تکذیب پخش “مادرقلب اتمی” در بخش سانسور سینمای ایران در دانشگاه تورنتو


? در پی خبر قبل دانشگاه تورنتو تکذیب کرد! برنامه‌ای برای «سانسور سینمای ایران» نداریم.

این روزها بازار پخش فیلمهای ایرانی در کانادا داغ است و اکثر فیلمهای مطرح ایرانی در شهرهای مختلف و بزرگ کانادایی بصورت همزمان با ایران پخش می شوند.

به گزارش سینماسینما، “مادر قلب اتمی” یکی از فیلمهایی است که بصورت همزمان در سه شهر ونکوور، تورنتو و مونترال در حال پخش شدن است.

در وب سایت های فارسی دیروز خبری منتشر شد مبتنی بر پخش “مادر قلب اتمی”  و “مهمونی کامی” در قالب برگزاری گردهمایی در تاریخ ۴ و ۶ تیر در در  دانشگاه تورنتو با عنوان سانسور در سینمای ایران . نویسنده مطلب فوق ادعا کرده بود که شرکت در این برنامه ممکن است باعث دردسر در جهت گرفتن مجوز برای پخش کننده فیلم مادر قلب اتمی  شود.

در تماسی که با دانشگاه تورنتو گرفته شد مشخص شد که اساتید این دانشگاه از برگزاری چنین گردهمایی در این تاریخها کاملا بی خبر هستند. به گفته این اساتید،  هیچ برنامه ای در دانشگاه تورنتو برای تاریخ ۴ تیر در نظر گرفته نشده و فقط قرار است که در تاریخ ۶ تیرماه دو فیلم فوق در قالبی “کاملا اکادمیک ” و نه “سیاسی” در دانشگاه تورنتو برای دانشجویان به نمایش گذاشته شوند.

به گفته این اساتید، محوریت بحت پیرامون ارزشهای هنری این دو فیلم است و ارتباطی با سانسور و موارد دیگر مطرح شده در رسانه های ایرانی  را ندارد. به گفته این اساتید فیلمهایی که در این دانشگاه پخش می شوند بوسیله سایت ها و  صفحات مختلف فیسبوکی تبلیغ می شوند و کنترلی از طرف انها بر روی موادی که برای تبلیغ استفاده می شود وجود ندارد و تنها کانال رسمی برای خبررسانی دقیق خود  دانشگاه تورنتو است.

شایان ذکر است که در سالهای اخیر فیلمهای مختلف ایرانی در دانشگاههای تورنتویی به نمایش گذاشته شده اند. نمایشات فوق معمولا با حمایت داوطلبانه دانشجویان برگزار می شود.

در این نشست های دانشگاهی تا کنون سینماگران مختلف ایرانی همانند رضا میرکریمی، محمد شیروانی، حامد بهداد، فاطمه معتمد اریا، امیر نادری و امیر پروین حسینی شرکت داشته اند.

منبع: سینماسینما?
نظر شما چیه ؟


کد امنیتی *


نظرات شما بعد از تایید در سایت نشان داده می شود.
۱- در دیدگاه های خود از کلمات زشت یا رکیک استفاده نکنید!
۲- لینک و تبلیغ دیگر سایتها (هر لینکی) در دیدگاه ها، حذف میشود.
۳- لطفا در صورت امکان دیدگاهتان را در بخش مربوطه بنویسید.
۴- از گذاشتن مطالب نامربوط شبیه به جوک، طالع بینی و شعر در دیدگاه ها خودداری کنید.
5- سوالات شخصی از نویسنده یا کاربران فقط با رضایت خودشان پاسخ داده می شود.
در صورت رعایت نکردن موارد بالا حق این را داریم که دیدگاهتان را منتشر نکنیم!
دوستانی که با نام کاربری خود وارد سایت شدند نیازی به وارد کردن ایمیل در بخش نظرات ندارند
و باقی دوستان باید ایمیل خود را وارد کنند تا نظرشان ثبت شود.
برای ثبت نام در سایت از این لینک استفاده کنید.