نوازندگی گیتاربیس و ویولن «محمدرضا گلزار» با چاشنی شیطنت!

۹۵/۱۲/۱۴

این هنرمند پرطرفدار برای کنسرت بیستم اسفندماه آماده می‌شود

موسیقی ما – «محمدرضا گلزار» این روزها علاوه بر پیگیری فیلمبرداری چند پروژه سریال و سینمایی، به همراه «ریزار بند» به رهبری «حامد برادران» تمریناتش را به صورت منظم پیگیری می‌کند و برای اولین اجرای بزرگش در تهران آماده می‌شود. کنسرتی که روز بیستم اسفندماه در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران و با همت شرکت «اکسیر نوین» به مدیریت «محمدرضا خانزاده» برگزار می‌شود. در حالی بلیت‌های این کنسرت در سایت «اکسیر کنسرت» رو به اتمام است که زمزمه‌هایی در مورد تمدید اجرای زنده محمدرضا گلزار هم شنیده‌ می‌شود اما هنوز جزئیات این موضوع مشخص نیست. چون گلزار و گروهش روز ۲۱ اسفند و در ادامه تور کنسرت‌هایشان به شهر رشت سفر خواهند داشت. ما هم در یکی از شب‌های نسبتاً بهاری این هفته به محل تمرین ارکستر محمدرضا گلزار رفتیم و از نزدیک در جریان روند آماده‌سازی و اجرای قطعات این هنرمند پرطرفدار قرار گرفتیم.

تمرین در ساعت مقرر و با حضور پرانرژی محمدرضا گلزار همه اعضای گروه وارد اتاق اختصاصی تمرین شدند. نوازندگان هم که تلفیقی از چهره‌های جوان و باتجربه هستند پس از کوک سازهای خود تمرین را آغاز کردند. گلزار هم از همان ابتدا همراهی خوبی با نوازندگان داشت. در طول تمرین هم حامد برادران به عنوان همخوان با این خواننده همراه بود و بخش‌هایی از قطعات را به همراهش اجرا می‌کرد. روند تمرین با ریتم مناسبی و تقریباً بدون توقف تا زمان استراحت پیش رفت.

در اواخر زمان استراحت در حالی که برخی نوازنده‌ها هنوز وارد اتاق اصلی نشده بودند ناگهان صدای سولوی گیتاربیس توجه همه را به خود جلب کرد. محمدرضا گلزار به یاد پانزده شانزده سال پیش در حال نوازندگی بود. همان سال‌هایی که با گروه «آریان» ده‌ها مرتبه روی صحنه سالن‌های مختلف از جمله همین سالن میلاد نمایشگاه روی صحنه رفت و در آن برنامه‌ها گیتار و سازهای کوبه‌ای و سازهای دیگر را می‌نواخت. تجارب همان سال‌ها باعث شده تا این روزها آقای سوپراستار بدون استرس تمرین کند و منتظر کنسرت تهران باشد. در حقیقت او برخلاف بازیگرانی که وارد عرصه موسیقی شده‌اند، موزیسینی بوده که وارد عرصه بازیگری شد و حالا دوباره به خانه سابق خود بازگشته است.

محمدرضا گلزار پس از لحظاتی بداهه‌نوازی گیتاربیس به سراغ گیتار نایلون رفت و با نوازنده‌های دیگر گروه قطعاتی را به صورت بداهه می‌نواختند. گلزار با شیطنت‌های خاص خودش سپس به سراغ درامز رفت. به یاد کنسرت معروف گروه «ریزار» در اریکه ایرانیان که او در آن برنامه درامز می‌نواخت و چند خواننده مطرح از جمله «بابک جهانبخش» خواننده‌های آن کنسرت بودند. نهایتاً هم این خواننده و بازیگر برای لحظاتی ویولن نواخت و با لحن طنز و شوخ‌طبعی خودش گفت:«ارکستر خرج دارد و خودم مجبورم همه سازها را بنوازم!» در این زمان هم حامد برادران برای ما از قطعه جدید محمدرضا گلزار رونمایی کرد. او بخش‌هایی از تک‌آهنگ جدید این خواننده که تنظیم شش و هشت دارد و قرار است به زودی منتشر شود را پخش کرد و قول انتشار آن در روزهای آینده را داد.

در پارت دوم تمرین هم علاوه بر حامد برادران، محمدرضا گلزار هم مانند یک رهبر ارکستر برخی نکات فنی را به اعضای گروه یادآوری می‌کرد. البته برخی نکاتی که گلزار به نوازندگانش یادآور می‌شد این روزها از چشم و گوش بعضی خواننده‌های مطرح هم پنهان می‌ماند. نهایتاً هم این تمرین با مرور قطعه «دلم شکست» به پایان رسید و نوازندگان برنامه جلسه بعدی را با محمدرضا گلزار و حامد برادران هماهنگ کردند.

نویسنده: وحید لشکری

reza golzar_studio8،reza golzar_studio7،reza golzar_studio 12،reza golzar_studio 10،reza golzar_studio 6،reza golzar_studio 4،reza golzar_studio 3،reza golzar_studio 2،reza golzar_studio 1،reza golzar_studio 11،reza golzar_studio 9
نظر شما چیه ؟


کد امنیتی *


نظرات شما بعد از تایید در سایت نشان داده می شود.
۱- در دیدگاه های خود از کلمات زشت یا رکیک استفاده نکنید!
۲- لینک و تبلیغ دیگر سایتها (هر لینکی) در دیدگاه ها، حذف میشود.
۳- لطفا در صورت امکان دیدگاهتان را در بخش مربوطه بنویسید.
۴- از گذاشتن مطالب نامربوط شبیه به جوک، طالع بینی و شعر در دیدگاه ها خودداری کنید.
5- سوالات شخصی از نویسنده یا کاربران فقط با رضایت خودشان پاسخ داده می شود.
در صورت رعایت نکردن موارد بالا حق این را داریم که دیدگاهتان را منتشر نکنیم!
دوستانی که با نام کاربری خود وارد سایت شدند نیازی به وارد کردن ایمیل در بخش نظرات ندارند
و باقی دوستان باید ایمیل خود را وارد کنند تا نظرشان ثبت شود.
برای ثبت نام در سایت از این لینک استفاده کنید.