اکران «مادر قلب اتمی» در کانادا با اطلاع وزارت ارشاد است

?در روزهای اخیر سید امیر سیدزاده تهیه‌کننده فیلم “مادر قلب اتمی” در تلاش بود تا با انجام اصلاحیه هاى متعدد بتواند مجوز اکران این فیلم را بگیرد. سیدامیر سیدزاده گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در جریان و حبیب ایل‌بیگی نیز از اکران فیلم سینمایی «مادر قلب اتمی» در دانشگاه تورنتو کانادا مطلع هستند.


سیدامیر سیدزاده در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی خبرگزاری فارس، در ارتباط با نمایش فیلم سینمایی توقیف شده، «مادر قلب اتمی» که وی تهیه‌کنندگی آن را بر عهده دارد، در تورنتو کانادا در برنامه‌ای به عنوان سانسور سینمای ایران،‌ گفت: این فیلم سینمایی همانطور که می‌دانید یک پخش‌کننده بین‌المللی دارد و برای نمایش این اثر سینمایی در مجامع بین‌المللی و دانشگاه‌ها نیز می‌تواند نمایش دهد. در حال حاضر هم قرار است این فیلم سینمایی را یک نوبت در دانشگاه تورنتو که به دعوت آنها نیز بوده است به نمایش در بیاورد. هدف اصلی این است که بازخورد آنان به عنوان مخاطبین خارج از ایران مورد ارزیابی قرار بگیرد.

وی در ادامه افزود: این فیلم سینمایی واقعاً در جهت منافع نظام جمهوری اسلامی ایران است. در این اثر سینمایی به صورت کامل شبکه‌های ماهواره‌ای بیگانه را زیر سوال می‌برد و ماهیت اصلی آنها در فیلم برملا می‌شود. در واقع در چند صحنه از فیلم ایراداتی وجود داشت که آنها اصلاح شده است پیش از این قرار بود ۱۹ دقیقه از فیلم بر اساس اصلاحیه کم شود که به ۷ دقیقه این زمان کاهش یافت.

سیدزاده همچنین گفت: دیالوگ‌هایی در فیلم وجود داشت که ممکن بود باعث ایجاد شبهاتی شود که در نهایت یا حذف شدند یا بر روی آنها یک نریشن گذاشتیم. ۱۰ الی ۱۲ دقیقه باقی مانده که حذف نشد، با پیشنهادی که سید ضیاءالدین دری به عنوان نماینده شورای پروانه نمایش ارائه کرد، از شخص سومی به عنوان گوینده نریشن استفاده کردیم.

این تهیه‌کننده در پایان صحبت‌هایش درباره نمایش «مادر قلب اتمی » در یک برنامه‌ای که به نظر ضدایرانی در تورنتو کانادا می‌رسد،‌ گفت: ابتدا باید توجه داشته باشیم که این فیلم در خارج از ایران به اکران عمومی نرسیده است و تنها قرار است در دانشگاه تورنتو به نمایش در بیاید همچنین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در جریان است و حبیب ایل‌بیگی نیز از اکران این فیلم در آنجا با خبر است. اسم برنامه‌ای که آنها به عنوان سانسور سینمای ایران دارند، برندی است که برای خود انتخاب کردند شخصاً‌ با آن کاری ندارم اما سالنی که تهیه شده و دعوتی که صورت گرفته از سوی دانشجویان دانشگاه تورنتو بوده نماینده‌ای از طرف عوامل این فیلم سینمایی نیز در تورنتو حضور ندارد.

منبع: خبر گزاری فارس
نظر شما چیه ؟


کد امنیتی *


نظرات شما بعد از تایید در سایت نشان داده می شود.
۱- در دیدگاه های خود از کلمات زشت یا رکیک استفاده نکنید!
۲- لینک و تبلیغ دیگر سایتها (هر لینکی) در دیدگاه ها، حذف میشود.
۳- لطفا در صورت امکان دیدگاهتان را در بخش مربوطه بنویسید.
۴- از گذاشتن مطالب نامربوط شبیه به جوک، طالع بینی و شعر در دیدگاه ها خودداری کنید.
5- سوالات شخصی از نویسنده یا کاربران فقط با رضایت خودشان پاسخ داده می شود.
در صورت رعایت نکردن موارد بالا حق این را داریم که دیدگاهتان را منتشر نکنیم!
دوستانی که با نام کاربری خود وارد سایت شدند نیازی به وارد کردن ایمیل در بخش نظرات ندارند
و باقی دوستان باید ایمیل خود را وارد کنند تا نظرشان ثبت شود.
برای ثبت نام در سایت از این لینک استفاده کنید.