رضاگلزار:مطمئنم مردم سالن سینما را راضی ترک خواهند کرد + فیلم

reza-golzar_khoshksali_pardis-zendegi-7

 

محمدرضا گلزار در حاشیه اکران مردمی فیلم «خشکسالی و دروغ» در سینما پردیس زندگی از مردم خواست از این فیلم حمایت کنند.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، محمدرضا گلزار سوپراستار سینمای ایران و بازیگر فیلم «خشکسالی و دروغ»، ‍ پدرام  علیزاده کارگردان و علی سرابی بازیگر دیگر فیلم، چهارشنبه شب را ر کنار مردمی که برای تماشای فیلم در سینما پردیس زندگی جمع شده بودند تا به تماشای فیلم «خشکسالی و دروغ» بنشینند،‌گذراند.  محمدرضا گلزار در گفت‌گو با دوربین «فیلم‌نت» تاکید کرد تلاش می کند در مراسم‌های اکران مردمی دیگر «خشکسالی و دروغ» هم حضور پیدا کند تا مردم را به تماشای این فیلم ترغیب کند.

ویدیو گفت‌و‌گو اختصاصی فیلم‌نت نیوز با محمدرضا گلزار،‌پدرام علیزاده و علی سرابی را ببیند و بخوانید:

محمدرضا گلزار: سعی می‌کنم کارهایی را قبول کنم که مقابل مردم سریلتد باشم

همه جا انقدر استقبال از خشکسالی و دروغ خوب بوده؟
استقبال خوب بوده اما یک سری بدقولی‌هایی شد. ما قرار بود تمام سینماها را در اختیار داشته باشیم که روز قبل از اکران سینماهای حوزه را از ما گرفتند. توقع ما از تهیه‌کننده‌های مطرحی که بعضی‌هایشان اینجا هم حضور دارند این است که در این‌باره واکنش نشان می‌دادند و از فیلم حمایت می‌کردند. ما متاسفانه تبلیغات تلویزیونی هم نداریم. من از مردم میخواهم که واقعاً از فیلم حمایت کنند.
تجربه کار با آقای علیزاده چطور بود؟
خیلی خوب. دومین کار آقای علیزاده بود و به نظر من تجربه موفقی است. من خیلی از نتیجه کار راضی هستم.
تئاتر را دیده بودید؟
بله. تئاتر را دیده بودم ولی کار ما کمی با نسخه تئاتری آن تفاوت‌هایی دارد. یک مقدار هم فیلم ما سانسور شد. با وجود این شرایط، مطمئنم که مردم بعد از دیدن آن سالن سینما را راضی ترک خواهند کرد.
با کارگردان کار هم که صحبت می کردیم ایشان اولاً که از همکاری با شما خیلی راضی بودند و هم اینکه همانطور که خود ما حس کرده بودیم می‌گفتند که شما به نوعی در حال تغییر مسیر حرفه‌ای‌تان هستید؛ نظر خودتان چیست؟
مثبته! (می‌خندد) خب من هم دارم تلاش می‌کنم. الان ۴ کار آماده اکران دارم. «سلام بمبئی» یازده آذر اکران می‌شود. فکر می‌کنم «دلم می‌خواد» آقای فرمان‌آرا بعد از جشنواره اکران می‌شود. فیلم «مادر قلب اتمی» که حالا فعلا معلوم نیست سرانجامش چه خواهد شد. یک مجموعه هم در حال فیلمبرداری داریم برای نمایش خانگی به اسم «عاشقانه» به کارگردانی منوچهر هادی که آن هم به نظرم مورد پسند مردم قرار می‌گیرد. سعی می‌کنم با توجه به لطفی که مردم به من دارند کارهایی را قبول کنم که من هم در مقابل آنها سربلند باشم و محبتشان را جبران کنم.
تجربه کار با آقای هادی چطور است؟
منوچهر آدم بسیار باهوشی است. الان هم به دعوت من برای تماشای «خشکسالی و دروغ» آمده و من دوست دارم از او دعوت کنم که به ما ملحق شود. خیلی خوشحالم که دارم با او کار می‌کنم. و به نظرم آن کار هم کار خیلی خوبی خواهد شد. (منوچهر هادی جلوی دوربین می‌آید)
ما امروز سر فیلمبرداری بودیم. به خاطر اینکه به مردم برای حضورم قول داده بودم منوچهر اجازه داد یک سکانس را من جلوی دوربین نباشم تا به اکران مردمی برسم. خیلی لطف کرده و من از او تشکر می‌کنم.
به نظر خودتان آقای گلزار سال ۸۴ با آقای گلزار سال ۹۴-۹۵ چه تفاوتی کرده؟
از نظر سنی بگویم یا تجربه؟ (با خنده)
نه نه. بازیگرها که اصلا سنشان بالا نمی‌رود!
بله بله از آن لحاظ من ۲۸ سالم است. (می‌خندد)
خب من از کارهایی که سال ۸۴ کردم هم ناراحت نیستم. بهرحال هر بازیگری یک جاهایی اشتباه می‌کند. از آن سال‌ها میتوانم از «بوتیک»، «کما» و «آتش بس» اسم ببرم که کارهای قابل قبولی هستند. قبل از آن هم «سام و نرگس» و «شام آخر» در کارنامه بازیگری من هست. ولی خب الان سیستم کارم یک مقدار فرق کرده. اجازه بدهید مردم ببینند و خودشان قضاوت کنند.
آقای هادی تجربه کار با آقای گلزار چطور است؟
اتفاقا الان داشتم به آقای شایسته می‌گفتم. ای کاش همه بازیگران ما مثل آقای گلزار بودند. انقدر مساله بازیگری و کار برایشان در اولویت باشد. انقدر آن‌تایم و دقیق و همراه. انقدر باسواد و باشعور. همیشه قبل از اینکه با کسی کار کنیم ممکن است پیش‌بینی‌های غلط و اشتباهی داشته باشیم. بعضی پیش‌بینی‌ها هم درست از آب در می‌آیند. من می‌دانستم آقای گلزار خیلی همراه و دوست داشتنی هستند ولی نمی‌دانستم انقدر کارشان را حساس و دقیق دنبال می‌کنند و انقدر باشعور و باسواد هستند. واقعا من لذت می‌برم و امیدوارم دوباره این همکاری در یک فیلم دیگر تکرار شود.
قبل از این کار با هم کار کرده بودید؟
با هم آشنا بودیم و قرار بود یک کار سینمایی هم با هم انجام بدهیم که قسمت نشد.

برای دیدن ویدیو روی عکس زیر کلیک کنید.

reza-golzar_khoshksali_pardis-zendegi-3

 

علی سرابی: کلمه‌ها در نسخه سینمایی سانسور شدند

شما غیر از یک دوره در همه  اجراهای تئاتر «خشکسالی و دروغ»  به عنوان بازیگر حضور داشتید و در همین نقش بازی کرده‌اید، به‌ نظرتان نسخه تئاتری و سینمایی «خشکسالی و دروغ» چه تفاوت‌هایی باهم دارند؟
نمی‌شود اینطور مقایسه کرد چون این‌ها دو مدیوم متفاوت هستند.مدیوم سینما و مدیوم تئاتر هم متفاوتند.در متن اثر هم متن سینمایی خیلی تفاوت پیدا کرد.من تمام دوره‌های اجرای نسخه تئاتر در همین نقش بازی کردم و بعضی از دوره‌های اجرای تئاتر را بیش از نسخه سینمایی دوست دارم چون در نسخه تئاتری صراحت لحن در متن وجود داشت و ما خیلی راحت‌تر صحبت می کردیم. متاسفانه بخش عمده‌ای از نسخه سینمایی دچار سانسور وزارت ارشاد شد. کلمات عوض شد و بعضی قسمت‌ها حذف شدند که این مساله به درام اثر لطمه زده است. به‌هر حال دیدگاه کارگردان نسبت به متن متفاوت با دید نویسنده بود.
کار با آقای علیزاده چطور بود؟ راضی بودید؟
«خشکسالی و دروغ» اولین کار من با آقای علیزاده و اولین آشنایی من با ایشان است. پروژه بسیار سختی بود. این کار هم بازیگردان داشت و هم کارگردان. خود من هم چون نسخه تئاتر را بازی کرده بودم روی خیلی از پلان‌ها  و سکانس‌هایی که بازی می کردم، نظر داشتم. بنابراین، دعوا و صلح زیاد داشتیم. اما در کل تجربه جالبی بود بشخصه برای خودم.

 

پدرام علیزاده:

خسته نباشید آقای علیزاده. خیلی کار سختی انجام دادید. درست است؟
تقریبا بله.سخت‌ترین مرحله کار این بود که این فیلم با تمام مجوزهایی که می‌توانست بگیرد ساخته شد. تمام شرایط شورای پروانه ساخت را رعایت کرد و تمام اتفاقاتی که در زمینه ممیزی می‌بایست برای آن می‌افتاد افتاد. اما باز هم پروسه خیلی طولانی‌ای تا زمانی که پروانه نمایش بگیریم طی کردیم. به خاطر همین هم اکرانی داشتیم که می‌توانست خیلی زودتر از این اتفاق بیفتد و مثلا می‌توانستیم به جشنواره فیلم فجر برسیم. به‌هر حال باز هم خدا را شکر می‌کنیم که خشکسالی و دروغ بالاخره روی پرده سینما رفته است.
سؤال من بیشتر درباره فرایند ساخت بود. تئاتر خشکسالی و دروغ خیلی در زمان اجرایش دیده شد و دو بازیگر هم در نسخه تئاتر و  سینمایی مشترک بودند. کمی از فرایند ساخت بگویید.
ببینید قبل از ساخته شدن فیلم قضاوت های زیادی درباره آن  بود. علاوه بر اینکه نسخه تئاتری سه بار اجرا شده بود نمایشنامه آن هم منتشر شده بود و فیلم تأترش هم در بازار موجود بود. اینها کار ما را سخت می کرد چون می‌دانستیم مورد قضاوت و مقایسه قرار می‌گیریم. هم آقای یعقوبی در متنی که از نمایشنامه خودش اقتباس کرد و هم من در اجرا تلاش کردیم به نسخه ای مجزا از تئاتر برسیم. در نسخه سینمایی خشکسالی و دروغ بازیگران تئاتر و سوپراستارهای سینما با هم تلفیق شده‌اند. بهرحال این کار سختی بود ولی در عین سختی شیرین هم بود و خدا را شکر از نتیجه راضی هستم.

 
نظر شما چیه ؟


کد امنیتی *


نظرات شما بعد از تایید در سایت نشان داده می شود.
۱- در دیدگاه های خود از کلمات زشت یا رکیک استفاده نکنید!
۲- لینک و تبلیغ دیگر سایتها (هر لینکی) در دیدگاه ها، حذف میشود.
۳- لطفا در صورت امکان دیدگاهتان را در بخش مربوطه بنویسید.
۴- از گذاشتن مطالب نامربوط شبیه به جوک، طالع بینی و شعر در دیدگاه ها خودداری کنید.
5- سوالات شخصی از نویسنده یا کاربران فقط با رضایت خودشان پاسخ داده می شود.
در صورت رعایت نکردن موارد بالا حق این را داریم که دیدگاهتان را منتشر نکنیم!
دوستانی که با نام کاربری خود وارد سایت شدند نیازی به وارد کردن ایمیل در بخش نظرات ندارند
و باقی دوستان باید ایمیل خود را وارد کنند تا نظرشان ثبت شود.
برای ثبت نام در سایت از این لینک استفاده کنید.