حواشی سریال «عاشقانه» تمامی ندارد دردسرهای عاشقانه

سریال شبکه نمایش خانگی «عاشقانه» به کارگردانی آقای «منوچهرهادی» این روزها بازهم حاشیه ساز شده است.

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، «عاشقانه» سریال پربازیگری است که با توجه به تم داستان و همچنین حضور بازیگران چهره، توانسته مخاطبان زیادی پیدا کند ولی از ابتدای پخش این مجموعه تا به امروز حواشی زیادی حول این سریال بوده است.

اولین حواشی
به گزارش «فردا»، در روزهای ابتدایی توزیع این مجموعه، اصلاح حجاب بازیگران زن، باعث تأخیر در توزیع قسمت سوم شد.
در حالی که تا پیش از این در فیلم‌ها و سریال‌های خارجی شبکه نمایش خانگی اصلاح حجاب بازیگران را می‌دیدیم، این بار یک سریال ایرانی چنین وضعیتی داشت! حتی عکس‌های این سانسور که ناشیانه و سرسری هم انجام شده بود، در فضای مجازی دست به دست شد و این تصاویر به دست بسیاری از کسانی که «عاشقانه» را ندیده بودند یا حتی از توزیع آن در شبکه نمایش خانگی خبر نداشتند، هم رسید.
علاوه بر آن «عاشقانه» از همان روزهای اول با انتقاداتی درباره موضوع هم مواجه بود. بسیاری تولید این سریال را تنها با هدف تجاری می‌دانستند و درباره ترویج سبک زندگی غربی در آن سخن می‌گفتند. بحث‌هایی که در رسانه‌ها دامنه دار شد ولی سازندگان سریال واکنش چندانی به آن نشان ندادند. به هر حال به نظر می‌رسد مجموعه شبکه نمایش خانگی «عاشقانه» از اواخر سال گذشته که در کشور توزیع شده، بیشتر از آن که مخاطبان را به داستان خود جذب کند، با حاشیه‌هایش خبرساز شده است.
تاخیرپس از عید
پس از تعطیلات ایام نوروز، به دلیل تأخیر در پخش قسمت جدید این سریال و همچنین پست اینستاگرامی کارگردان آن، برخی رسانه‌ها از توقف تولید این مجموعه خبر دادند که در همین زمینه «منوچهرهادی» کارگردان عاشقانه به «صبح‌نو» گفت: تولید سریال عاشقانه متوقف نشده است و فقط به دلیل برخی مشکلات معمول مالی انتشارقسمت جدید با تأخیر روبه‌رو شده که ان‌شاءالله به زودی حل خواهد شد. به هرحال برخی اختلافات و مشکلات مالی در پروژه وجود دارد که نیازی به توضیح درباره آن نیست و این مسائل تا دو یا سه روز آینده کاملاً برطرف خواهد شد. دلیل انتشار پست بنده در فضای مجازی هم احترام و پاسخگویی به مطالبات مخاطبان بود که درباره زمان انتشار قسمت جدید سریال سؤال می‌کردند.
تولید آثار نمایشی هم مانند حوزه‌های دیگر مشکلات خاص خود را در بخش مالی دارد، سریالی که با ۱۰میلیارد تومان سرمایه گذاری ساخته می‌شود، طبیعی است که به این مسائل برخورد کند.
وی درباره ادامه روند تولید افزود: ما نهایتاً ۲۵ روز دیگر کار خواهیم داشت. ما تا قسمت۱۵را ضبط کرده‌ایم و از هرقسمت فقط چند سکانس باقی مانده است؛ باز هم تأکید می‌کنم که ما مشکل ‌خاصی نداریم و خداروشکر سرمایه گذاران و تهیه کننده ما بی‌پول نیستند ولی محاسبه گرند و همه چیز حل خواهد شد.

جدایی تهیه کننده از پروژه
آقای مهدی گلستانه تهیه کننده «عاشقانه» در واکنش به حضور یک تهیه کننده جدید در این سریال، این امر را به دلیل درگیری خود در ساخت یک فیلم انتخاباتی و همچنین اکران فیلم «نقطه‌کور» ذکر کرده است.
به گزارش نمایش خانگی، تهیه کننده این سریال طی متنی به جدایی خود از این مجموعه اشاره و گفت:
١.به علت طولانى شدن زمان فیلمبردارى سریال «عاشقانه» و تداخل آن با اکران فیلم سینمایى «نقطه کور» که به عنوان تهیه کننده و کارگردان، صیانت از آن را وظیفه خود می‌پندارم و آغاز تور اکران اروپا و آمریکا فیلم مذکور از سه هفته آینده، با هماهنگى سرمایه گذاران محترم جناب آقاى هومن کبیرى که امین طرفین هم بود برای هماهنگى و به پایان رساندن چند روزه انتهایى سریال در فصل اول، به گروه اضافه شدند.
٢.همزمان، ساخت فیلم انتخاباتى یکى از کاندیداهاى محترم که به بنده سپرده شده بود. آنقدر این ماراتن نفسگیر، طاقت فرساست که «عاشقانه» که فرزند خلف خود می پندارمش را با توجه به زحمات کشیده شده توسط کل گروه و به شخصه منوچهر هادى، به گوشه‌ای رها نکنم و به احترام مخاطب که همواره سرلوحه زندگی‌ام می‌دانم نیمه تمام نماند؛ در نتیجه چه کسى بهتر از امین طرفین.
توقیف «عاشقانه»
به گزارش فارس، با توجه به اختلافات میان تهیه‌کننده پیشین سریال «عاشقانه» و سرمایه‌گذار، باعث شد تا طرفین دعوا به دادگاه فرهنگ و رسانه شکایت ببرند و در نهایت در اردیبهشت ماه۹۶ حکم توقیف سریال از سوی دادگاه برای توزیع سریال ارائه شد.
مدیرعامل موسسه رسانه‌های تصویری گفت: مشکل این بود که  تهیه کننده همزمان هم با شرکت‌های VOD  و هم با یکی از مؤسسات ویدئورسانه قرارداد واگذاری را منعقد کرد. ماهم پس از اطلاع از این امر از طرفین خواستیم در موسسه حاضر شوند. بحث داشتیم و توافق شد سریال هم در VOD  و هم در شرکت نمایش خانگی توزیع بشود. با مراقبت‌های جدی که اعمال کردیم، چهار قسمت سریال هم در VOD و هم در شبکه نمایش خانگی ارائه شد اما متاسفانه با  اختلافی که بین تهیه کننده از یک‌سو و سرمایه گذاران از سوی دیگر، پیش آمد، تهیه‌کننده از پروژه جدا شد و دامنه اختلاف به  مؤسسات ویدئو رسانه و شرکت‌های VOD رسید و قیمت واگذاری این سریال به  VOD را به ناگاه افزایش دادند.

پخش باوجود توقیف
پس از حکم توقیف توسط دادگاه باز هم قسمت جدید عاشقانه منتشر شد و درهمین زمینه رییس ستاد صیانت از محصولات فرهنگی و هنری به فارس گفت: اگر توزیع سریال انجام شده باشد، نافرمانی از حکم دادسرای فرهنگ و رسانه است و این جرم تلقی می‌شود و دادسرا برخورد قانونی انجام خواهد داد و ما در ستاد صیانت انظار و اخطار به دارندگان محتوا و از سوی دیگر، به شرکت‌های پخش انجام دادیم و انجام می‌دهیم و با صحبت‌هایی که با شرکت‌های ویدئو رسانه داشتم، آن‌ها را پرهیز دادم و آنها هم قول دادند در چارچوب مقررات و قوانین اقدام کنند.
آقای مصطفی ابطحی افزود: من مطلع هستم که نظارت در شوراهای سازمان سینمایی با قدرت و قوت صورت می‌گیرد و اصلاحات فراوانی برای این سریال در نظر گرفته شده است. طبیعتاً همان چیزی هم که الان توزیع می‌شود ممکن است مطلوب نباشد و نیست. امیدواریم با مراقبت‌های بیشتر از فرصت فرهنگی ایجاد شده بتوانیم برای اشاعه فرهنگ و سبک زندگی ایرانی اسلامی بهره ببریم و مردم آنچه در پرده سینما و شبکه نمایش خانگی می‌بینند، انعکاس رفتارهای واقعی آن‌ها در صحنه زندگی باشد.
نظر شما چیه ؟


کد امنیتی *


نظرات شما بعد از تایید در سایت نشان داده می شود.
۱- در دیدگاه های خود از کلمات زشت یا رکیک استفاده نکنید!
۲- لینک و تبلیغ دیگر سایتها (هر لینکی) در دیدگاه ها، حذف میشود.
۳- لطفا در صورت امکان دیدگاهتان را در بخش مربوطه بنویسید.
۴- از گذاشتن مطالب نامربوط شبیه به جوک، طالع بینی و شعر در دیدگاه ها خودداری کنید.
5- سوالات شخصی از نویسنده یا کاربران فقط با رضایت خودشان پاسخ داده می شود.
در صورت رعایت نکردن موارد بالا حق این را داریم که دیدگاهتان را منتشر نکنیم!
دوستانی که با نام کاربری خود وارد سایت شدند نیازی به وارد کردن ایمیل در بخش نظرات ندارند
و باقی دوستان باید ایمیل خود را وارد کنند تا نظرشان ثبت شود.
برای ثبت نام در سایت از این لینک استفاده کنید.