حرفهای محمدرضا گلزار، دیا میرزا، دکتر علی ایرانی درباره سینمای هند و سلام بمبئی

چهارشنبه ۱ دی ۱۳۹۵

سوال‌های کافه سینما از دیا میرزا، محمدرضا گلزار، دکتر علی ایرانی درباره سینمای هند و سلام بمبئی

روز چهارشنبه در نشست مطبوعاتی که به مناسبت حضور دیا میرزا بازیگر نقش کریشما در تهران با حضور عوامل فیلم از جمله محمدرضا گلزار؛ دیا میرزا؛ قربان محمد پور، جواد نوروز بیگی؛ دکتر علی ایرانی؛ علی چاهل؛ پخش کننده هندی فیلم در کشور هند و پخش کننده ی بین المللی برگزار شد. دیا میرزا و عوامل به سوال های مطرح شده پاسخ دادند.

reza golzar – ekran hello mumbai – kourosh – dia mirza

به گزارش سرویس سینمای جهان کافه سینما: دیا میرزا متولد نه دسامبر ۱۹۸۱ در شهر حیدرآباد هند است. نام اصلی او دیا هاندریش است. پدر دیا یک مسیحی آلمانی و گرافیست و طراح صنعتی و طراح داخلی اهل شهر مونیخ بود که به هند آمد و با مادر دیا به نام دیپا که یک بنگالی و هندو است ازدواج کرد. دیا می گوید: «با ایران آشنایی داشتم. چون وقتی پدرم در سال های ۱۹۷۰ از آلمان به هند می آمد مدت سه ماه در ایران ساکن بود.» مادر و پدر دیا وقتی او نه ساله بود از هم جدا می شوند. مادر دیا میرزا دوباره با مردی مسلمان از حیدر آباد به نام احمد میرزا ازدواج می کند و دیا میرزا  نام فامیلی پدر خوانده اش را می‌گیرد . او سال‌ها پیش در مسابقات زیبایی دو بار برنده جایزه شد و از سال ۲۰۰۰ عملا به دنیای بازیگری پیوست. دیا میرزا چند سالی است که به اتفاق همسرش کمپانی تولید فیلم دارند، به تهیه فیلم می پردازد و کمتر در دنیای بازیگری فعال است. دیا میرزا یکی از چهره های فعال در زمینه مسائل جامعه و کمک رسانی به اقشار مردم است.

در ادامه مصاحبه با عوامل سلام بمبئی را بخوانید:

سوال از دکتر علی ایرانی: آقای دکتر شما فیزیوتراپیست هستید و پزشک مشهور شاهرخ خان. چطور شد که در انتخاب بازیگران سلام بمبئی همکاری کردید.
-من ایرانی اما متولد هند هستم. دوازده سال دکتر متخصص تیم ملی هند بودم.(احتمالا تیم ملی کریکت.م) با همه بازیگران همکاری داشته ام از جمله شاهرخ خان. وقتی تیم سلام بمبی به هند آمد، برای شروع کار با هنرپیشه ها وارد مذاکره شدیم .

در واقع کمک کردیده به انتخاب بازیگران هندی.
-بله رفتیم و با خانم دیا میرزا مذاکره کردیم.

خانم میرزا شما علاوه بر بازیگری در هند همراه با همسرتان آقای ساهیل سانگال کمپانی تولید فیلم دارید. چرا تصمیم گرفتید تهیه کننده بشوید و کمپانی تاسیس کنید. یکی از فیلم های خیلی خوب این سالها «جاگا جاسوس» با بازی ویدیا بالان را شما تهیه کردید.
-همیشه دوست داشتم حرف های ذهن و دلم را از طریق رسانه خودم بگویم. بنابراین کمپانی تاسیس کردم. من از خانواده ی سینمایی نیستم .یک فرد بیرونی از صنعت به حساب می آیم. شما فیلم را دیدید؟

-بله.
-در حال حاضر روی سه پروژه جدید داریم کار می کنیم.

-امکان دارد نام این سه فیلم را عنوان کنید؟
-خیر چون هنوز قطعی نشده و در خود هند به طور رسمی اعلام نکردیم.

شما با سه خان سینمای هند,شاهرخ ؛عامر و سلمان همکاری داشتید, کدام یک را بیشتر دوست دارید؟
-(می خندد) سوال سختی است.

ما پاسخ شما را به فارسی خواهیم نوشت به انگلیسی ترجمه نخواهیم کرد!
-هر کدام از آنها شخصیت های خاص خودشان را دارند و سخت است که بین‌شان یکی را انتخاب کنم. من یکی از طرفداران دو آتشه‌ی هرسه تای آنها هستم .با تماشای فیلم‌های آنها بزرگ شدم. برای شان احترام خاصی قایلم و هرکدام جایگاه خاصی دارند. من عاشق همه شون ام. وقتی جلوی شان بازی می کنم خودم را نیشگون می‌گیرم تا باور کنم مقابل آنها قرار گرفتم.

آقای گلزار شما همیشه در مقابل تان بازیگران زن ایرانی جضور داشتند؛همکاری با یک بازیگر زن هندی چطور بود؟
-همکاری لذت بخشی بود. چون سینمای هند از ما پیشرفته تر است و من از این همکاری لذت بردم. از هند پیشنهادهایی دارم و احتمالا به هند برمی گردم.

آقای محمد پور شما برای موسیقی فیلم از سونو نیگام یکی از بهترین خواننده های سینمای هند استفاده کردید که جوایز زیادی گرفته مثلا از فیلم فیر ؛استار داست…چطور توانستید با او همکاری کنید.
-آهنگساز فیلم آقای دلشاد شیخ است .او دستیار ای. آر رحمان در فیلم محمد رسول الله بود که به ایران سفر کرد. از او خواستیم تا از دوتا از خوانندگان سرشناس استفاده کنیم که سونو نیگام و آبهیجیت بودند. و با توجه به موازین ما این ترانه ها راساختند.

-اشعار را کی سروده؟
-دلشاد شیخ.

درپایان مصاحبه یکی از همکاران خبرنگار از دیا میرزا خواست برای طرفدارانش در ایران پیامی بفرستد که او جملاتی که به فارسی بلد بود گفت:« پسر خوبی باش!» . « دوستون دارم.»

ارغوان اشتری
کافه سینما
دی ماه ۱۳۹۵
نظر شما چیه ؟


کد امنیتی *


نظرات شما بعد از تایید در سایت نشان داده می شود.
۱- در دیدگاه های خود از کلمات زشت یا رکیک استفاده نکنید!
۲- لینک و تبلیغ دیگر سایتها (هر لینکی) در دیدگاه ها، حذف میشود.
۳- لطفا در صورت امکان دیدگاهتان را در بخش مربوطه بنویسید.
۴- از گذاشتن مطالب نامربوط شبیه به جوک، طالع بینی و شعر در دیدگاه ها خودداری کنید.
5- سوالات شخصی از نویسنده یا کاربران فقط با رضایت خودشان پاسخ داده می شود.
در صورت رعایت نکردن موارد بالا حق این را داریم که دیدگاهتان را منتشر نکنیم!
دوستانی که با نام کاربری خود وارد سایت شدند نیازی به وارد کردن ایمیل در بخش نظرات ندارند
و باقی دوستان باید ایمیل خود را وارد کنند تا نظرشان ثبت شود.
برای ثبت نام در سایت از این لینک استفاده کنید.