زمستان گرم سینمای ایران با فیلم‌های تجاری

فروش فیلم‌ها نسبت به بهمن ماه سال گذشته تقریبا دو برابر شده است.

زمستان گرم سینمای ایران با فیلم‌های تجاریبه گزارش خبرنگار حوزه سینما گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ طبق روال سال‌های گذشته، اکران فیلم‌های سینمایی در فصل زمستان به سه بخش قبل،‌ هنگام و بعد از جشنواره فیلم فجر تقسیم می‌شوند. فیلم‌هایی که اندکی قبل از جشنواره در جدول اکران قرار می‌گیرند، به نوعی آخرین فیلم‌هایی هستند که اجازه اکران برای سال جاری را دریافت کرده اند.

 reza golzar – hello mumbai – bilboard

طبیعی است که اکران این فیلم‌ها به زمان جشنواره فیلم فجر نیز کشیده شود. بنابراین این گونه فیلم‌ها همواره تحت تأثیر توجه مخاطبین حرفه‌ای به جشنواره هستند. اما امسال با وجود اکران فیلم «سلام بمبئی» به کارگردانی قربان محمدپور که فیلمی به اصطلاح تجاری است، میزان فروش فیلم‌‌های سینمایی در زمستان امسال افزایش چشمگیری داشته است؛به طوری که این فیلم تا تاریخ هفتم اسفند ماه حدود ۱۳میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان فروش داشته است.
اما میزان فروش در فصل زمستان تنها به اینجا ختم نمی‌شود. فیلم‌های میلیاری نظیر «آس و پاس» به کارگردانی آرش معیریان، «هفت ماهگی» ساخته هاتف علیمردانی، «یتیم خانه ایران» اثر ابوالقاسم طالبی، «نفس» ساخته نرگس آبیار، «جنجال در عروسی» به کارگردانی سید رضا خطیبی و فیلم « چهار اصفهانی در بغداد» ساخته محمدرضا ممتاز، تا تاریخ هفتم اسفندماه در مجموع  فروشی در حدود ۱۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان داشته‌اند. علاوه بر فیلم‌های میلیاردی فیلم‌های «مشکل گیتی»، «دزد و پری»، «خانه‌ای در خیابان چهل و یکم» و «وارونگی» تا تاریخ مذکور توانستند در مجموع به فروشی در حدود ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دست یابند.
در این خصوص، علی سرتیپی رئیس کانون پخش‌کنندگان سینمای ایران، فروش فیلم‌ها در بهمن ماه امسال را براساس فروش مکانیزه ۷ میلیارد و ۵۱۰ میلیون تومان اعلام کرده است به گفته سرتیپی، فروش فیلم‌ها نسبت به بهمن ماه سال گذشته تقریبا دو برابر شده است.
اندکی پس از جشنواره نیز، فیلم «خوب، بد، جلف» به کارگردانی پیمان قاسم‌خانی که رتبه دوم بهترین فیلم از نگاه تماشاگران سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر را به همراه دارد. شروع به اکران نمایانگر این است که این فیلم تا تاریخ هفتم اسفند ماه بیش از ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان فروش داشته است.
بنابراین با احتساب فروش ۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیونی سایر فیلم‌ها، میزان فروش ۲۱ فیلم اکران شده در فصل زمستان تا تاریخ مذکور بیش از ۳۲ میلیارد تومان بوده است.

ویدیو کلیپ جشن بزرگ پخش جهانی ترانه های سلام بمبئی در داکلاب کلوب شهر بمبئی به تاریخ ۹ اسفند
برای دیدن ویدیو روی عکس کلیک کنید

reza golzar - hello mumbai - fan
نظر شما چیه ؟


کد امنیتی *


نظرات شما بعد از تایید در سایت نشان داده می شود.
۱- در دیدگاه های خود از کلمات زشت یا رکیک استفاده نکنید!
۲- لینک و تبلیغ دیگر سایتها (هر لینکی) در دیدگاه ها، حذف میشود.
۳- لطفا در صورت امکان دیدگاهتان را در بخش مربوطه بنویسید.
۴- از گذاشتن مطالب نامربوط شبیه به جوک، طالع بینی و شعر در دیدگاه ها خودداری کنید.
5- سوالات شخصی از نویسنده یا کاربران فقط با رضایت خودشان پاسخ داده می شود.
در صورت رعایت نکردن موارد بالا حق این را داریم که دیدگاهتان را منتشر نکنیم!
دوستانی که با نام کاربری خود وارد سایت شدند نیازی به وارد کردن ایمیل در بخش نظرات ندارند
و باقی دوستان باید ایمیل خود را وارد کنند تا نظرشان ثبت شود.
برای ثبت نام در سایت از این لینک استفاده کنید.