ستاره های سینمای ایران در کمپین شهروند سالم

bani film

به گزارش هنرآنلاین به نقل از موسسه آوای هنر سلامت، نیکی کریمی، مهتاب کرامتی، محمدرضا گلزار، سیما تیرانداز، مرضیه برومند، و امیرمحمد زند نیز نسبت به بیلبوردهای سلامت که در سطح شهر تهران در معرض دید عموم قرار گرفته است، واکنش نشان دادند.

بنابر این گزارش، کمپین #شهروند_سالم که یک کارزار تبلیغات محیطی است که به همت موسسه آوای هنر سلامت وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با حمایت شهرداری تهران به راه افتاده است، واکنش‌هایی را در میان اهالی فرهنگ و هنر ایجاد کرده است.

نیکی کریمی در یک یاداشت که آن را در اختیار موسسه آوای هنر سلامت قرار داده است، نسبت به بیلبوردهای سلامت که در سطح شهر تهران اکران می‌شود، واکنش مثبت نشان داد.

او در یادداشت خود چنین عنوان کرده است:

بنام خدا
“برای من که آگاهی و دانستن در زندگی حرف اول را می‌زند، دیدن بیلبوردهایی در ارتباط با اطلاع رسانی موارد پزشکی و شعارهای سلامتی در سطح شهر خوب و زیبایمان تهران، بسیار لذت بخش است…
به نظر می‌آید فکر تازه‌ای پشت این حرکت است…
این اتفاق مژده تحول در نگاهی نو در کمک به سلامتی جامعه‌مان است. باشد که دیگر سازمان‌ها و مدیران نیز به آن اقتدا کنند.”

مرضیه برومند هم در یادداشت خود اینگونه بیان کرده است:
“نخستین بار از دیدن آثار جاودانی هنرمندان نقاش ایران و جهان بر روی بیلبوردهای بزرگراه‌ها و خیابان‌های شهرمان شگفت‌زده شدم. چندی بعد تصاویری از کتاب‌های گوناگون بر روی تابلوهای تبلیغاتی به وجدم آورد. و اینک که شعارهای مربوط به بهداشت و سلامتی را به جای تبلیغ کالاهای مصرفی و لوکس می‌بینم، بسیار شادمانم و احساس آرامش می‌کنم.‌ای کاش این‌گونه حرکت‌های فرهنگی نوآورانه و مؤثر تداوم داشته باشد.”

مهتاب کرامتی بازیگر سینما ایران هم در یادداشتی نوشت: “بسیار خوشحالم که برای اولین بار شاهد این هستم که از بیلبوردهای تبلیغاتی در سطح شهر استفاده بهینه شده است. به دلیل بحرانی که از نظر تغذیه وجود دارد، این جملات که هم کوتاه‌اند و هم اثرگذار، بازتاب مثبتی خواهد داشت، فقط امیدوارم این جریان ادامه‌دار باشد و جملات بیشتری کار شود.”

سیما تیرانداز بازیگر سینما و تئا‌تر ایران درباره کمپین #شهروند_سالم اینگونه واکنش نشان داد: “این کمپین در فضایی که در فقر مطالعاتی به سر می‌برد، برای کسانی که اهل مطالعه هستند یا حتی اهل مطالعه نیستند هم بسیار مفید و پسندیده است، این اقدام شهرداری که در جهت آگاه سازی شهروندان صورت گرفته بسیار ارزشمند و سودمند است. ”

امیرمحمد زند هم در جملات کوتاهی بیان کرد: “اتفاق بسیار خوب و تاثیر‌گذاری است، و آماده هرگونه همکاری جهت تکرار و ادامه‌دار بودن این روند هستم.”

محمدرضا گلزار با گفتار کوتاه خود اینگونه احساس‌اش را نسبت به کمپین #شهروند_سالم ابراز کرد: “این حرکت اتفاق خوبی، تبریک می‌گویم بابت این اتفاق، اولین بار است شاهد چنین اتفاقاتی در سطح شهر هستیم.”

و فاطمه گودرزی بازیگر سینما و تلویزیون ایران نیز درباره این اقدام سراسری در شهر تهران یاد حکایتی افتاده و آن را نقل کرده و گفته است: “پسر بچه‌ای کنار ساحل ستاره‌های دریایی که از آب بیرون مانده بود را جمع‌آوری می‌کرد و به دریا می‌انداخت، اندیشمندی به او گفت: پسرم تو که با این کار نمی‌توانی آن‌ها را از مرگ نجات بدهی، پسرک در پاسخ به او گفت: لااقل همین‌هایی که در دستم هست را نجات می‌دهم.”

گودرزی در ادامه این کمپین را بسیار مفید و عالی ارزیابی کرده و درباره این اقدام گفت: “این کمپین قطعاً عملی است که در جهت رشد فرهنگی شهر مثمر ثمر واقع خواهد شد.”

این بازیگر سینمای ایران پیشنهاد خودش را هم مطرح کرده و گفته: “فقط‌ ای کاش بیشتر در جاهایی انجام شود که مردم رانندگی نمی‌کنند مثل مترو‌ها، پارک‌ها، میادین، پیاده‌رو‌ها و… یا حتی اگر از تصاویر گرافیکی بیشتر استفاده شود تا با یک نگاه پیام منتقل شود، بجای خواندن متن که باعث ایجاد تصادف می‌شود. ولی در کل حرکت بسیار شایسته و پسندیده‌ای است. ”

موسسه آوای هنر سلامت با هدف ارتقای سطح دانش و بینش عمومی در حوزه نظام سلامت با استفاده از بسترهای فرهنگی و هنری کشور و رویکرد ترویج اشاعه فرهنگ و هنر اصیل ایرانی اسلامی و وظایف قانونی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی فعالیت خود را آغاز کرده است.

این موسسه تهیه و تولید سریال‌ها و فیلم‌های تلویزیونی، ویدیویی، انیمیشن، کوتاه، بلند و مستند اعم از داستانی، آموزشی، صنعتی و تاریخی را در دستور کار خود قرار داده است.

مدیر عاملی موسسه آوای هنر سلامت را ابراهیم داروغه‌زاده بر عهده دارد.

علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به وب سایت موسسه آوای هنر سلامت به نشانی www.honarsalamat.com مراجعه نمایند.
2 دیدگاه


  1.    اوا - ۹۴/۱۰/۲۳

    اقای گلزار نقش دامادن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟


نظر شما چیه ؟


کد امنیتی *


نظرات شما بعد از تایید در سایت نشان داده می شود.
۱- در دیدگاه های خود از کلمات زشت یا رکیک استفاده نکنید!
۲- لینک و تبلیغ دیگر سایتها (هر لینکی) در دیدگاه ها، حذف میشود.
۳- لطفا در صورت امکان دیدگاهتان را در بخش مربوطه بنویسید.
۴- از گذاشتن مطالب نامربوط شبیه به جوک، طالع بینی و شعر در دیدگاه ها خودداری کنید.
5- سوالات شخصی از نویسنده یا کاربران فقط با رضایت خودشان پاسخ داده می شود.
در صورت رعایت نکردن موارد بالا حق این را داریم که دیدگاهتان را منتشر نکنیم!
دوستانی که با نام کاربری خود وارد سایت شدند نیازی به وارد کردن ایمیل در بخش نظرات ندارند
و باقی دوستان باید ایمیل خود را وارد کنند تا نظرشان ثبت شود.
برای ثبت نام در سایت از این لینک استفاده کنید.