اکران فیلم “خشکسالی و دروغ” در هاله ای از ابهام!

پدرام علیزاده: ممیزی‌ها سرنوشت فیلم مرا مبهم کرد!

فیلم “خشکسالى و دروغ” به کارگردانى پدرام علیزاده که از حضور در جشنواره فجر بازماند همچنان وضعیت نامشخصى دارد.

علیزاده در اینباره مى گوید: فیلم ما تنها به خاطر مشکلات مربوط به ممیزی از جشنواره کنار گذاشته شد. این فیلم بر اساس نمایشنامه‌ای ساخته شد که هم در دولت قبلی و هم در درلت فعلی اجرا رفته بود و فیلم‌ تئاترهای آن هم در اختیار شورای پروانه ساخت قرار گرفت و در نهایت مجوز آن صادر شد.

با ممیزی‌های بیش از حد فیلم، ما نه تنها امکان نمایش در جشنواره فیلم فجر را از دست دادیم بلکه اکران عمومی‌ مان هم در هاله‌ای از ابهام به سر می‌ برد. این مشکل ناشی از عملکرد ضعیف شورای پروانه ساخت است. من نمی‌ دانم این موانع را برای چه درصدی از فیلمسازان به وجود می‌آورند اما برای من که اتفاق افتاد، البته تا جایی که من می‌دانم به غالب آثار ممیزی‌هایی وارد شده است اما مقدار آن کمتر بوده است. در شورای پروانه ساخت و شورای پروانه نمایش، یکی دو نفر عضو مشترک حضور دارند اما جالب است که تفاوت آراء و سلیقه در میان‌شان زیاد به چشم می‌خورد.

شورای پروانه ساخت با پایان باز فیلم‌ها نیز مخالف است، اما باید دانست هر فیلمسازی فیلم خودش را می‌سازد و خود اوست که تصمیم می‌گیرد انتهای فیلمش را چطور تمام کند، ضمن اینکه در سینمای حاضر پخش‌ کننده و سینمادار کسانی هستند که خیلی از فیلم‌ها بر اساس رویکرد کلی آنان تمام می‌شوند، چراکه جنبه‌های اقتصادی و دیده شدن فیلم برای آنان اهمیت زیادی دارد.

فیلم “خشکسالی و دروغ” با بازی محمدرضا گلزار، پگاه آهنگرانی، علی سرابی، آیدا کیخایی، خاطره اسدی، مارال بنی‌آدم، امیر سپهر محرابی، سمانه اسماعیلی، بانو کیخایی، آیلین کیخایی، تینو صالحی، افشین اخلاقی، صدف فانی ساخته شده است.
نظر شما چیه ؟


کد امنیتی *


نظرات شما بعد از تایید در سایت نشان داده می شود.
۱- در دیدگاه های خود از کلمات زشت یا رکیک استفاده نکنید!
۲- لینک و تبلیغ دیگر سایتها (هر لینکی) در دیدگاه ها، حذف میشود.
۳- لطفا در صورت امکان دیدگاهتان را در بخش مربوطه بنویسید.
۴- از گذاشتن مطالب نامربوط شبیه به جوک، طالع بینی و شعر در دیدگاه ها خودداری کنید.
5- سوالات شخصی از نویسنده یا کاربران فقط با رضایت خودشان پاسخ داده می شود.
در صورت رعایت نکردن موارد بالا حق این را داریم که دیدگاهتان را منتشر نکنیم!
دوستانی که با نام کاربری خود وارد سایت شدند نیازی به وارد کردن ایمیل در بخش نظرات ندارند
و باقی دوستان باید ایمیل خود را وارد کنند تا نظرشان ثبت شود.
برای ثبت نام در سایت از این لینک استفاده کنید.