جیرانی: فقط از دو فیلم می‌توان انتظار فروش داشت

تنها چهار ماه تا بهمن و شروع جشنواره فیلم فجر باقی مانده است و فیلم‌های بسیاری همچنان در صف کران هستند، از سوی دیگر به نظر می‌رسد فیلم‌های پرفروش سال روی پرده رفته‌اند و گزینه‌های محدودی احتمال دارد در نیمه دوم سال گیشه را تمان بدهند.

 فریدون جیرانی کارگردان و کارشناس سینما با اشاره به این‌که همیشه در پاییز با افت فروش فیلم‌ها مواجه هستیم  در تازه‌ترین گفت‌وگویش پیش‌بینی کرده تا پایان سال تنها دو فیلم «سلام بمبئی» و «خوب بد جلف» پرفروش شوند.

جمعه گذشته بهروز افخمی در برنامه «هفت» اعلام کرد تا رسیدن جشنواره فیلم فجر حدود ۵۰ فیلم اکران نشده برای امسال روی دست سینمایی‌ها باقی مانده است که بسیاری از آن‌ها ممکن است فرصت اکران پیدا نکنند. او همچنین به افت فروش پاییز اشاره کرد و نتیجه گرفت فروش نیمه دوم سال به اندازه شش ماه اول موفقیت‌آمیز نخواهد بود.از سوی دیگر فریدون جیرانی کارشناس سینما و مجری سابق «هفت» نیز به تازگی در این‌باره با روزنامه وطن امروز صحبت کرده است. از نظر او فصل پاییز هیچ‌وقت با فروش بالای فیلم‌های سینمایی همراه نبوده و اغلب فیلم‌های پرفروش سینما نیز در نوروز و تابستان اکران می‌شوند. به گفته او مسئله دیگر ماه‌های محرم و صفر است که باعث می‌شود مردم متدین کمتر به سینما بروند و این‌ اتفاق نیز بی‌سابقه نیست.

در شش ماه دوم از دو فیلم دیگر می‌توان انتظار فروش داشت

در جالب‌ترین بخش این گفت‌وگو، این فیلمساز و کارشناس سینما درباره احتمال فروش در نیمه دوم سال اظهار نظر کرده است. به عقیده جیرانی در مدت باقی‌مانده از دو فیلم دیگر می‌توان انتظار فروش داشت: «پیش‌بینی درست وضعیت سینمای ایران دشوار است اما به نظرم اگر توزیع مناسبی برای اکران فیلم‌ها در نظر گرفته شود و برخی فیلم‌های پرفروش را برای نیمه دوم سال در نظر بگیرند، بهتر است. به نظرم تنها فیلم‌های «سلام بمبئی» و «خوب بد جلف» در ماه‌های آینده انتظار بالای فروش را دارند و باید دید چه فیلم‌های دیگری در راه است که می‌توانند فروش بالایی داشته باشند.»

 
نظر شما چیه ؟


کد امنیتی *


نظرات شما بعد از تایید در سایت نشان داده می شود.
۱- در دیدگاه های خود از کلمات زشت یا رکیک استفاده نکنید!
۲- لینک و تبلیغ دیگر سایتها (هر لینکی) در دیدگاه ها، حذف میشود.
۳- لطفا در صورت امکان دیدگاهتان را در بخش مربوطه بنویسید.
۴- از گذاشتن مطالب نامربوط شبیه به جوک، طالع بینی و شعر در دیدگاه ها خودداری کنید.
5- سوالات شخصی از نویسنده یا کاربران فقط با رضایت خودشان پاسخ داده می شود.
در صورت رعایت نکردن موارد بالا حق این را داریم که دیدگاهتان را منتشر نکنیم!
دوستانی که با نام کاربری خود وارد سایت شدند نیازی به وارد کردن ایمیل در بخش نظرات ندارند
و باقی دوستان باید ایمیل خود را وارد کنند تا نظرشان ثبت شود.
برای ثبت نام در سایت از این لینک استفاده کنید.