«خشکسالی و دروغ» اواسط تابستان اکران می شود/۱۸ دقیقه ممیزی به ۲ دقیقه تقلیل یافت

علیزاده گفت: با فیلم «خشکسالی و دورغ» سلیقه ای برخورد شد و در تعامل با شورای پروانه نمایش اصلاحات فیلم به کمتر از ۲ دقیقه کاهش یافت

پدرام علیزاده کارگردان فیلم سینمایی «خشکسالی و دروغ» در گفت و گو با خبرنگار سینما و تئاتر فارس خبرگزاری فارس درباره امکان نمایش فیلم و ارایه پروانه نمایش به این فیلم گفت: متاسفانه در برهه ای از زمان سلیقه ای با فیلم برخورد شد در شرایطی که کار آقای یعقوبی به همین نام هم دردولت قبل و هم در دولت فعلی اجرا شد،  فیلم تئاتر این نمایش توزیع شد. اما متاسفانه در مقطع جشنواره با فیلم به صورت سلیقه ای برخورد شد اما با تعاملی که با اداره ارزشیابی و نظارت صورت گرفت، مشکل مرتفع شد.

khoshksali va doroogh

وی ادامه داد: به دلیل حساسیتی که برای فیلم ایجاد شده بود فیلم را با تک تک اعضاء دیدیم و اعضاء شورای پروانه نمایش با خود من جلسه داشتند و صحبت کردیم  آن ها هم  اعتماد کردند.

علیزاده درباره اصلاحات فیلم توضیح داد: فیلم هم اینک و بعد از اصلاحات ۹۳ دقیقه است . در ابتدا اصلاحات فیلم خیلی زیاد بود حدود ۴۰ مورد اصلاح بود که تقریبا  ۱۸ دقیقه از فیلم باید اصلاح می شد اما با تعامل با شورا هم اینک تنها کمتر از دو دقیقه از فیلم اصلاح شده که تمام اعضای شورای پروانه نمایش در این فیلم با من همکاری و تعامل خوبی داشتند.

علیزاده درباره قصه فیلم توضیح داد: قصه فیلم طلاق‌های عاطفی است که بین زن و شوهرها اتفاق می افتد و خرده مشکلات زن و شوهری که به مشکلات بزرگتر تبدیل می شود. تاسف می خورم که فیلم در جشنواره نبود و دیده نشد . دوستانی که فیلم را دیدند معتقدند فیلم خوبی شد قطعا از کار اولم بهتر است.

وی درباره استفاده از نمایشنامه و نزدیکی آن به نمایشنامه یعقوبی گفت: نمایشنامه به فیلمنامه تبدیل شد و به  قصه سه شخصیت  جدید اضافه شد فیلم شروع و پایان کاملاً متفاوت با نمایش دارد. محور داستان و اتفاقات تغییر کرده تنها یک سری از صحنه های نمایشنامه در فیلمنامه وجود دارد. شخصیت های اضافه شده به پیشبرد داستان کمک شایانی می کند زیرا نمایش برای مخاطب خاص تئاتری طراحی شده است اما در این فیلم سعی شده به مخاطب عام هم توجه داشته باشیم.

کارگردان فیلم سینمایی «آخرین سرقت» درباره انتخاب نام فیلم گفت: اسمی که برای فیلم انتخاب شده بود «۲۵ اردیبهشت» بود که به پیشنهاد شورای پروانه ساخت اسم فیلم تغییر کرد و به نام «خشکسالی و دروغ» که نام تئاتر هم بود و بارها روی صحنه رفته بود تغییر یافت.

وی درباره اکران فیلم توضیح داد: با توجه به دریافت پروانه نمایش، تلاش می‌کنیم فیلم  اواسط تابستان اکران شود  و پخش آن برعهده  هدایت فیلم است .

 

 
1 دیدگاه


  1. site editor
       site editor - ۹۵/۰۳/۰۶

    خدا رو شکر… ممنون \M/


نظر شما چیه ؟


کد امنیتی *


نظرات شما بعد از تایید در سایت نشان داده می شود.
۱- در دیدگاه های خود از کلمات زشت یا رکیک استفاده نکنید!
۲- لینک و تبلیغ دیگر سایتها (هر لینکی) در دیدگاه ها، حذف میشود.
۳- لطفا در صورت امکان دیدگاهتان را در بخش مربوطه بنویسید.
۴- از گذاشتن مطالب نامربوط شبیه به جوک، طالع بینی و شعر در دیدگاه ها خودداری کنید.
5- سوالات شخصی از نویسنده یا کاربران فقط با رضایت خودشان پاسخ داده می شود.
در صورت رعایت نکردن موارد بالا حق این را داریم که دیدگاهتان را منتشر نکنیم!
دوستانی که با نام کاربری خود وارد سایت شدند نیازی به وارد کردن ایمیل در بخش نظرات ندارند
و باقی دوستان باید ایمیل خود را وارد کنند تا نظرشان ثبت شود.
برای ثبت نام در سایت از این لینک استفاده کنید.