سرنوشت سردرگم خشکسالی و دروغ درحوزه هنری

۹۵/۷/۱۳

تحریم خشکسالى و دروغ توسط حوزه هیچ واکنشى از سوى خانه سینما بدنبال نداشته

reza golzar - khoshksali

موج تازه تحریم فیلم ها توسط حوزه هنری و انفعال مسئولان سینمایی… و همچنان خانه سینما سکوت میکند!

رفتار فراقانونی حوزه هنری در تحریم فیلم ها کم کم دارد عادی میشود. بعد از لانتوری و البته فروشنده حالا نوبت به خشکسالی و دروغ رسیده تا سهمی از سالن های پرتعداد حوزه در شهرستان ها و تهران نداشته باشد. نکته جالب سکوت معنادار خانه سینما در قبال این رفتار است تا این شائبه به وجود بیاید که خانه سینما ترجیح میدهد خودش را وارد این ماجرا نکند. فعلا خبری از بیانیه کانون کارگردانان هم در قبال این رفتار قانون شکنانه نیست. شاید همین انفعال باشد که حوزه هنری را در ادامه این رفتار مصمم تر کرده است.

reza golzar - khoshksali

«خشکسالی و دروغ» تحریم هس!ت، نیست؟

بانی فیلم – گروه سینمای ایران: در حالی که سینما آزادی به عنوان یکی از مهمترین پردیس های متعلق به حوزه هنری از اکران فیلم تازه روی پرده رفته «خشکسالی و دروغ» خودداری کرده است، یک مقام مسئول می گوید این فیلم تحریم نیست!

به گزارش بانی فیلم، اکران فیلم «خشکسالی و دروغ» ساخته پدرام علیزاده که با تمرکز روی بازگشت محمدرضا گلزار پس از چند سال غیبت از هفته گذشته آغاز شد و سینما آزادی نیز به عنوان یکی از سینماهای منتخب، پلاکاردهای تبلیغاتی فیلم را نصب کرد. با این حال طولی نکشید که مسوولان این پردیس از اوایل هفته جاری اقدام به برچیدن تبلیغات این فیلم کردند، دیگر سینماهای حوزه هنری نیز از نمایش این فیلم اجتناب کرده اند. سینما فردوسی «هیهات»، «کربلا جغرافیای یک تاریخ» و «آبنبات چوبی» را روی پرده دارد، سپیده فیلم های «کربلا» و «اروند» را نمایش می دهد. استقلال فیلم «ربوده شده» را نمایش می دهد، سینما بهمن دو فیلم «هیهات» و «ربوده شده» را روی پرده دارد، سینما شاهد هم «هیهات»، «کربلا»، «اروند» و «ربوده شده» را نمایش می دهد و در نهایت سینما پیام هم فیلم «اروند» را روی پرده دارد تا عملاً هیچیک از سینماهای حوزه هنری «خشکسالی و دروغ» را نمایش ندهند. با این حال غلامرضا فرجی سخنگوی شورای صنفی نمایش، تحریم فیلم مذکور توسط حوزه هنری را اخیراً رد کرده و گفته چون سینماهای این نهاد به دلیل اکران «هیهات» و «کربلا» جای خالی برای نمایش فیلم پدرام علیزاده را ندارند!

این در حالی است که علی سرابی یکی از بازیگران این فیلم دیروز در صفحه خود در اینستاگرام نوشت: «نسخه سینمایی «خشکسالی و دروغ» نوشته محمد یعقوبی و کارگردانی پدرام علیزاده از سوی حوزه هنری هم تحریم شد».

البته این شیوه برخورد سلیقه ای حوزه هنری با فیلم ها سالهاست که به همین منوال ادامه دارد. نهادی که بیش از ۹۰ سالن سینما را در سراسر کشور در اختیار دارد.

«خصوصی»، «گشت ارشاد»، «پس کوچه های شمرون»، «خوابم می آد»، «من همسرش هستم»، «من مادر هستم»، «برف روی کاجها»، «بی تابی بیتا»، «پذیرایی ساده»، «پل چوبی» و این اواخر «لانتوری» از جمله فیلم هایی هستند که از سوی حوزه هنری تحریم شدند. گرچه پیش از این و درباره اغلب فیلم های نامبرده قضیه تحریم اغلب به طور روشن اعلام می شد، اما گویا درباره «خشکسالی و دروغ» از موضعگیری رسمی خودداری شده است.
نظر شما چیه ؟


کد امنیتی *


نظرات شما بعد از تایید در سایت نشان داده می شود.
۱- در دیدگاه های خود از کلمات زشت یا رکیک استفاده نکنید!
۲- لینک و تبلیغ دیگر سایتها (هر لینکی) در دیدگاه ها، حذف میشود.
۳- لطفا در صورت امکان دیدگاهتان را در بخش مربوطه بنویسید.
۴- از گذاشتن مطالب نامربوط شبیه به جوک، طالع بینی و شعر در دیدگاه ها خودداری کنید.
5- سوالات شخصی از نویسنده یا کاربران فقط با رضایت خودشان پاسخ داده می شود.
در صورت رعایت نکردن موارد بالا حق این را داریم که دیدگاهتان را منتشر نکنیم!
دوستانی که با نام کاربری خود وارد سایت شدند نیازی به وارد کردن ایمیل در بخش نظرات ندارند
و باقی دوستان باید ایمیل خود را وارد کنند تا نظرشان ثبت شود.
برای ثبت نام در سایت از این لینک استفاده کنید.