اکران «سلام بمبئی» در هاله‌ای از ابهام/ در دیدار با ایوبی به این حکم ناعادلانه اعتراض می‌کنیم

دیباچه: کارگردان «سلام بمبئی» گفت: «ابتدا اکران فیلم را به ماه آبان و در کمتر از ۴۸ ساعت اکران را به زمستان موکول کردند که هنوز این تصمیم یک‌طرفه را نپذیرفته‌ایم.»

قربان محمدپور در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی دیباچه؛ با اعلام ابهام در اکران «سلام بمبئی» گفت: «متاسفانه اعتراض عده‌ای غیرسینمایی باعث بهم ریختن برنامه اکران «سلام بمبئی» شده است. طی جلساتی که داشتیم، قرار بر این شد که فیلم یا تاخیری چند روزه، در آبان‌ماه به نمایش درآید و ما نیز پذیرفتیم اما در کمتر از ۴۸ این قرار نادیده گرفته شد و اعضای شورای صنفی نمایش با عقب‌نشینی از تصمیم خودشان اعلام کردند: «سلام بمبئی» باید در فصل زمستان اکران شود. این در حالی‌ست که تصمیم شورای صنفی عملا نشدنی‌ست.»

reza golzar - hello mumbai

reza golzar - hello mumbai

محمدپور در مورد چرایی عملی نبودن این تصمیم شورای صنفی و ضربه‌ای که این فیلم خواهد خورد به دیباچه گفت: «باید این نکته را در نظر گرفت که این فیلم محصول مشترک ایران و هندوستان است و طرف بالیوودی تاریخ اکران در ۳۰۰۰ سالن در هندوستان را تعیین کرده است. با توجه به اینکه تاریخ اکران فیلم در سینمای هندوستان، تقریبا زمستان است، ما باید فیلم را زودتر اکران کنیم. در غیر این صورت نسخه کپی «سلام بمبئی» وارد بازار خواهد شد.»

این کارگردان در ادامه گفت: «این اتفاق ضربه سنگینی به فیلم و سینما خواهد زد. «سلام بمبئی» قرار بود در فصل تابستان اکران شود اما از ما درخواست شد تا اکران فیلم‌مان را به فصل پاییز موکول کنیم چرا که گفته بودند در این فصل سینما فیلم پرفروش ندارد و سینما با افت استقبال مخاطبان روبه‌رو خواهد شد. ما این خواسته را پذیرفتیم اما الان وضعیت نامعلومی در انتظار فیلم است.»

محمدپور در ادامه به ناعادلانه بودن این تصمیم اشاره کرد و گفت: «ما تصمیم غیرحرفه‌ای را نخواهیم پذیرفت و تا این لحظه هم قبول نکردیم. روز شنبه با حجت‌الله ایوبی (رئیس سازمان سینمایی) جلسه‌ای داریم و در آن جلسه اعتراض‌مان را به این تصمیم غیرحرفه‌ای که هم به فیلم و هم به سینما لطمه جبران‌ناپذیری خواهد زد اعلام خواهیم کرد.»

این کارگردان در آخر هم گفت: «متاسفانه کسانی از خارج سینما و بدون دیدن این فیلم که تمام مجورهایش صادر شده است، تصمیم‌هایی می‌گیرند و سینماگران را وارد حاشیه می‌کنند.»
نظر شما چیه ؟


کد امنیتی *


نظرات شما بعد از تایید در سایت نشان داده می شود.
۱- در دیدگاه های خود از کلمات زشت یا رکیک استفاده نکنید!
۲- لینک و تبلیغ دیگر سایتها (هر لینکی) در دیدگاه ها، حذف میشود.
۳- لطفا در صورت امکان دیدگاهتان را در بخش مربوطه بنویسید.
۴- از گذاشتن مطالب نامربوط شبیه به جوک، طالع بینی و شعر در دیدگاه ها خودداری کنید.
5- سوالات شخصی از نویسنده یا کاربران فقط با رضایت خودشان پاسخ داده می شود.
در صورت رعایت نکردن موارد بالا حق این را داریم که دیدگاهتان را منتشر نکنیم!
دوستانی که با نام کاربری خود وارد سایت شدند نیازی به وارد کردن ایمیل در بخش نظرات ندارند
و باقی دوستان باید ایمیل خود را وارد کنند تا نظرشان ثبت شود.
برای ثبت نام در سایت از این لینک استفاده کنید.