سینماها چشم انتظار ۱۷ فیلم جدید

۱ آذر ۹۵

تا پیش از جشنواره فیلم فجر روی پرده خواهند رفت

«سلام بمبئی» محصول مشترک ایران و هند که سازندگانش از چند ماه پیش در تدارک برای اکران آن بودند، به دلیل بهره گیری نسبی از جذابیت های سینمای هند و همچنین ستاره هایی مثل محمدرضا گلزار و بنیامین بهادری، جزو امیدهای فروش زمستان محسوب می شود.

reza golzar - hello mumbai - ruzname

بانی فیلم – گروه سینمای ایران: گروه های سینمایی تا پیش از آغاز برگزاری مهم ترین رویداد این حوزه در کشورمان یعنی سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر، میزبان ۱۷ فیلم جدید خواهند بود.

به گزارش بانی فیلم، در مدت زمان باقیمانده تا آغاز برگزاری جشنواره فیلم فجر پیش بینی می شود ۱۷ فیلم سینمایی در نوبت اکران رنگ پرده را ببینند. این البته در شرایطی محقق خواهد شد که طی دو ماه و اندی که تا شروع جشنواره باقی مانده، فیلم های اکران شده در مدت مصوب دل از پرده بِکَنند و جا برای ساخته های در نوبت نمایش،‌ باز شود. در این صورت برنامه اکران گروه های سینمایی به این ترتیب خواهد بود که به احتمال فراوان تا پایان سال را نیز شامل می شود: آزادى: گیتا (مسعود مددى)، پری دریایی (مسعود آقا باباییان)، مبارک (محمدرضا نجفی امامی)، آشوب (کاظم راست گفتار) / استقلال: سلام بمبئى (قربان محمد پور) / کورش: خانه ای در خیابان چهل و یکم ( حمیدرضا قربانى)، هلن (على اکبر ثقفى) / زندگى: سه بیگانه (مهدى مظلومى)، ما همه گناهکاریم (حسن ناظر)، خوب، بد، جلف (پیمان قاسمخانى) / ماندانا: ۴ اصفهانى در بغداد (محمدرضا ممتاز)، افسونگر (حسین تبریزى)، تیک آف (احسان عبدى پور) / آفریقا: لاک قرمز (سید جلال سید حاتمى)، مالاریا (پرویز شهبازى) / گروه آزاد: هفت ماهگى (هاتف علیمردانى)، وارونگى (بهنام بهزادى)، جنجال در عروسی (سید رضا خطیبی)،‌ فرار از اردو (غلامرضا رمضانی).

در حال حاضر گروه آزادی فیلم «یتیم خانه ایران» را روی پرده دارد، گروه استقلال «سیانور»، گروه کوروش «نفس»، گروه زندگی «خشکسالی و دروغ»، گروه ماندانا «آس و پاس»، گروه آفریقا «نیمه شب اتفاق افتاد» و گروه آزاد «متولد ۶۵»، «کربلا جغرافیای یک تاریخ»، «ناسور» و «ابو زینب» را نمایش می دهند.

امیدهای فروش زمستان

در میان فیلم های نام برده هر چند مخاطب شناسی در سینمای ایران تابع موارد متعدد و بعضاً عجیب و غریبی است،‌ اما به هر حال می توان بر اساس ویژگیهای امتحان پس داده، از جمله ژانر و کارنامه سازندگان درباره میزان فروش آنها نظر داد.

«سلام بمبئی» محصول مشترک ایران و هند که سازندگانش از چند ماه پیش در تدارک برای اکران آن بودند، به دلیل بهره گیری نسبی از جذابیت های سینمای هند و همچنین ستاره هایی مثل محمدرضا گلزار و بنیامین بهادری، جزو امیدهای فروش زمستان محسوب می شود. این فیلم چشم انتظار پایین آمدن کف فروش «سیانور» در گروه استقلال است که احتمالاً طی یکی ـ دو هفته آینده اتفاق می افتد. دیگر فیلم هایی که می توان توقع فروش خوب از آنها داشت، «خوب، بد، جلف» و «سه بیگانه» هستند. پیمان قاسم خانی را باید تضمین مطمئن اقبال فیلم ها در گیشه دانست. از ۹ فیلمی که او نویسندگی آنها را برعهده داشته، اغلب شان جزو پرفروش های اکران بوده اند و حالا او در نخستین تجربه کارگردانی اش،‌ برداشتی دیگر از سریال موفق و پرمخاطب «پژمان» را در دستور کار خود داشته. فیلم «سه بیگانه» نیز اگر چه کارگردان خود را دور از وطن و در حال ساخت سریالهای شبکه Gem می بیند، اما موفق شده تأئید نهایی مسوولان را برای اکران بگیرد. فیلم یک کمدی نامتعارف است که با گروه بازیگرانی برآمده از تلویزیون، پتانسیل چند میلیاردی شدن را دارد. به ویژه آنکه شمار فیلم های کمدی در نوبت اکران در سال جاری به شدت محدود هستند و سینماروها را به سوی تماشای دو فیلم اخیر سوق خواهند داد. این دو فیلم در گروه زندگی اکران خواهند شد و اگر خوش شانس باشند،‌ می توانند مدت زیادی را روی پرده سپری کنند. با این وجود، همزمانی اکران این فیلم ها با برگزاری جشنواره فیلم فجر تهدیدی هر چند مقطعی برای گیشه اغلب آنها خواهد بود که باید به نحوی از آن به سلامت عبور کنند.
نظر شما چیه ؟


کد امنیتی *


نظرات شما بعد از تایید در سایت نشان داده می شود.
۱- در دیدگاه های خود از کلمات زشت یا رکیک استفاده نکنید!
۲- لینک و تبلیغ دیگر سایتها (هر لینکی) در دیدگاه ها، حذف میشود.
۳- لطفا در صورت امکان دیدگاهتان را در بخش مربوطه بنویسید.
۴- از گذاشتن مطالب نامربوط شبیه به جوک، طالع بینی و شعر در دیدگاه ها خودداری کنید.
5- سوالات شخصی از نویسنده یا کاربران فقط با رضایت خودشان پاسخ داده می شود.
در صورت رعایت نکردن موارد بالا حق این را داریم که دیدگاهتان را منتشر نکنیم!
دوستانی که با نام کاربری خود وارد سایت شدند نیازی به وارد کردن ایمیل در بخش نظرات ندارند
و باقی دوستان باید ایمیل خود را وارد کنند تا نظرشان ثبت شود.
برای ثبت نام در سایت از این لینک استفاده کنید.