استقبال هلال احمر خراسان رضوی از فراخوان دارو توسط محمدرضا گلزار

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی از همراهی جمعیت هلال احمر استان با پویش چالش دارو برای کمک به نیازمندان در برنامه “برنده باش” این هفته خبر داد.
به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، سیدمجتبی احمدی با اشاره به فراخوان آدینه این هفته محمدرضا گلزار در برنامه «برنده باش»، گفت: با توجه به شرایط اقتصادی و مشکلات معیشتی مردم، تهیه دارو برای بسیاری از بیماران به خصوص آنانی که بیماری‌های خاص دارند سخت شده است و بنابراین گاهی افراد آبرومند نیازمند داروهای ضروری در وضعیت اضطراری قرار می‌گیرند.

وی افزود: هزینه برخی داروهای خاص بالا بوده و به سبب محدودیت بیمه‌ها در پذیرش همه اقلام دارویی و از سوی دیگر مدت زمان طولانی تسویه حساب مالی بیمه‌ها با داروخانه‌ها، متاسفانه برخی داروخانه‌ها قادر به تامین همه داروها و در نتیجه پاسخگویی به همه بیماران نیستند.

مدیرعامل هلال احمر خراسان رضوی یادآوری کرد: در حال حاضر داروخانه هلال احمر در مشهد، حدود ۱۰ میلیارد تومان از بیمه‌ها طلبکار است اما با این وجود همچنان بنا بر رسالت خود سعی در تامین انواع داروهای خاص و داروهای بیماران ژنتیکی و تک نسخه‌ای دارد.

وی اظهار تاسف کرد: روزانه مراجعات بسیاری داریم که نیازمند حداقل هزینه برای تامین دارو هستند و از پرداخت وجه آن ناتوانند و البته افراد خیرخواه و نیک‌اندیش هم کم نیستند که خواستار پرداخت هزینه‌های بیماران مضطر و مستضعف می‌شوند.

احمدی با اشاره به تاثیر مثبت تبلیغات رسانه‌ای و برنامه‌هایی مانند برنده باش، در تهییج و تشویق مردم به مهربانی و دستگیری از نیازمندان، تاکید کرد: هلال احمر حلقه اتصال میان توان توانمندان و نیاز نیامندان است وخدمات داوطلبانه حمایتی، درمانی و مددکاری از جمله وظایف این نهاد مردمی و خیریه می باشد.
وی همچنین اعلام چالش دارو برای نیازمندان توسط گلزار را مبتنی بر کارکرد صحیح سلبریتی‌ها در راستای مسؤولیت اجتماعی دانست و خواستار پیوستن مردم به این پوشش شد.
گفتنی است؛ چندی پیش نیز کمپین هموطن برای کمک به نیازمندان در برنامه برنده باش شکل گرفت که جمعیت هلال احمر با آن همراهی کرد.
نظر شما چیه ؟


کد امنیتی *


نظرات شما بعد از تایید در سایت نشان داده می شود.
۱- در دیدگاه های خود از کلمات زشت یا رکیک استفاده نکنید!
۲- لینک و تبلیغ دیگر سایتها (هر لینکی) در دیدگاه ها، حذف میشود.
۳- لطفا در صورت امکان دیدگاهتان را در بخش مربوطه بنویسید.
۴- از گذاشتن مطالب نامربوط شبیه به جوک، طالع بینی و شعر در دیدگاه ها خودداری کنید.
5- سوالات شخصی از نویسنده یا کاربران فقط با رضایت خودشان پاسخ داده می شود.
در صورت رعایت نکردن موارد بالا حق این را داریم که دیدگاهتان را منتشر نکنیم!
دوستانی که با نام کاربری خود وارد سایت شدند نیازی به وارد کردن ایمیل در بخش نظرات ندارند
و باقی دوستان باید ایمیل خود را وارد کنند تا نظرشان ثبت شود.
برای ثبت نام در سایت از این لینک استفاده کنید.