هجوم تازه واردها برای میلیاردی شدن

۰۴ دی ۱۳۹۵

اکران سینماها در هفته‌ای که گذشت

در این هفته فروش فیلم «سلام بمبئی» به کارگردانی آقای قربان محمد پور و تهیه کنندگی آقای جواد نوروزبیگی در شرایطی به فروش ۷ میلیارد تومان رسید که حضور بازیگر هندی این فیلم خانم دیا میرزا در ایران در فروش این فیلم بی‌تأثیر نبود.

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، هفته گذشته فیلم‌ها اکران خود را در حالی پشت سر گذاشتند که سینمای ایران شاهد اکران دو فیلم جدید از روز چهارشنبه بود. در این هفته نکته حائز اهمیت، نامه‌ای بود که از سوی دادستانی برای وزارت ارشاد آمد و خواستار عدم نمایش فیلم «مشکل گیتی» به دلیل تبلیغات در شبکه ماهواره‌ای جم شد.

جنگجویان اکران
در این هفته فروش فیلم «سلام بمبئی» به کارگردانی آقای قربان محمد پور و تهیه کنندگی آقای جواد نوروزبیگی در شرایطی به فروش ۷ میلیارد تومان رسید که حضور بازیگر هندی این فیلم خانم دیا میرزا در ایران در فروش این فیلم بی‌تأثیر نبود.
«آس‌و پاس» که بعد از «سلام بمبئی» بیشترین تعداد سالن را در اختیار دارد تقریباً به فروش ۳ میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان دست یافته است.
اکران «یتیم خانه ایران» در این هفته با خوش اقبالی روبرو بوده و ظرف ۱۰ روز اخیر تقاضای سینماسیار برای نمایش فیلم بسیار زیاد شده و در حال حاضر شهرستان‌ها هم خواهان نمایش فیلم هستند. تبلیغات شفاهی و توصیه تماشاگرانی که فیلم را دیده‌اند به دیگران، در اقبال مخاطب بیش از پیش تأثیرگذار بوده است. هم اینک فروش فیلم ۱ میلیارد و ۵۳۰ میلیون تومان بوده است که ۱ میلیارد و ۲۱۰ میلیون مربوط به سالن‌های سینما و ۳۲۰ میلیون مربوط به اکران دانشگاهی و سینما سیار است.
«یتیم خانه ایران» که در سال ۱۲۹۵ تا ۱۳۰۰ می‌گذرد روایت خیانت انگلیسی‌ها و خساراتی است که آنها به جامعه ایران زده و در آن نیمی از مردم ایران جان باختند.
این فیلم سینمایی یک اثر بسیار خوب است که توانسته مظلومیت مردم ما را به درستی در آن دوره نشان دهد. در واقع این اثر یک کنش خوب از یک هنرمند متعهد و انقلابی است که تلاش کرده بخشی از تاریخ واقعی مارا به تصویر بکشد، تاریخی که درمیان خروارها اتفاق تاریخی دیگر گمشده بود. فیلم به لحاظ ساختار،‌ کارگردانی و فیلمنامه یک اثر تحسین برانگیز است و غفلت روشنفکران ما را در آن زمان به درستی نشان می‌دهد.
«نفس» خانم نرگس آبیار که پخش آن را دفتر نور تابان به عهده دارد با ۶ سالن در تهران و ۱۷ سالن در شهرستان به نمایش خود ادامه می‌دهد. فیلم به فروش ۱ میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان رسید.
این فیلم که سومین فیلم خانم نرگس آبیار و دومین فیلم دفاع مقدسی این کارگردان است با روایتی متفاوت از فیلم اول خود یعنی «شیار ۱۴۳» به نوعی علاقه خود به تفاوت در کارگردانی را در سینمای ایران به رخ کشیده است. روایتی نوستالژیک برای مخاطب ایرانی و نگاهی به دفاع مقدس از نگاه کودک فیلم که مخاطب را به تأمل وا می‌دارد.
«سیانور» هفته آخر اکران خود را پشت سر می‌گذارد و فقط در سه سالن آزادی، کورش و ملت سانس دارد که مجموع فروش آن تا کنون به ۲ میلیارد و ۸۰۰میلیون تومان رسید.
این فیلم برای نمایش در بخش سودای سیمرغ
سی وچهارمین دوره جشنواره فیلم فجر پذیرفته شد و در جشنواره حضور داشت.
قصه سیانور در دهه ۵۰ می‌گذرد و زمان روایت فیلم مربوط به بزنگاه مهم انحراف سازمان مجاهدین خلق در سال ۱۳۵۴ است. محور اصلی آن زندگی عاشقانه یک زوج است که در آن دوره در سازمان مجاهدین خلق فعالیت می‌کنند. این فیلم به بخش‌هایی از زندگی آقای مجید شریف واقفی نیز می‌پردازد که آقای بهروزشعیبی خود این نقش را ایفا می‌کند.
در «سیانور» تلاش می‌شود تا برای پرداختن به آن موقعیت حساس تاریخی، روایتی شعارگونه و سطحی در مورد انحراف سازمان انجام نگیرد. آقای شعیبی سعی می‌کند تا در سیانور از ویژگی‌های سبک ملودرام برای روایت یک موضوع مستند تاریخی استفاده کند.
«سیانور» در بخش‌های بهترین بازیگر نقش اول مرد، بهترین بازیگر نقش مکمل زن، بهترین فیلمبرداری و بهترین طراحی صحنه و لباس جشن انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران نامزد دریافت جایزه شد. همچنین این فیلم جایزه بهترین فیلم جشنواره جایزه ققنوس را دریافت کرد.
فیلم سینمایی «نیمه شب اتفاق افتاد» به رقم
۱ میلیارد و ۶۴۰ میلیون تومان و فیلم «متولد ۶۵» به فروش ۱ میلیارد و ۲۶۰ میلیون تومان رسید.
فیلم «خشکسالی و دروغ» هفته آخر نمایش خود را می‌گذراند و فروش آن به مرز ۳ میلیارد نزدیک شده هم اینک در شهرستان به فروش ۹۸۵ میلیون تومان و در تهران به فروش ۱ میلیارد و ۸۰۶ میلیون تومان رسیده است که مجموع فروش فیلم ۲ میلیارد و ۸۹۱ میلیون تومان است.
رقابت برای نیم میلیاردی شدن
فیلم «مشکل گیتی» که دفتر پخش رسانه فیلمسازان مولود آن را برعهده دارد به دلیل پخش تیزر از ماهواره‌ها با حکم دادستانی اکران آن در بعدازظهر چهارشنبه توقیف شد تا بررسی‌ها درباره آن به نتیجه برسد. این فیلم به فروش ۵۷۰ میلیون تومان دست یافته است.
«لاک قرمز» آقای سید جمال سید حاتمی در این هفته نیز با اقبال روبه‌رو بوده و به فروش ۵۰۰ میلیون رسیده است.
«جنجال در عروسی» به کارگردانی آقای سیدرضا خطیبی و تهیه کنندگی آقای محمد احمدی در ژانر کودک و نوجوان است که در این هفته با اقبال روبه‌رو و در رده سوم جدول فروش هفتگی قرار گرفت. این فیلم به فروش تقریبی ۵۰۰ میلیون تومان دست یافته است.

قعرنشینان هفته
«شرفناز» که آقای حسن نجفی تهیه کننده و کارگردان آن است، موضوع دفاع مقدسی را روایت می‌کند که مدت آن ۷۰ دقیقه است. در این فیلم می‌بینیم که شرفناز می ترسد الیاس کوچکش به سرنوشت احمد دچار شود.
او سال‌هاست که به فرار از یک جهنم دره می‌اندیشد. سرانجام یک روز با الیاس به آن سوی کوه‌های رنگی که همیشه آرزوی دیدنش را داشت می‌گریزد.
خانم‌ها حمیرا ریاضی و یاسمن اوسیوند و آقایان ضرغام استادی اصل، علی اوسیوند، ایوب افشار، سعید گل بچه و خلیل خانی همراه با تعدادی از هنرمندان بومی منطقه بازیگران این فیلم هستند. پخش این فیلم که بر عهده حوزه هنری است تا کنون ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان فروخته است.
فیلم «حریر» به کارگردانی خانم فریال بهزاد بعد از یک هفته اکران به فروش حدوداً ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسیده است.

تازه واردها
از روز چهارشنبه با تصمیم شورای صنفی نمایش ۲ فیلم «وارونگی» و «گیتا» در گروه آزاد و گروه سینمایی آزادی به ناوگان اکران فیلم‌ها اضافه شدند.
«گیتا» به کارگردانی آقای مسعود مددی ظرف ۲ روز نمایش به ۴۵ میلیون تومان رسیده است.
«وارونگی» به کارگردانی آقای بهنام بهزادی به فروش ۳۰ میلیون تومان دست یافته است.

رویکرد صدا و سیما جناحی نیست
رییس رسانه ملی با بیان اینکه رویکرد صداوسیما جناحی نیست، از برنامه‌های این سازمان برای انتخابات ریاست جمهوری سال آینده خبر داد.
آقای عبدالعلی علی‌عسگری مبنی بر اینکه چقدر صداوسیما تلاش می‌کند که رویکرد چند صدایی داشته باشد، اظهار کرد: در سازمان صدا و سیما همه کسانی که در خانواده انقلاب هستند می‌توانند صحبت کنند و صحبت هم می‌کنند، همه نیروهای متنوع و متکثر در حال حاضر در صداوسیما صحبت می‌کنند.
او با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۶ گفت: ما ستاد انتخابات را در صدا وسیما ایجاد کرده‌ایم و در حال حاضر برنامه‌هایی تدوین و تنظیم شده است. مقدمات آن‌ها نیز در حال فراهم شدن است، اما تلاش می‌کنیم که در حال حاضر فضا سیاسی نشود تا اسفندماه که نزدیک انتخابات می‌شویم ان‌شاءالله آن زمان کمی وارد فاز سیاسی می‌شویم.
علی‌عسگری درباره عملکرد برخی برنامه‌های تلویزیون که اخیراً باعث ایجاد حواشی شده، با بیان اینکه رویکرد صدا و سیما به دولت نهایت احترام و حمایت است، گفت: این موضوع عقیده ماست و به آن هم عمل می‌کنیم؛ گاهی در برخی از برنامه‌های زنده و غیرزنده ممکن است جملاتی گفته شود که برخی از آن جملات تلقی کنند، در حالی که ممکن است عده‌ای دیگر این تلقی را نداشته باشند.

منبع: صبح نو
نظر شما چیه ؟


کد امنیتی *


نظرات شما بعد از تایید در سایت نشان داده می شود.
۱- در دیدگاه های خود از کلمات زشت یا رکیک استفاده نکنید!
۲- لینک و تبلیغ دیگر سایتها (هر لینکی) در دیدگاه ها، حذف میشود.
۳- لطفا در صورت امکان دیدگاهتان را در بخش مربوطه بنویسید.
۴- از گذاشتن مطالب نامربوط شبیه به جوک، طالع بینی و شعر در دیدگاه ها خودداری کنید.
5- سوالات شخصی از نویسنده یا کاربران فقط با رضایت خودشان پاسخ داده می شود.
در صورت رعایت نکردن موارد بالا حق این را داریم که دیدگاهتان را منتشر نکنیم!
دوستانی که با نام کاربری خود وارد سایت شدند نیازی به وارد کردن ایمیل در بخش نظرات ندارند
و باقی دوستان باید ایمیل خود را وارد کنند تا نظرشان ثبت شود.
برای ثبت نام در سایت از این لینک استفاده کنید.