«سلام بمبئی» تا پایان اسفند روی پرده می‌ماند

نشست خبری «سلام بمبئی» در غیاب بنیامین و گلزار برگزار شد

نوروزبیگی:«سلام بمبئی» تا پایان اسفند روی پرده می‌ماند

reza golzar – hello mumbai،reza golzar – hello mumbai – roonamayi poster،reza golzar – hello mumbai – roonamayi poster،reza golzar – hello mumbai – roonamayi poster

به گزارش خبرنگار فیلم‌نت نیوز، در ابتدای این جلسه جواد نوروزبیگی در مورد روند کار گفت: «سال ۹۴ آقای محمدپور این فیلمنامه را به من دادند، من مطالعه کردم و بعد از جلسات متعددی که در رابطبه با فیلمنامه صحبت کردیم  تصمیم گرفتیم فیلم را بسازیم. ده ماه زمان برد تا فیلم را کلید بزنیم.  تیمی که جمع کردیم تیم بسیار همراهی بودند. هندی‌ها هم نظرات بسیار خوبی داشتند و در نهایت فیلمنامه‌ای بود که همه متفق‌القول به این نتیجه رسیدیم که نتیجه خوبی حاصل خواهد شد و کار را شروع کردیم.»

او ادامه داد: «کار در هند دردسرهای زیادی داشت و ما با مسائلی مواجه شدیم که قابل پیش‌بینی نبود. شرایط به گونه‌ای بود که تیم ما با کمترین استراحت کار می‌کرد اما در مجموع برای من بسیار راضی‌کننده و تجربه بسیار خوبی بود.»

نوروزبیگی تولید کار مشترک با سایر کشورها را بسیار موثر دانست و گفت: «تولید کار مشترک می‌تواند کمک بسیاری به سینمای ایران بکند. می‌تواند موجب شود که فیلم‌های ما در تمام کشورهای جهان دیده شود.»

افتتاحیه با بلیت ۳۰۰ هزار تومانی برگزار می‌شود

نوروزبیگی در ادامه در مورد بلیت‌های ۳۰۰ هزارتومانی مراسم افتتاحیه فیلم توضیح داد: «بلیت‌های فیلم با همان قیمت مصوب شورای صنفی به فروش می‌رسد. پیش فروش بلیت‌ها هم از دیشب آغاز شده و با استقبال خوبی هم مواجه بوده‌ایم. اما هر فیلمی یک مراسمی دارد که هزینه‌های خاصی را شامل می‌شود. علاوه بر سالن اصلی برج میلاد ۴ سالن دیگر این مجموعه نیز اجاره شده که هزینه زیادی دارد. علاوه بر آن هزینه استقبال و پذیرایی از میهمانان هندی شامل هتل، پرواز، ترانسفر، هدایا و… بیش از یک میلیارد تومان خواهد شد.»

تهیه‌کننده «سلام بمبئی» افزود: «هر کس مایل باشد که همراه با بازیگران و میهمانان هندی فیلم را ببیند و در این مراسم شرکت کند می‌تواند برای تهیه بلیت‌های ۳۰۰ هزارتومانی اقدام کند و هر کس هم که مایل نباشد می‌تواند فیلم را در سینماهای معمولی و در زمان اکران ببیند. ضمن اینکه باید بگویم مراسم افتتاحیه فقط شامل اکران فیلم نیست و برنامه‌های جنبی دیگری هم داریم. البته برگزاری چنین مراسم افتتاحیه‌ای کار عجیبی نیست و پیش از این هم در مورد برخی فیلم‌ها از جمله سریال «شهرزاد» انجام شده است.»

در ادامه در پاسخ به اعتراض خبرنگاران در مورد عدم حضور محمدرضا گلزار و بنیامین بهادری توضیح داد که گلزار به دلیل بارش برف و ترافیک و همچنین فیلمبرداری فیلم «عاشقانه» که گلزار در آن حضور دارد، نتوانسته در مراسم حضور یابد و بهادری نیز قول داده که خودش را برساند. در ادامه اعتراض‌ خبرنگاران که معتقد بودند ما نیز با همین شرایط خودمان را به موقع به مراسم رسانده‌ایم، نوروزبیگی گفت: «ما بنا را بر صداقت می‌گذاریم و از شما هم درخواست می‌کنیم که منفی نگاه نکنید چون آقای گلزار برای خبرنگاران و اهالی رسانه احترام خاصی قائل است و همیشه در تمام مراسم حضور یافته است.»

پس از آن محمدپور نیز ضمن عذرخواهی و توضیح دلیل نیامدن گلزار و بنیامین بهادری گفت: «روز ۱۳ آذر فیلم را برای میهمانان و مردم اکران خواهیم کرد و در تلاش هستیم تا اجرای زنده موسیقی فیلم توسط خواننده هندی را نیز در آن برنامه داشته باشیم.»

او در ادامه در رابطه با فروش فیلم و پیش‌بینی‌هایش گفت: «ما فروش قابل توجهی را پیش‌بینی می‌کنیم و با وجود ظرفیت محدود اکران معتقدیم که خیلی از افراد این فیلم را دوباره و سه‌باره خواهند دید.»

محمد پور در ادامه دلیل پیش‌بینی‌اش را قصه جذاب، بازیگر هندی، دو بازیگر مطرح ایرانی، ساخت فیلم در خارج از ایران و موسیقی دانست و گفت: «بنیامین بهادری برای اولین بار در است که در یک اثر سینمایی حضور یافته و او طرفدارن خاص خودش را دارد که قطعا به دیدن فیلم خواهند آمد.»

پس از آن نوروزبیگی در مورد میزان سرمایه‌گذاری در فیلم توضیح داد: «یک مرحله تولید بود که صددرصد آن را ما سرمایه‌گذاری کردیم و شرکت موشن پیکچر فقط ما را از لحاظ تامین نیرو و هماهنگی‌ها حمایت کرد. یک قسمت هم پخش فیلم است که اگر در هند به مرحله اکران برسد هزینه‌های مربوط به تبلیغات در هند بر اساس سهامی که دارند بر عهده آنها خواهد بود.»

«سلام بمبئی» تا پایان اسفند روی پرده می‌ماند

در ادامه امیدرضا کشتی آرای اظهار کرد که این فیلم بیشترین تعداد سالن را برای اکران در اختیار دارد و ممکن است ۱۵ هفته روی پرده بماند.

نوروزبیگی در ادامه توضیح داد: «به دلیل اینکه دو هفته از اکران این فیلم همزمان با جشنواره فیلم فجر خواهد بود، شورای صنفی نمایش دو هفته زمان بیشتر در اختیار فیلم قرار داده است و بنابراین فیلم از ۱۱ آذرماه به مدت ۱۲ هفته روی پرده خواهد بود و از انجا که پایان ۱۲ هفته به اواخر اسفندماه می‌رسد و اسفندماه زمان رکود سینماهاست فیلم تا پایان اسفند روی پرده می‌ماند.»

او تصریح کرد: «قرار بود فیلم را در عید فطر اکران کنیم اما نشد و بعد به محرم و سفر برخورد کردیم و نشر شورای صنفی بر این بود که فیلم در این ایام اکران نشود بهتر است ما هم به دلیل شرایط خاص فیلم پذیرفتیم و ترجیح دادیم اکران را بعد از صفر آغاز کنیم.»

تهیه‌کننده سلام بمبئی در مورد تبلیغات تلویزیونی فیلم نیز گفت: «ما تیزر را به صدا و سیما داده‌ایم و منتظر نظر آنها هستیم ضمنا در همین‌جا اعلام می‌کنیم که ما هیچ تبلیغی به شبکه جم نداده و نخواهیم داد زیرا این فیلم اصلا نیازی به تبلیغات جم ندارد، به اندازه کافی در مودت ساخت فیلم برایش تبیلغ شده است و چنانچه این شبکه اقدام به پخش تبیلغات «سلام بمبئی» کند از طرف خودشان بوده، البته ما هم اعتراض خواهیم کرد.»

محمدپور در ادامه در رابطه با زمان دو نسخه ایرانی و هندی شرح داد: «در ابتدا نسخه هندی ده دقیقه بیشتر بود ولی بعد تصمیم گرفتیم مدت زمان هر دو نسخه را یکسان کنیم. بنابراین هر دو نسخه ایران و هند ۱۰۴ دقیقه است. در هر دو نسخه رقص و آواز وجود ندارد ولی کلیپ همراه با موسیقی داریم.»

پس از آن نوروزبیگی در مورد مبلغ هزینه‌های تولید این فیلم ضمن اشاره به اینکه معمولا این اعداد و ارقام اعلام نمی‌شود گفت: «این روزها غالبا هزینه تولید یک چنین فیلمی در ایران ۲ میلیارد است اما می‌توانم بگویم برای «سلام بمبئی» ۳ تا ۴ برابر هزینه شده است و باز هم هزینه‌هایی دارد.»

او ادامه داد: «ما با ۲۵ نفر به هند رفتیم و در آنجا با حدود ۱۵۰ نفر به عنوان عوامل فیلم مواجه شدیم که در پایان هر شب می امدند و مزدشان را می خواستند. شرایط برایمان کمی سخت شد اما به  هر حال موفق شدیم کار را به نتیجه برسانیم.»

او همچنین در مورد اکران خارجی «سلام بمبئی» گفت: «با کانادا، آمریکا و انگستان قرارداد بستیم با ایتالیا در حال مذاکره هستیم. اکران در کشورهای حاشیه خلیج فارس را یک نفر تقبل کرده و با کشورهای عربی و آفریقایی هم در حال بستن قرارداد هستیم.»

در ادامه محمدپور درباره اکران فیلم در هند گفت: «در هند فیلم‌ها بلافاصله پس از اکران در فضای مجازی منتشر می‌شوند یعنی افرادی هستند که فیلم‌هایی که با بلیت ۱۵ یا ۲۰ روپیه‌ای در سینماها نمایش داده می شوند را یک روز بعد از اکران در ازای دریافت ۷ روپیه در گوشی‌های تلفن همراه افراد کپی می‌کنند. به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم پس از پایان اکران در ایران، فیلم را در هند روی پرده ببریم.»

او همچنین در مورد محتوای فیلم «سلام بمبئی» اظهار کرد: ««سلام بمبئی» فیلمی است که به سینمای ایران نزدیک‌تر از سینمای هند است. قصه یک بچه شیعه ایرانی است که در هند درس می‌خواند و عاشق دختر هندو می‌شود و تاثیراتی که بر روی او می‌گذارد. متاسفانه کشورهای عربی فیلم‌های ایرانی را اکران نمی کنند ولی قرار است این فیلم را به دلیل اینکه محصول مشترک است اکران کنند همچنین برای اولین بار است که یک فیلم ایرانی قرار است در هند اکران شود و با توجه به اینکه «سلام بمبئی» رقص و آواز ندارد و تنها چند کلیپ دارد، نمی‌دانیم در هند مورد استقبال قرار خواهد گرفت یا نه.»

کارگردان «سلام بمبئی» درباره زبان فیلم شرح داد: «۲۰-۲۵ درصد زبان فیلم  و دیالوگ‌های گلزار و بنیامین فارسی و بقیه انگلیسی است. ما ترجیح دادیم فیلم را دوبله نکنیم چون دوبله به کار لطمه می‌زد بنابراین فیلم به زبان اصلی و با زیرنویس فارسی در ایران اکران می‌شود.»در ادامه نوروزبیگی هم توضیح داد که فیلم در سایر کشورها هم مراسم افتتاحیه و فرش قرمز با حضور بازیگران خواهد داشت.

در پایان این مراسم چند کلیپ از فیلم «سلام بمبئی» به نمایش در امد و از پوستر فیلم نیز رونمایی شد.
نظر شما چیه ؟


کد امنیتی *


نظرات شما بعد از تایید در سایت نشان داده می شود.
۱- در دیدگاه های خود از کلمات زشت یا رکیک استفاده نکنید!
۲- لینک و تبلیغ دیگر سایتها (هر لینکی) در دیدگاه ها، حذف میشود.
۳- لطفا در صورت امکان دیدگاهتان را در بخش مربوطه بنویسید.
۴- از گذاشتن مطالب نامربوط شبیه به جوک، طالع بینی و شعر در دیدگاه ها خودداری کنید.
5- سوالات شخصی از نویسنده یا کاربران فقط با رضایت خودشان پاسخ داده می شود.
در صورت رعایت نکردن موارد بالا حق این را داریم که دیدگاهتان را منتشر نکنیم!
دوستانی که با نام کاربری خود وارد سایت شدند نیازی به وارد کردن ایمیل در بخش نظرات ندارند
و باقی دوستان باید ایمیل خود را وارد کنند تا نظرشان ثبت شود.
برای ثبت نام در سایت از این لینک استفاده کنید.