«خشکسالی و دروغ» تحریم نیست، سینماهای حوزه جا ندارند

متن جوابیه پدرام علیزاده افزوده شد
آی سینما: با نزدیک شدن به ماه محرم و هفته دفاع مقدس، سه فیلم «اروند»، «هیهات» و «کربلا جغرافیای یک تاریخ» به عنوان فیلم‌های مناسبتی این ایام در سینماهای کشور به نمایش درآمده‌اند. سخنگوی شورای صنفی نمایش در مورد تعطیلی سینماها در روزهای تاسوعا و عاشورا با توجه به اکران این سه فیلم توضیحاتی را به آی سینما ارائه کرد. غلامرضا فرجی همچنین در مورد فیلم «خشکسالی و دروغ» هم می‌گوید که این فیلم از سوی حوزه هنری تحریم نشده و سینماهای این نهاد به دلیل اکران «هیهات» و «کربلا جغرافیای یک تاریخ» جایی خالی برای نمایش فیلم پدرام علیزاده را ندارند.

در روزهای گذشته بحث تحریم اکران فیلم «خشکسالی و دروغ» در سینماهای حوزه هنری باز هم به یکی از سوژه‌های پرحاشیه سینمای ایران تبدیل شد. غلامرضا فرجی مدیر پخش حوزه هنری بحث تحریم فیلم پدرام علیزاده از سوی این نهاد را رد می‌کند و در این باره به آی سینما می‌گوید:« حوزه هنری هم اکنون مسئولیت پخش دو فیلم «هیهات» و «کربلا جغرافیای یک تاریخ» را به عهده گرفته و برای اکران این دوفیلم در سینماهای خود حساب ویژه‌ای باز کرده است و به همین دلیل و به خاطر پر شدن سانس‌‌های سالن‌های سینمایی حوزه، «خشکسالی و دروغ» نتوانسته در سینماهای این نهاد به نمایش درآید و حوزه هنری قصد تحریم این فیلم را ندارد. با پایان زمان نمایش این دو فیلم، ممکن است فیلم «خشکسالی و دروغ» در سینماهای حوزه هنری هم به نمایش درآیند.»

فرجی در حالی این گفته‌ها را مطرح می‌کند که احمد مختاری مدیر پخش «هدایت فیلم» در گفت‌وگو با آی سینما از تحریم قطعی فیلم «خشکسالی و دروغ» توسط حوزه هنری صحبت به میان می‌آورد و اعلام می‌کند که مدیران سینماهای تحت نظر حوزه هنری، از جمله پردیس سینمایی «آزادی» حاضر به عقد قرار داد با این فیلم نشدند.

اما سه فیلم «اروند»، «هیهات» و «کربلا جغرافیای یک تاریخ» به عنوان فیلم‌های مناسبتی هفته دفاع مقدس و ماه محرم به نمایش درآمدند. به همین دلیل از سخنگوی شورای صنفی نمایش پرسیدیم که با توجه به اکران این سه فیلم، آیا سینماهای کشور در روزهای تاسوعا و عاشورا امکان نمایش این فیلم‌ها را خواهند داشت یا خیر که او در جواب گفت:« تعطیلی‌های رسمی در سینماهای کشور توسط وزارت ارشاد به سینماداران ابلاغ می‌شود و این ارشاد است که تعیین می‌کند که چه فیلم‌هایی در روزهای تعطیلی رسمی می‌تواند نمایش داشته باشند. اگر پخش کنندگان این فیلم‌ها قصد دارند که فیلم‌هایشان در روزهای تاسوعا و عاشورا هم به نمایش درآید، می‌توانند درخواست کتبی خود را به ارشاد ارسال کنند.»

reza-golzar-_-khosksali

متن جوابیه:
نمایش خشکسالی و دروغ سه بار ( دو بار در دولت قبل و یکبار در همین دولت ) به روی صحنه رفت .
کتاب نمایشنامه این اثر به چاپ پنجم رسید .
فیلم تاتر این اثر در تیراژ بالا بارها به بازار آمد .
و همه مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را گرفت .
فیلم سینمایی خشکسالی و دروغ هم پروانه ساخت و هم پروانه نمایش گرفت .
اما چرا فیلم سینمایی خشکسالی و دروغ با این همه مشکل و تحریم رو به رو می شود؟
اول به دلیل مصلحت و به هم خوردن آرامش جشنواره فجر به راحتی ما را حذف کردند .
دوم شش ماه زمان برد تا با جرح و تعدیلهای فراوان فیلم پروانه نمایش گرفت .
سوم بعد از پروانه نمایش و در آستانه اکران مجددا اسیر اصلاحات تازه شد .
و حالا حوزه هنری فیلم را در سالنهای بی شمار خود در سراسر کشور نمایش نمی دهد و ما را تحریم کرده است و وانمود می‌کند که به دلیل نداشتن جا این فیلم را اکران نمی کند !
فیلمی که تمام مسیرهای قانونی را طی نمود و فراتر از قانون هم با آن برخورد شد و هربار گفتند سکوت کنید و ما سکوت کردیم اما تا کی سکوت؟
حالا ما را از سالنهایی که حق مردم و مال مردم است هم محروم کردند و سردر و تبلیغات ما را پاره پاره و ریز ریز می کنند و بر زمین می ریزند و می گویند در این همه سالن برای شما جایی نیست!!!
پروردگارا این سرزمین را از دشمن ، خشکسالی و دروغ نجات بده .
نظر شما چیه ؟


کد امنیتی *


نظرات شما بعد از تایید در سایت نشان داده می شود.
۱- در دیدگاه های خود از کلمات زشت یا رکیک استفاده نکنید!
۲- لینک و تبلیغ دیگر سایتها (هر لینکی) در دیدگاه ها، حذف میشود.
۳- لطفا در صورت امکان دیدگاهتان را در بخش مربوطه بنویسید.
۴- از گذاشتن مطالب نامربوط شبیه به جوک، طالع بینی و شعر در دیدگاه ها خودداری کنید.
5- سوالات شخصی از نویسنده یا کاربران فقط با رضایت خودشان پاسخ داده می شود.
در صورت رعایت نکردن موارد بالا حق این را داریم که دیدگاهتان را منتشر نکنیم!
دوستانی که با نام کاربری خود وارد سایت شدند نیازی به وارد کردن ایمیل در بخش نظرات ندارند
و باقی دوستان باید ایمیل خود را وارد کنند تا نظرشان ثبت شود.
برای ثبت نام در سایت از این لینک استفاده کنید.