بخش عمده سالن‌ها در اختیار یک فیلم هندی تمام‌عیار!+ آمار فروش

در کنار «سلام بمبئی» قربان محمدپور که آمده است بلکه آمارهای فروش را جابجا کند «فروشنده» اصغر فرهادی همچنان به اکران تک سانس خود ادامه می دهد و بعد از نزدیک به صد روز نمایش به فروش ۱۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیونی رسیده است.(صرفا برای انعکاس خبر)

به گزارش شلمچه نیوز، اینکه چطور یک فیلم هندی پر از آواز و البته شامل یک سکانس ده دقیقه ای حرکات موزون(!!) به نام «سلام بمبئی» توانسته مجوز نمایش اداره نظارت را به دست آورد به کنار اینکه این فیلم چطور توانسته از همان روز ابتدایی اکرانش بیشتر از ۵۰ سالن سینمای فعال در اختیار داشته باشد و بعد از گذشت یک هفته این تعداد سالن را به بالای ۱۲۰ برساند، جای تعجب دارد! در شرایطی که برخی فیلمهای روی پرده مانند «یتیم خانه ایران» بعد از گذشت بیشتر از یک ماه از اکران هم تعداد سالنهایشان بیشتر از ۳۰ سالن نمی شود اینکه یک فیلم هندی تمام عیار بخش عمده سالنهای فعال کشور را در اختیار داشته باشد جای سوال دارد.

طبیعی است که این تسهیلات در تخصیص سالن سبب ساز آن شود که «سلام بمبئی» بتواند در فقط یک هفته رقم فروش اش را به ۲ میلیارد و نیم برساند.

در کنار «سلام بمبئی» قربان محمدپور که آمده است بلکه آمارهای فروش را جابجا کند «فروشنده» اصغر فرهادی همچنان به اکران تک سانس خود ادامه می دهد و بعد از نزدیک به صد روز نمایش به فروش ۱۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیونی رسیده است.

*«آس و پاس» و «مشکل گیتی» به دنبال «سلام بمبئی»

کمدی-فانتزی «آس و پاس» آرش معیریان و کمدی-اینترنتی «مشکل گیتی» ساخته بهرام کاظمی دو فیلم دیگر روی پرده هستند که به مانند «سلام بمبئی» از اله‌مان های تجاری برای جلب مخاطب استفاده کرده اند. در میان این دو فیلم «آس و پاس» به واسطه تعداد بالای سالنهایش که به ۱۰۰ سالن رسیده توانسته در مدت هفت هفته ای که از اکرانش گذشته رقم فروش خود را به ۳ میلیارد تومان برساند.

«مشکل گیتی» اما به دلیل کم بودن تعداد سالنهایش که حدود ۲۰ سالن است در دو هفته ای که روی پرده است فروشی بالغ بر ۲۵۰ میلیون تومان داشته که رقمی متوسط به شمار می رود.

«خشکسالی و دروغ» پدرام علیزاده که فقط ۲۰ سالن دارد بعد از ده هفته نمایش به ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان فروش رسیده است و به نظر می رسد در نهایت هم اکرانش با رقمی بالغ بر ۳ میلیارد تومان به پایان برسد.

درام تاریخی-سیاسی «سیانور» بهروز شعیبی با دارا بودن بیشتر از ۴۰ سینما و البته تبلیغات محیطی مناسب، بعد از ۷ هفته اکران تقریبا هم اندازه «خشکسالی…» فروش داشته است.

فیلم عاشقانه «نیمه شب اتفاق افتاد» تینا پاکروان بعد از هفت هفت نمایش فروش خود را از مرز یک میلیارد و نیم گذرانده است. فیلم جوانانه «متولد۶۵» مجید توکلی بعد از شش هفته کمی بیش از یک میلیارد تومان فروش داشته است.

ردیف

نام فیلم

فروش کل(تومان)

مدت اکران(روز)

۱

فروشنده

۱۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون

۱۰۰

۲

آس و پاس

۳میلیارد و ۸۰ میلیون

۵۱

۳

خشکسالی و دروغ

۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون

۷۲

۴

سیانور

۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون

۵۱

۵

سلام بمبئی

۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون

۸

۵

نیمه شب اتفاق افتاد

۱ میلیارد و ۵۱۰ میلیون

۵۱

۶

متولد ۶۵

۱ میلیارد و ۸۰ میلیون

۴۴

۷

نفس

۹۳۰ میلیون

۳۰

۸

یتیم خانه ایران

۹۲۰ میلیون

۴۴

۹

مشکل گیتی

۲۵۰ میلیون

۱۶

۱۰

لاک قرمز

۱۲۵ میلیون

۸

۱۱

جنجال در عروسی

۷۵ میلیون

۸

۱۲

فرار از اردو

۷۴ میلیون

۳۰

۱۳

شرفناز

۷۵۰ هزار تومان

۸

 
نظر شما چیه ؟


کد امنیتی *


نظرات شما بعد از تایید در سایت نشان داده می شود.
۱- در دیدگاه های خود از کلمات زشت یا رکیک استفاده نکنید!
۲- لینک و تبلیغ دیگر سایتها (هر لینکی) در دیدگاه ها، حذف میشود.
۳- لطفا در صورت امکان دیدگاهتان را در بخش مربوطه بنویسید.
۴- از گذاشتن مطالب نامربوط شبیه به جوک، طالع بینی و شعر در دیدگاه ها خودداری کنید.
5- سوالات شخصی از نویسنده یا کاربران فقط با رضایت خودشان پاسخ داده می شود.
در صورت رعایت نکردن موارد بالا حق این را داریم که دیدگاهتان را منتشر نکنیم!
دوستانی که با نام کاربری خود وارد سایت شدند نیازی به وارد کردن ایمیل در بخش نظرات ندارند
و باقی دوستان باید ایمیل خود را وارد کنند تا نظرشان ثبت شود.
برای ثبت نام در سایت از این لینک استفاده کنید.