تحمیل شد به این شکل که این سریال را در صورتی می‌توانیم بسازیم که آقای گلزار باشد. ایشان این سبک بازی را بلد نیست، در لحظات عاطفی مشکل دارد، در خنداندن مشکل دارد، جنس کمدی کار ما یک کمدی کلام است و احتیاج به یک مقدار کار تئاتری دارد و هر کلمه‌ای باعث می‌شود کلمه دیگر به وجود بیاید و این باید مخاطب را بخنداند و یک نوع بذله‌گویی خاص از بازیگر می‌خواهد که ایشان با این جنس کار مشکل دارد.»

او اضافه کرده: «البته این بذله‌گویی را به نظرم باقی دوستان مثل آقای حقیقت دوست و خانم افشار داشتند و شیرین و خیلی خوب بودند. حتی زانیار خسروی، آقای خمسه، خانم مهرانه مهین‌ترابی و بازیگرهای جدیدی مثل حدیث میرامینی، خانمی که نقش دختر کوچک را بازی می‌کردند، داشتند و به یک‌شکلی همراه کار بودند. مثلاً خانم افشار از روز اول معتقد بود که این کار جدیدی است و تمام سعی‌مان را باید بکنیم که این اتفاق بیفتد. آقای خمسه همین‌طور، خانم مهرانه مهین‌ترابی هم. تنها کسی که این میان مانع کار بود به نظر من آقای گلزار بود.»

این کارگردان گفته: «آقای گلزار به نظر من باید یاد بگیرد که با سوپراستار بودن و با طمطراق و یراق وارد صحنه شدن و گوش به حرف کارگردان نسپردن و اینکه من همین هستم و باید باشم، چون از من در بیرون چنین انتظاری است، نمی‌تواند یک کار جدید را به وجود بیاورد. تلویحاً چندین بار این اواخر به ایشان گفتم ما آدم‌هایی مثل خسرو شکیبایی یا فردوس کاویانی و باقی بازیگرهایی که در طول این سال‌ها با آن‌ها کارکرده‌ام، داشته‌ایم که این‌گونه نبوده‌اند.»

او معتقد است که این اولین بار بوده که چنین رفتاری را می‌دیده و برایش جای تعجب داشته که یک بازیگر خودش را به کارگردان و متن نسپرد و دائم با جملات و کلماتی که می‌گوید عناد داشته باشد؛ «اگر بخواهم خیلی روراست باشم شاید به این دلیل که ما صحبت از این کردیم که عشق و ارتباطات باید چطور باشد و چطور باید سعی کنیم عشق تعطیل نشود و من فکر می‌کنم آقای گلزار با حدیث عشق خیلی فاصله داشت. به نظرم ایشان عشق را نمی‌شناسند و نمی‌خواهند بشناسد.»

بیرنگ گفته: «نتیجه کار ایشان نشان داد که برای چنین کاری ساخته نشده‌اند. ایشان یقیناً نمی‌توانند آقای شکیبایی باشند. من همیشه این مورد را درباره آقای شکیبایی گفته‌ام که ایشان کسی بودند که کلمات و جملاتی را که به نظرشان شعار بود تبدیل به شعور می‌کردند، ولی ما متأسفانه در این کار شاهد بودیم که کلماتی که در آن شعور بود تبدیل به شعار شد و این غیرقابل‌پذیرش است.»

این نویسنده تأکید کرده: «آقای گلزار کسی بود که به این تجربه صدمه زد و من اگر می‌توانستم سری دوم را بسازم با آدم‌های دیگری کار می‌کردم که اگر هم به‌اندازه ایشان شناخته‌شده نباشند، ولی حداقل با اعتماد و عشق کار ‌کنند. مگر می‌شود با بیرنگ کارکرد و به او اعتقاد نداشت و بعد هم بگوید نویسنده باید عوض می‌شد؟ اصلاً ایشان در آن حدی است که بتواند بگوید نویسنده عوض کنید؟ کدام نویسنده‌ای در ایران می‌تواند در سبک و سیاق من بنویسد؟ من به دوستان نویسنده توهین نمی‌کنم، ولی هر کس سبک خاص خودش را دارد و چطور یک آدم می‌تواند بعد از ۳۶ سال که بیرنگ کارکرده، بگوید شما سبک و سیاقت را عوض کن و جور دیگر این سریال را بسازیم و ادامه دهیم؟ البته ایشان از طرف سرمایه‌گذار حمایت می‌شد و خب نتیجه‌‌اش همین شد که می‌بینید.»

 این مطلب صرفا جهت اطلاع رسانی گذاشته شده است و مورد قبول طرفداران رضا گلزار نیست.17 دیدگاه


 1.     - ۹۴/۰۶/۰۷

  مررررسی فلور.. بالاخره همه صداشون دراومد از کار زشته بیرنگ

 2. Behnaz 4
     Behnaz 4 - ۹۴/۰۶/۰۷

  مرسییییییی فلورا گلیییییییی از اطلاع رسانی ات عزیزم :*
  واقعا که این اقای بیرنگ شورش را دراورده X( X( :-? وقتی ضعف فیلنامه داری چرا
  گردن رضای جون :* :-X می اندازی اخه دیواری از دیوار رضا جون :* :-X :* کوتاه تر پیدا نکرده بود وقتی نمی تونی مجبوری مگه سریال درست کنی ~ اخه :-W ~X(
  ممنون گلم ;)

  •     - ۹۴/۰۶/۰۷

   چون محمدرضا همیشه سکوت میکنه اینجور بعضیا پرو شدن.. ما پشت سوپراستار هستیم وخیلیای دیگه.. خدا هست و چهره اونی که باید رو رو کرد.

   •    ساغر - ۹۴/۰۶/۰۸

    خخخ رزیتا جون خبر من هم همون حرفای اقای بیرنگ بود .

    •     - ۹۴/۰۶/۰۸

     اوووووه اون که خیلی گذشته.. بعدهم محال بود اونو بذاریم..اون مطلب نادرستی بود.

     •    ساغر - ۹۴/۰۶/۰۸

      اه راست میگی من فکر کردم تازه است . ولی خوب در مورد اقای گلزار بود دیگه باید اطلاع رسانی میشد

      •     - ۹۴/۰۶/۰۸

       درسته اما هرچیزی رو اطلاع رسانی نمی کنند عزیزم..خبر یا حرفی که برعلیه ایشون وبرای بدنشون دادن چهره کاریشون باشه رو ما نباید کمک کنیم به بقیه تا بیشتر منتشر بشه ومنتقل باشه بلکه باید درست جلوشو گرفت. :)

       •    ساغر - ۹۴/۰۶/۰۹

        واااااای رزی تو چرا فیلسوفی مخترع چیزی نشدی اخه ؟ خدایی هیچ وقت این طوری به قضیه نگاه نکرده بودم . دمت گرم بابا

        •     - ۹۴/۰۶/۰۹

         :)) :)) دم شماگرم که هستین همیشه

  • editor4
      editor4 - ۹۴/۰۶/۱۰

   اره دیگه سوپراستار صبورن جواب نمیدن از مهربونیشون سو استفاده میکنن

 3.    مهتاب - ۹۴/۰۶/۰۸

  عزیزمی ک همیشه سکوت میکنی…..
  خودم همه جوره پشت گلزارم و ایمان دارم ک کارایی انجام میده درسته و با فکر و برنامس.میدونید؟!ی جورایی باورش دارم دیگه…

  •     - ۹۴/۰۶/۰۸

   بله ایشون کاردرسته :)

  • editor4
      editor4 - ۹۴/۰۶/۱۰

   درسته

 4.    مهتاب - ۹۴/۰۶/۰۸

  من ب بیرنگ میگم شریفی نیای۲٫ :-P
  بعله اینجوریاس…. =D>

 5.    نگار - ۹۴/۱۱/۰۶

  والا من یکی که این سریالو فقط به خاطر وجود محمدرضا گلزار نگاه میکردم…وگرنه چنگی به دل نمیزد…فقط به خاطر اینکه گلزار توش بازی کرده بود پنج قسمتشو دیدم…راستش خییییلییی خوش حال شدم که سریال متوقف شد.این سریال کجا و ساخت ایران کجا…درظمن اگر گلزار کمدی بازی کردن بلد نیست چرا سریال قشنگ و پرفروش ساخت ایران متوقف نشد؟؟؟چرا سریال اقای بیرنگ متوقف شد؟؟؟اقای بیرنگ این حرفارو از روی کینه زده.

  • افشار مژگان
      افشار مژگان - ۹۴/۱۱/۰۷

   کاملا حق با شماست…ایشون سعی دارن عمکرد ضعیفشونو گردن اقای گلزار بندازن


نظر شما چیه ؟


کد امنیتی *


نظرات شما بعد از تایید در سایت نشان داده می شود.
۱- در دیدگاه های خود از کلمات زشت یا رکیک استفاده نکنید!
۲- لینک و تبلیغ دیگر سایتها (هر لینکی) در دیدگاه ها، حذف میشود.
۳- لطفا در صورت امکان دیدگاهتان را در بخش مربوطه بنویسید.
۴- از گذاشتن مطالب نامربوط شبیه به جوک، طالع بینی و شعر در دیدگاه ها خودداری کنید.
5- سوالات شخصی از نویسنده یا کاربران فقط با رضایت خودشان پاسخ داده می شود.
در صورت رعایت نکردن موارد بالا حق این را داریم که دیدگاهتان را منتشر نکنیم!
دوستانی که با نام کاربری خود وارد سایت شدند نیازی به وارد کردن ایمیل در بخش نظرات ندارند
و باقی دوستان باید ایمیل خود را وارد کنند تا نظرشان ثبت شود.
برای ثبت نام در سایت از این لینک استفاده کنید.