بیانیه شورای عالی تهیه کنندگان سینما در خصوص تحریم فیلم مادر قلب اتمی

۹۶/۳/۲۴

بیانیه شورای عالی تهیه کنندگان سینما در خصوص تحریم فیلم «مادر قلب اتمی» توسط حوزه ی هنری: شورای صنفی تعدادی از سالن های حوزه هنری را از نمایش فیلم محروم کند

پس از قطعی شدن تحریم فیلم سینمایی «مادر قلب اتمی» از سوی حوزه هنری که با اعتراض امیر سیدزاده تهیه کننده این فیلم هم همراه شد، شورای عالی تهیه کنندگان با انتشار بیانیه ای به تحریم این فیلم سینمایی توسط حوزه هنری به شدت اعتراض کرد. در این بیانیه آمده است که شورای عالی تهیه کنندگان در قبال ناهنجاری های فرهنگی طبق فرمان رهبری «آتش به اختیار» است و خود را مکلف به اعتراض شدید در مورد تصمیمات مدیران این نهاد می داند.

با اکران فیلم «مادر قلب اتمی» از دهم خرداد ماه، حوزه هنری از نمایش این فیلم در سینماهای وابسته به خود سرباز زد. در آغاز اکران این فیلم سینمایی امیر سیدزاده، تهیه کننده «مادر قلب اتمی» به آی سینما گفت که هنوز حوزه هنری به طور رسمی اعلام نکرده که فیلم علی احمدزاده با تحریم این نهاد فرهنگی مواجه شده است.

پس از انتشار صحبت های امیر سیدزاده، علی احمدزاده کارگردان «مادر قلب اتمی» هم با نگارش یادداشتی اعلام کرد که همچنان به نمایش فیلمش در سینماهای حوزه هنری امیدوار است. اما با گذشته نزدیک به دو هفته از اکران «مادر قلب اتمی» سینماهای وابسته به حوزه هنری همچنان این فیلم را نمایش نمی‌دهند.

شورای عالی تهیه کنندگان که در سال های گذشته هم نسبت به تحریم فیلم های سینمایی از سوی حوزه هنری موضع منفی می گرفت، امروز با انتشار بیانیه ای اعتراض شدید خود را نسبت به تحریم «مادر قلب اتمی» از سوی این نهاد فرهنگی اعلام کرد.

در این بیانیه شورای عالی تهیه کنندگان در مورد تحریم «مادر قلب اتمی» آمده است: «بر اساس اظهارات تهیه کننده و کارگردان فیلم سینمایی «مادر قلب اتمی» و شواهد موجود، بار دیگر «حوزه هنری» دست به تحریم یکی دیگر از فیلمهای سینمایی ایران زده است. فیلم سینمایی «مادر قلب اتمی» که بر اساس موازین قانونی، ذیل پرچم جمهوری اسلامی ساخته شده و دارای برگه های معتبر پروانه‌ ساخت و پروانه نمایش از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، به صورت نا متعارف دچار سانسور غیر رسمی و سلیقه ای حوزه‌ی هنری شده و عملا از سالنهای بیشمار این نهاد که میبایست در زمینه قانون گرایی سرمشق سایر نهادها باشد، محروم شده است.»

این صنف سینمایی در ادامه می نویسد با توجه به فرمان رهبری، اعتراض شدید خود را نسبت به عملکرد مدیران حوزه هنری در تحریم فیلم های سینمایی اعلام می کند: «در این باره شورای عالی تهیه کنندگان سینمای ایران، که در برگیرنده تمام اصناف تهیه کنندگی سینماست، در لبیک به فرمان مقام معظم رهبری که آحاد ملت را در قبال ناهنجاری های فرهنگی مکلف به «آتش به اختیار» فرموده‌اند، اعتراض شدید خود را به این نهاد اعلام میدارد.»

شورای عالی تهیه کنندگان همچنین از شورای صنفی نمایش درخواست می کنند که برخی از سالن های حوزه هنری را از نمایش فیلم های سینمایی محروم کند تا مدیران حوزه هم طعم تلخ محرومیت از اکران فیلم های سینمایی را بچشند: «در مقابل چنین رویه ای از شورای صنفی نمایش مصرانه خواهان است تا دست کم به طور نمادین تعدادی از سالنهای نمایش حوزه هنری را تا زمان اصلاح رفتار آن نهاد، کلا از سینمای ایران محروم کند تا لااقل مدیران حوزه هنری طعم تلخ محرومیت را برای زمانی کوتاه بچشند. همچنین این شورا از علاقمندان و تماشاگران سینمای ایران می خواهد تا در جبران تحریم این فیلم، در سالنهای دیگر به استقبال آن بروند تا ثابت شود سانسور نامتعارف و سلیقه ای خللی در جریان آزاد سینمای شریف ایران ایجاد نمی کند.»
نظر شما چیه ؟


کد امنیتی *


نظرات شما بعد از تایید در سایت نشان داده می شود.
۱- در دیدگاه های خود از کلمات زشت یا رکیک استفاده نکنید!
۲- لینک و تبلیغ دیگر سایتها (هر لینکی) در دیدگاه ها، حذف میشود.
۳- لطفا در صورت امکان دیدگاهتان را در بخش مربوطه بنویسید.
۴- از گذاشتن مطالب نامربوط شبیه به جوک، طالع بینی و شعر در دیدگاه ها خودداری کنید.
5- سوالات شخصی از نویسنده یا کاربران فقط با رضایت خودشان پاسخ داده می شود.
در صورت رعایت نکردن موارد بالا حق این را داریم که دیدگاهتان را منتشر نکنیم!
دوستانی که با نام کاربری خود وارد سایت شدند نیازی به وارد کردن ایمیل در بخش نظرات ندارند
و باقی دوستان باید ایمیل خود را وارد کنند تا نظرشان ثبت شود.
برای ثبت نام در سایت از این لینک استفاده کنید.