بازیگران هندی به سینمای ایران رونق می‌دهند/آغاز اکران سلام بمبئی از ۱۱ آذر

کارگردان و تهیه‌کننده فیلم سلام بمبئی در غرفه ایلنا؛

بازیگران هندی به سینمای ایران رونق می‌دهند/آغاز اکران سلام بمبئی از ۱۱ آذر

reza golzar - hello mumbai - poster

به علت اینکه این فیلم در فضای غیرایرانی ساخته شده و باتوجه به حضور سوپراستارهای ایرانی در کنار بازیگران هندی و قصه جذابی که فیلم دارد و تبلیغات خوبی که از این فیلم در یکسال گذشته شده؛ مورد اقبال عمومی واقع می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ جواد نوروزبیگی (تهیه‌کننده) و قربان محمدپور (کارگردان فیلم سلام بمبئی) با حضور در غرفه خبرگزاری ایلنا در بیست و دومین نمایشگاه بین المللی مطبوعات؛ از زمان اکران و مشکلات ساخت این فیلم گفتند.

نوروزبیگی با اشاره به اکران فیلم سلام بمبئی گفت: در ابتدا قرار بود این فیلم در عید فطر اکران شود که متاسفانه به دلیل برخی مسائل این امر اتفاق نیفتاد و پس از کش و قوس‌های فراوان بالاخره تصمیم گرفته شد یازدهم آذرماه یعنی ابتدای ماه ربیع‌الاول این فیلم برای نمایش عمومی اکران شود.

او با بیان اینکه طبق برنامه‌ریزی انجام شده پوشش بالای سینما برای این فیلم اختصاص داده شده؛ افزود: امیدواریم بتوانیم اکران خوبی را داشته باشیم.

تهیه‌کننده فیلم سلام بمبئی ادامه داد: سازمان سینمایی پیشنهاد داده بود این فیلم در عید نوروز سال آینده به نمایش درآید اما با بررسی‌هایی که انجام دادیم؛ تصمیم گرفتیم در آذرماه اکران داشته باشیم چراکه تا عید فیلم روی پرده است و مدت زمان طولانی برای نمایش اثر خواهیم داشت. البته فیلم در عید نوروز نیز در شهرستان‌ها می‌شود البته همه این موارد بستگی به فروش فیلم دارد.

نوروزبیگی درباره تغییرات فیلم سلام بمبئی در اکران نسخه ایرانی و تفاوت آن با نسخه هندی گفت: درحال حاضر هر دو نسخه از نظر زمانی یکی است اما از لحاظ تصویری نسخه هندی با نسخه ایرانی چند پلان متفاوت دارد.

کارگردان سلام بمبئی نیز درباره کار با گروه هندی گفت: تیم ما کاملا حرفه‌ای بود و وجود آقای نوروزبیگی نیز دلگرمی برای ما بود. از طرفی سینمای بالیوود نیز دارای نظم خاصی است که متاسفانه در سینمای ایران نیست همه این موارد باعث شد فیلمبرداری در موعد مشخص به پایان برسد و تجربه بسیار خوبی برای ما بود.

او در پاسخ به این سوال که آیا کار با عوامل و بازیگران خارجی مشکلاتی را برای گروه ایجاد می‌کند یا نه؛ گفت: برای اینکه با مشکلی مواجه نشویم تیم اصلی مانند مدیر فیلمبرداری، صدابرداری و … را از اعضای ایرانی انتخاب کردیم تا مشکلی مواجه نشویم چراکه وقتی تیم اصلی ایرانی باشند ما فیلم را به شیوه خودمان پیش می‌بریم.

کارگردان سلام بمبئی درباره استقبال مردم از این فیلم گفت: معتقدم به علت اینکه این فیلم در فضای غیرایرانی ساخته شده و باتوجه به حضور سوپراستارهای ایرانی در کنار بازیگران هندی و قصه جذابی که فیلم دارد و تبلیغات خوبی که از این فیلم در یکسال گذشته شده؛ مورد اقبال عمومی واقع می‌شود.

نوروزبیگی درباره بودجه این فیلم نیز گفت: این اولین کار مشترک ما در خارج از کشور بود از همین رو پیش‌بینی‌های ما کمی تغییر کرد اما توانستیم فیلم را به سلامت تولید کنید البته در نقل و انتقال مالی مشکلاتی بود چراکه ریال باید به دلار تبدیل می‌شد و در شرایط تحریم بسیار سخت بود و ما مجبور بودیم مقدار زیادی پول را به صورت نقدی همراه خود ببریم که این نگرانی‌ها و مشکلات خاص خود را داشت و به سختی مبالغ جابجا می‌شد. از طرفی دستمزدهای بازیگران هندی باید به صورت چک‌های بانکی پرداخت می‌شد اما خوشبختانه توانستیم این مشکلات را حل کنیم و به سرانجام برسانیم.


۱۹ آبان ۱۳۹۵ November 9, 2016

جواد نوروزبیگی در گفت‌وگو با فیلم‌نت نیوز:

جواد نوروزبیگی تهیه‌کننده فیلم «سلام بمبئی» که از ۱۱ آذرماه روی پرده‌ی سینماها خواهد رفت،درباره‌ی ساخت قسمت دوم فیلم و تفاوت‌های نسخه‌ی ایرانی و هندی «سلام بمبئی» توضیح داد.

جواد نوروزبیگی تهیه‌کننده فیلم «سلام بمبئی» در گفت‌وگو با خبرنگار فیلم‌نت نیوز درباره تجربه‌ی فیلمسازی در خارج از کشور گفت: «من پیش از این هم در فرانسه دو فیلم «بید مجنون» به کارگردانی مجید مجیدی و «راز آفرینش» ساخته‌ی قاسم جعفری را کار کرده بودم. همچنین در ترکیه هم مدتی دفتر فیلمسازی داشتم، اما همه‌ی آن فیلم‌ها به لحاظ لوکیشن در خارج از ایران ساخته شد و به این صورت که کار مشترکی با یک کمپانی خارجی باشد و بازیگر و عوامل مشترک داشته باشد، نبود.»

او ادامه داد: «فیلم «سلام بمبئی» از ابتدای کار یعنی از مرحله‌ی نگارش تا پایان به صورت مشترک میان دو کشور جلو رفته است و به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده که در هر دو کشور اکران و نظر هر دو کشور تامین شود. به همین دلیل این فیلم به عنوان اولین کار مشترک، کمی سختی داشت. قدری از مسیر برنامه‌ریزی‌هایی که کرده بودیم به ویژه از لحاظ مالی و زمانی خارج شدیم اما در نهایت موفق شدیم که فیلم را به پایان برسانیم.»

نوروزبیگی در پاسخ به این پرسش که پیش‌بینی‌تان در زمینه‌ی میزان فروش و استقبال از فیلم چگونه است، گفت: «بازتاب‌هایی که تاکنون از مردم دریافت کرده‌ایم خبر از استقبال خوب می‌دهد و من امیدوارم این اتفاق بیفتد. البته سینما قابل پیش‌بینی نیست  و گاهی می‌بینیم که یک فیلم خوب فروش مناسبی ندارد در حالی که یک فیلم بد فروش خیلی خوبی دارد. ما خود به خود شرایط بدی برای اکران داریم اما سعی می‌کنیم از حداقل شرایط به خوبی بهره‌برداری کنیم.»

نوروزبیگی که این روزها فیلم «جاودانگی» به تهیه‌کنندگی او در سینماهای هنر و تجربه در حال اکران است، درباره‌ی برنامه‌های تبلیغاتی‌اش برای فیلم «سلام بمبئی» گفت: «برای پخش تیزرهایمان از سازمان صدا و سیما درخواست همکاری داشته‌ایم. از رسانه‌ها و سایت‌های خبری تقاضای همکاری کرده‌ایم تا با ایجاد موج‌های خبری در کنار ما باشند، با برخی از تلویزیون‌های اینترنتی هم صحبت‌هایی کرده‌ایم تا در بحث تبلیغات ما را همراهی کنند. درباره‌‌ی یبیلبوردهای شهری هنوز به نتیجه قطعی نرسیده‌ایم و ممکن است بیلبورد نداشته باشیم.»

تهیه‌کننده «سلام بمبئی» درباره‌ی ساخت قسمت دوم این فیلم سینمایی گفت: «باید «سلام بمبئی» اکران شود و بازتاب‌ها و میزان فروش را بسنجیم تا بعد بتوانیم به ساخت قسمت دوم فکر کنیم. هر چه نتیجه‌ی اکران قسمت اول خوب باشد فعالیت مشترک ما با کشورهای دیگر بیشتر خواهد شد؛ نه صرفا برای یک فیلم و قسمت دوم «سلام بمبئی» بلکه شاید امکانات همکاری‌های این چنینی با کشورهای دیگر و ساخت آثار دیگر هم وجود داشته باشد.»

نوروزبیگی  وجود دو نسخه متفاوت برای اکران در ایران و هند توضیح داد: «مدت زمان هر دو نسخه به یک اندازه است. فقط نسخه‌ی هند چند پلان تصویری بیشتر دارد. هر دو نسخه موسیقی دارد اما رقص و آواز در نسخه‌ی هند کمی بیشتر است.»

او در پایان در مورد نسخه‌ی VOD فیلم «سلام بمبئی» گفت: «شرکت‌های مختلف پیشنهاد خرید نسخه‌ی VOD فیلم را مطرح کرده‌اند اما با هیچ یک از آنها هنوز به نتیجه قطعی نرسیده‌ایم.با هر کدام که شرابط بهتری داشته باشند قرارداد خواهیم بست.»
نظر شما چیه ؟


کد امنیتی *


نظرات شما بعد از تایید در سایت نشان داده می شود.
۱- در دیدگاه های خود از کلمات زشت یا رکیک استفاده نکنید!
۲- لینک و تبلیغ دیگر سایتها (هر لینکی) در دیدگاه ها، حذف میشود.
۳- لطفا در صورت امکان دیدگاهتان را در بخش مربوطه بنویسید.
۴- از گذاشتن مطالب نامربوط شبیه به جوک، طالع بینی و شعر در دیدگاه ها خودداری کنید.
5- سوالات شخصی از نویسنده یا کاربران فقط با رضایت خودشان پاسخ داده می شود.
در صورت رعایت نکردن موارد بالا حق این را داریم که دیدگاهتان را منتشر نکنیم!
دوستانی که با نام کاربری خود وارد سایت شدند نیازی به وارد کردن ایمیل در بخش نظرات ندارند
و باقی دوستان باید ایمیل خود را وارد کنند تا نظرشان ثبت شود.
برای ثبت نام در سایت از این لینک استفاده کنید.