تمدید اکران دو هفته‌ای “خشکسالی و دروغ”

با پایان جلسه هفتگی شورای صنفی نمایش، سخنگوی این شورا اعلام کرد که فیلم «خشکسالی و دروغ»، به دلیل تحریم در سینماهای حوزه هنری، دو هفته بیشتر می‌تواند اکران شود.

reza golzar – khoshksali – charsoo

غلامرضا موسوی تهیه کننده این فیلم به آی سینما می‌گوید که این اقدام نشان دهنده حمایت و موضع شورای صنفی نمایش نسبت به اقدامات غلط حوزه هنری از جمله تحریم فیلم‌های سینمایی است.

تحریم فیلم‌های سینمایی از سوی حوزه هنری یکی از حاشیه هایی است که چندسالی است سینمای ایران درگیر آن شده است. مدیران این نهاد وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی، هر زمان که موضوع یک فیلم سینمایی برخلاف نظر آنها باشد، فیلم مذکور را از نمایش در سینماهای خود که بالغ بر یک سوم سینماهای کشور است، محروم می‌کنند. این تحریم باعث شده بسیاری از فیلم‌های سینمایی به لحاظ فروش و دیده شدن توسط طیف وسیع‌تری از مخاطبان لطمات بسیاری متحمل شوند، چرا که در بسیاری از شهرستان‌ها، یک سالن سینمایی بیشتر وجود ندارد که آن هم متعلق به حوزه هنری است.

از آخرین فیلم‌های به نمایش درآمده در سینمای ایران که با تحریم حوزه هنری روبرو شد، می‌توان به «خشکسالی و دروغ» ساخته پدرام علیزاده اشاره کرد. این فیلم که علاوه بر حوزه هنری با بی مهری مدیران سیما در پخش تیزرهای تبلیغاتی هم مواجه شده است، از هفتم آبان ماه در سینماهای کشور به نمایش درآمد.

قرار بود نمایش این فیلم با گذشت ده هفته از آغاز اکرانش چهارشنبه هفته جاری به پایان برسد، اما سخنگوی شورای صنفی نمایش روز گذشته اعلام کرد به دلیل تحریم این فیلم از سوی حوزه هنری، «خشکسالی و دروغ» می‌تواند دو هفته دیگر به نمایش خود در سینماهای کشور ادامه دهد.

اما ممکن است این سوال برای بسیاری از علاقمندان به سینما وجود آید که آیا تمدید دو هفته‌ای می‌تواند از نظر مالی، ضررهایی را که حوزه هنری به فیلم‌های سینمایی وارد کرده است را جبران کند و یا خیر؟ برای پاسخ به این پرسش به سراغ غلامرضا موسوی تهیه کننده «خشکسالی و دروغ» رفتیم. او که در ابتدا اعلام می‌کند که تمدید اکران دو هفته‌ای پیش از این برای «لانتوری» دیگر فیلم تحریمی حوزه هنری هم رخ داده بود، در پاسخ به پرسش فوق به آی سینما می‌گوید:« به هر حال بحث اکران دو هفته‌ای، برای حمایت از فیلم‌هایی است که مورد تبعیض‌ حوزه هنری قرار گرفتند و شورای صنفی نمایش هم برای حمایت از فیلم‌های تحریمی، این تصمیم‌ها را اتخاذ کرده است.»

موسوی درباره این‌که آیا این دو هفته می تواند بازگشت مالی به دنبال داشته باشد گفت:« به هر حال به نظر من،‌ اگر این اتفاق از نظر مالی هم خیلی سود آوری نداشته باشد، می‌تواند از نظر ارتباطی نشان دهنده موضع شورای صنفی نمایش نسبت به اقدامات غلط حوزه هنری باشد.»
نظر شما چیه ؟


کد امنیتی *


نظرات شما بعد از تایید در سایت نشان داده می شود.
۱- در دیدگاه های خود از کلمات زشت یا رکیک استفاده نکنید!
۲- لینک و تبلیغ دیگر سایتها (هر لینکی) در دیدگاه ها، حذف میشود.
۳- لطفا در صورت امکان دیدگاهتان را در بخش مربوطه بنویسید.
۴- از گذاشتن مطالب نامربوط شبیه به جوک، طالع بینی و شعر در دیدگاه ها خودداری کنید.
5- سوالات شخصی از نویسنده یا کاربران فقط با رضایت خودشان پاسخ داده می شود.
در صورت رعایت نکردن موارد بالا حق این را داریم که دیدگاهتان را منتشر نکنیم!
دوستانی که با نام کاربری خود وارد سایت شدند نیازی به وارد کردن ایمیل در بخش نظرات ندارند
و باقی دوستان باید ایمیل خود را وارد کنند تا نظرشان ثبت شود.
برای ثبت نام در سایت از این لینک استفاده کنید.